Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo motyvavimas (2)

Personalo motyvavimas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Personalo motyvavimas. Motyvavimo sistemos esmė ir tikslai. Darbo apmokėjimo sistema. Darbo apmokėjimo sistemos sudėtis ir organizavimas įmonėje. Pastovaus darbo užmokesčio apskaičiavimas. Kintamos darbo užmokesčio dalies apskaičiavimas. Premijų skyrimas. Kitos darbuotojų skatinimo sistemos (planai). Nematerialinio motyvavimo sistema. Karjeros planavimas. Personalo ugdymas. Pagrindiniai vadovavimo aspektai. Darbuotojų įtraukimas į sprendimų priėmimą. Delegavimas. Personalo motyvavimas Lietuvoje.

Ištrauka

Žmonių požiūris į darbą, jų sąžiningumas, atsakomybė, darbinis aktyvumas iš esmės apsprendžia darbo rezultatus, o tuo pačiu ir gyvenimo kokybę, jos lygio kilimo spartą. O žmonių požiūrį į darbą, atsakomybę, aktyvumą nulemia jų motyvacija.
Darbo motyvacija yra iš sąmoningų ir nesąmoningų jėgų kylanti energija, kuri veikia individo ryšius su užduotimi ir sąlygoja jo elgesio darbe orientaciją ir pokyčius. [4, psl. 31] Parasčiau, motyvavimas, skatinimas, – tai konkrečių tarpusavyje susijusių aktyvinimo priemonių ir būdų visuma, naudojama darbuotojų suinteresuotumui didinti.
Lietuva jau daugiau nei dešimtmetį dirba rinkos ekonomikos sąlygomis ir viena iš personalo vadybos problemų – personalo motyvavimas – jai išties aktuali. Svarbu tai, kad kol kas darbuotojus įtakoja per ilgą laiką susiformavę darbo įgūdžiai centralizuotoje ekonomikoje, nepakankamas rinkos pažinimas. Taigi įmonės, pripažinusios šios problemos svarbumą, ją išspręsti bando derindamos Vakarų šalių patirtį su susikosčiusiomis personalo valdymo aplinkybėmis mūsų šalyje.
Šiame darbe pateikiama informacija apie personalo motyvavimo sistemą. Darbas sudarytas iš dviejų dalių:
Pirmojoje dalyje "Personalo motyvavimas" pateikiama informacija apie galimus personalo motyvavimo būdus: materialines atlyginimo už darbą priemones, nematerialines motyvavimo priemones bei darbo pobūdžio ir aplinkos įtaką darbuotojų motyvacijai.
Antrojoje dalyje "Personalo motyvavimas Lietuvoje" trumpai aprašoma personalo motyvavimo situacija Lietuvoje, jo kitimas keičiantis tiek ekonominei, tiek politinei padėčiai šalyje.
Darbo pabaigoje, paskutinėje dalyje "Išvados" pateikiama darbo santrauka, svarbesni etapai, pastebėjimai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-28
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis43.47 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo motyvavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą