Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo vadybos ypatumai Lietuvoje

Personalo vadybos ypatumai Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142
Aprašymas

Personalo vadybos ypatumai Lietuvoje. Personalo paieška bei verbavimas. Darbuotojų atranka. Personalo adaptavimas. Personalo mokymas. Darbuotojų esmė ir trumpa teorijų apžvalga. Poreikių teorija. Procesų teorijos. Motyvavimo priemonių įvairovė ir jų pritaikymas šiuolaikinėje organizacijoje. Darbuotojų skatinimas pinigais, nuomonių skirtumai. Kaip išsirinkti geriausią skatinimo būdą? Teisinė motyvavimo pusė. PowerPoint prezentacija. 27 skaidrės. Personalo valdymas. Vadovavimas. Kas yra personalas. Žmonių išteklių valdymas. Ką veikia įmonėje ŽIV skyrius. Žmonių išteklių valdymo procesas. Kaip personalas gali tapti konkurentinio pranašumo priežastimi? Personalo valdymo subjektai. ŽIV subjekto "formą" apsprendžiantys veiksniai. ŽIV evoliucijos etapai.

Ištrauka

Personalo vadybos raida Lietuvoje, kaip mokslas ir reikalingas dalykas, pradėta nagrinėti praėjusio amžiaus pradžioje. Personalo vadybos pradininkais Lietuvoje galima laikyti J.Šimkų, P.Raulinaitį ir žinomą visame pasaulyje vadybos specialistą V.Graičiūną. Kai kuriomis V.Graičiūno teorijomis naudojamasi ir dabar. Šie žmonės nutiesė pamatą dabartinei mūsų personalo vadybos sampratai. Po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje publikacijose imta analizuoti ir propaguoti vakarietiškus požiūrius į personalo valdymą ir ten vyraujančias sampratas.
Pagrindiniai personalo vadybos principai:
1. įmonės ir individo interesų suderinamumas. Kiekvienam individui sudaromos sąlygos ugdyti gabumus, patenkinti norus ir taip sukurti efektyvią jų motyvavimo sistemą ir galiausiai padidinti jų darbo efektyvumą.

2. partnerystės principas. Dėl kooperatinio valdymo stiliaus taikymo, darbuotojų savimonės, atsakomybės už atliekamą darbą didėjimo ir kitų veiksnių tampa nepriimtinas prievartinis darbas. Nors atskirų grupių interesai skirtingi, juos reikia derinti, o ne priešinti.


3. kvalifikacijos ir atsakomybės principas. Kiekvieną darbuotoją siekiama skatinti ugdyti sugebėjimus, net ir tokius, kurių dabar nereikia. Ypatingas dėmesys skiriamas atsakomybei didinti. Siekiama, kad darbuotojas dirbtų ne iš baimės, bet būtų pilnateisis kolektyvo narys ir jaustų atsakomybę už kolektyvo darbą.

4. personalo augimo principas. Jame akcentuojama individuali darbuotojų atsakomybė už savęs ugdymą ir įmonės atsakomybė už sąlygų darbuotojams tobulėti sudarymą. Tik nuolat naujo siekiantis darbuotojas yra patenkintas savo darbu ir organizacija, auga jo sąmoningumas ir darbo efektyvumas.


5. optimalių darbo sąlygų principas. Šio principo veikimo sritis labai plati: be tradicinių, tai ir darbuotojų darbo ir poilsio režimas, galimybė dirbti namuose ir panašiai.
6. autonomizavimo principas. Siekiama individualybei reikštis, sudaryti galimybę dirbti savarankiškai, apskaičiuoti pasiektus rezultatus. Tai leidžia įvertinti kiekvieno darbą.

7. humanizavimo principas. Personalas turi būti traktuojamas kaip didžiausia vertybė.


8. ekonomiškumo principas. Visi minėti principai turi būti įvertinti pagal šiandieninio ir perspektyvinio naudingumo kriterijų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-16
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis289.06 KB
Autoriusolia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo vadybos ypatumai Lietuvoje [speros.lt].doc
Microsoft PowerPoint pristatymas [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 40 puslapių 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą