Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo darbo vertinimas: UAB "Paletti"

Personalo darbo vertinimas: UAB "Paletti"

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Personalo vertinimo esmė ir paskirtis. Pagrindinės vertinimo problemos. Vertinimo dažnumas. Vertinimo kriterijai. Pagrindiniai personalo vertinimo metodai. Vertintojų pasirinkimas. Vertinimo grįžtamojo ryšio interviu. Įvertinimo centrai – įvertinimo ir mokymo vieta. Darbuotojų atestacija UAB "Paletti". Išvados.

Ištrauka

Atidžiai ir laiku atliktas darbuotojų veiklos įvertinimas yra labai svarbus ir reikalingas kiekvieno vadovo darbo įrankis, padedantis darbuotojams tobulėti ir naudotinas pageidautinai veiklai stimuliuoti bei prastam darbui gerinti, įvertinimo procedūrų daugelis vadovų nemėgsta ar net bijo. Šiandien dar gana daug Lietuvos organizacijų vadovų teigia, kad jos nereikalingos. Tokiose organizacijose vadovai personalą vertina neformaliai. Jie turi susidarę savo nuomonę apie kiekvieną pavaldinį ir žino, kaip jis turi atlikti darbą ar įgyvendinti jam iškeltus uždavinius. Vadovai vertina savo pavaldinius pagal subjektyvius lūkesčius, remdamiesi simpatijomis ar antipatijomis, o vertinimo rezultatai nefiksuojami jokiuose dokumentuose. Toks vertinimas dažniausiai sukelia vertinamųjų nepasitenkinimą. Tokiais atvejais visada galima apkaltinti vadovą neobjektyvumu ir panašiais dalykais. Siekdami to išvengti, kai kurių organizacijų vadovai į neformalaus vertinimo procesą įtraukia daugiau darbuotojų. Prieš priimdami sprendimus, pavyzdžiui, apie atlyginimo peržiūrėjimą, perkėlimą į kitas pareigas, toie vadovai organizuoja pokalbius su dauguma darbuotojų (iti svarbi vertinamojo tiesioginio vadovo ir jo kolegų nuomonė).
Nors padėti kitiems geriau atlikti savo darbą – viena svarbiausių vadovų užduočių, tačiau daugelis vadovų nuoširdžiai pripažįsta, jog dėl veiklos vertinimo ir instruktavimo, kaip ją pagerinti, jiems kyla sunkumų. Ne visada lengva tiksliai įvertinti darbuotojų veiklą. Dažnai dar sunkiau perteikti tą vertinimą darbuotojui konstruktyviai ir neskausmingai, o praeities grįžtamąjį ryšį panaudoti veiklai ateityje pagerinti. Nustatyti tinkamą kompensavimą – labai svarbi gimininga užduotis. (Stoner, 1999, P. 388)
Didesnių organizacijų vadovai pasisako už formalaus vertinimo reikalingumą. Jie teigia, jog jis reikalingas tam, kad būtų galima pagrįsti sprendimus, priimamus remiantis dokumentuose esančia informacija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-23
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis31.52 KB
AutoriusIrina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo darbo vertinimas UAB Paletti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą