Išplėstinė paieška
 
 
 

Motyvacija (3)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Motyvacijos samprata, motyvatoriai, Pagrindiniai motyvacijos ir motyvavimo teiginiai. Ankstyvieji motyvacijos požiūriai, Šiuolaikiniai motyvacijos požiūriai. Poreikių teorija. F. Herzbergo teorija. Pastiprinimo teorija. Teisingumo teorija. Lūkesčių (vilties) teorija. Diagramos.

Ištrauka

Motyvacija – tai savęs ir kitų pažadinimo veiklai procesas, siekiant savų ir organizacijos tikslų. Motyvavimo sąvoka kilusi iš lotynų kalbos žodžio "movere" ( judėti, versti). Motyvavimas suprantamas kaip judėjimo, veiklos priežastis, kuri skatina mus veikti, daryti, žadina žmogaus veržlumą.
Norint suprasti motyvacijos esmę, būtina išsiaiškinti motyvacijos sąvokas. Motyvacija įvardijama įvairiai, tačiau šių sąvokų esmė ta pati. Vieni autoriai teigia, kad motyvacija – tai potraukiai, troškimai, paskatos ir poreikiai, kurie nukreipia, kontroliuoja ir paaiškina žmogaus elgesį. Paprasčiausiai motyvaciją galima apibūdinti, kaip tam tikro elgesio modelio siekimą. (Appuby R. C. (2003). Šiuolaikinio verslo administravimas – 205 psl.).

Dažnai veikia ne vienas, bet visas motyvų paketas. Tam tikroje situacijoje veikiantys motyvai vadinami aktyviaisiais motyvais. Jie yra dominuojantys, lemiantys konkrečią veiklą. Greta aktyvių motyvų esti ir įpročių motyvų. Jie yra bendri ir tik stiprina žmogaus nusistatymą, formuoja pagrindinę elgsenos kryptį. Todėl jie dažnai vadinami požiūriu (įsitikinimu, interesu, neigimu). Tarp abiejų motyvų grupių motyvų vyksta kaita, poveikis, dažnai konkurencinė kova.
Pagal vyraujančias veiklos priežastis pasirenkami atitinkami veiklos motyvatoriai. Motyvavimo sistema labai priklauso nuo bendradarbių vertybių tipo. Vertybių
klasifikavimo vertybės yra labai įvairios. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-09
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.08 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaurės Lietuvos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Motyvacija (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Šiaurės Lietuvos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą