Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Vadovo vaidmuo viešajame sektoriuje

Vadovo vaidmuo viešajame sektoriuje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Vadovas. Vadovavimo psichologija. Reikalavimai vadovams pagal Fajolį. Vadovo vaidmuo personalo valdyme. H.Minzbergo vadovo vaidmenų suskirstymas. Valdymo funkcijos. Sugebėjimai ir įgūdžiai, reikalingi efektyviam vadovavimui. Keturios pagrindinės funkcijos, įtakojančios darbo produktyvumą. Vadovo elgesys personalo atžvilgiu. Kelio-tikslo teorija. Charizmatinis vadovavimas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvai stiprinant savo valstybingumo pagrindus ir jungiantis į euroatlantines struktūras, smarkiai didėja viešojo administravimo tiek valstybės kaip savitos organizacijos raidoje, tiek ir kiekvieno jos piliečio gyvenime. Siekiant kuo rezultatyvesnės ir efektyvesnės tų organizacijų veiklos, jos turi būti kryptingai valdomos.
Valdant bet kokią organizaciją, turi būti nuosekliai realizuojamas darbų, dažniausiai vadinamų vadybos funkcijomis arba vadybos ciklo elementais, kompleksas: planavimas, organizavimas, skatinimas, kontrolė, reguliavimas ir atlyginimas. Pasiekus reikiamus rezultatus, reikia atlyginti dirbantiesiems už jų siekius nukreipti savo pastangas organizacijai tinkama linkme.
Vadovo vaidmuo organizacinėje veikloje, atliekant įvairius darbus yra ypatingas ir labai svarbus, o taip pat ir nelengvas bei reikalaujantis be galo didelės atsakomybės. Ne kiekvienas žmogus gali vadovauti. Būti geru vadovu reikia sugebėti; tai reikalauja daug darbo, pastangų ir laiko.
Kiekvieną kartą, kai norime gauti darbą kokioje tai įmonėje ar įstaigoje, kreipiamės į jos vadovą; iškilo kokių nors neaiškumų ar nesklandumų – einame pas vadovą; reikia atstovauti organizacijai, dalyvauti kokiuose nors posėdžiuose, pasitarimuose – kviečiame vadovą; reikia priimti kokius nors sprendimus - čia taip pat iškyla vadovas ir pan. Taigi be vadovo jokia veikla, susijusi su daugiau kaip dviejų žmonių darbu, siekiant bendro tikslo neįmanoma.
Vadovai apibūdinami labai įvairiai. Vieni teigia, kad "vadovų funkcija yra sprendimo priėmimas visais valdymo aparato veiklos svarbiausiais klausimais, įskaitant ir pavaldžių objektų valdymą, ir paties aparato darbo organizavimą". Kiti autoriai, be įgaliojimų priimti sprendimus, į pirmąją vietą iškelia tokius vadovavimo veiklos aspektus, kaip atsakomybę už valdymo proceso eigą ir rezultatus. Kai kurie autoriai pagrindu laiko vadovo darbo sritį: "Vadovai koordinuoja ir nukreipia atskirų valdymo aparato grandžių ar vykdytojų darbą, vadovauja padaliniams, kontroliuoja ir reguliuoja viso personalo veiklą, vykdant kiekybinius ir kokybinius planinius uždavinius".
Woodrow Wilson (1887) teigė, kad "konstituciją daug sunkiau įgyvendinti nei sudaryti". Jis siūlė, kad viešosios institucijos savo veikloje vadovautųsi "biznio tipo" administravimo principais. "Administravimo sritis yra biznio sritis". Siekiant nustatyti vyriausybės veikimo efektyvumo kriterijus, Wilson siūlė, sekti privataus sektoriaus valdymo taisyklėmis ir būtent ten ieškoti tinkamiausio valdymo modelio. Tačiau pagrindinis bruožas skiriantis viešąjį administravimą nuo biznio tai – ryšys su valstybės valdymo procesais, politika. Šis ryšys reikalauja laikytis teisingumo, laisvės, skaidrumo principų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-14
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis33.52 KB
AutoriusXXX
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovo vaidmuo viesajame sektoriuje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą