Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Karjeros planavimas

Karjeros planavimas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Karjeros planavimas. Karjeros planavimo etapai. Karjeros problemos. Išorės faktoriai. Vidaus faktoriai skirstytini į tris pagrindines grupes. Seminarai už kompanijos ribų. Universitetų programos. Kvalifikacijos kėlimo strategijos. Kvalifikacijos kėlimo strategijos įgyvendinimas. Kvalifikacijos kėlimo metodai ir tendencijos. Personalo ugdymo sistema. Išvados. Tyrimas.

Ištrauka

Lietuvos įmonėse karjeros planavimas dar yra nepaplites ir neišvystytas. Ankščiau tai lėmė specifiniai darbuotojų atrankos kriterijai, lygiavos principas bei susiformavęs gana neigiamas požiūris į karjeros siekiančius žmones. Dabar įmonės labiau susirūpinusios savo išlikimu bei ekonomine padėtimi, todėl neskiria reikiamo dėmesio ne tik darbuotojų karjeros, bet ir apskritai viso personalo motyvavimui. Įmonė rūpinasi tik dalies darbuotojų karjera, kiti paliekami savieigai. Be abejo, tokį požiūrį reikia iš esmės keisti, nes laikui bėgant, liks vis mažiau žmonių, patenkintų savo darbo padėtimi. Tai reiškia, kad organizacijos, neskiriančios didesnio dėmesio jų lūkesčių patenkinimui ir neskatinančio jų profesinio augimo, gali prarasti gerus darbuotojus.


Pasaulinė praktika rodo, kad efektyviai veikiančios organizacijos yra suinteresuotos visų savo darbuotojų profesiniu augimu, rūpinasi jų karjera bei siūlo įvairias jos planavimo programas. Ir tai duoda apčiuopiamą naudą tiek darbuotojams, tiek ir pačiai organizacijai, nes karjeros planavimas leidžia susieti darbuotojų profesinio augimo planus su organizacijos uždaviniais. Kai atskirų darbuotojų karjera tiesiogiai susijusi su organizacija, jie aktyviau domisi iškilusiomis problemomis, dalyvauja jas sprendžiant, yra patiems rūpi jų suinteresuoti visos organizacijos sėkme. Šiuo atveju darbuotojams patiems rūpi jų kvalifikacijos kėlimas, profesinių žinių gilinimas ir atnaujinimas, didesnis savo galimybių panaudojimas. Sėkmingas karjeros planavimas organizacijoje padeda:
• Patenkinti darbuotojų potencialo ugdymo ir profesinio augimo poreikius;
• Užtikrinti pastovų kvalifikuotų specialistų skaičių didėjimą;
• Efektyviai panaudoti darbuotojų galimybes;
• Padidinti darbuotojų pasitikėjimą savo jėgomis;
• Suformuoti vidinį profesinio tobulėjimo rezervą; ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-28
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis35.93 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Karjeros planavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą