Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo valdymo ypatumai vykdant projektus

Personalo valdymo ypatumai vykdant projektus

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859
Aprašymas

Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Personalo valdymo esmė organizacijai. X, Y ir Z teorijos. Personalo valdymo stiliai ir modeliai. Darbuotojų motyvavimas. Motyvavimo teorijos. Personalo valdymas projektuose. Projektų valdymas, jo reikšmė organizacijai. Organizacinės struktūros (tipo) įtaka projektui. Organizacinių struktūrų tipai. Organizacinės struktūros parinkimas. Projekto komandos struktūra ir valdymas. Projekto komanda. Projekto vadovas. Personalo valdymo projektuose tyrimo anketos metodologija. Tiriamų organizacijų bendra charakteristika. Tyrimo metodologija. Personalo ir projektų valdymas UAB "SKS" ir AB "LRTC". Darbuotojų savijautos ir valdymo modelio nustatymas tirtose įmonėse. Darbuotojų motyvavimo priemonių nustatymas tirtose įmonėse. Organizacinė struktūra ir personalo dalyvavimas projektuose. Darbuotojų motyvavimo reikšmė projektuose. Išvados ir pasiūlymai. Summary. Priedai (anketa, respondentų pasiskirstymas pagal darbo stažą, lytį, amžių, respondentų užimamos pareigos įmonėje).

Ištrauka

Viena ryškiausių pastarojo meto vadybos tendencijų, stiprėjančios tarptautinės integracijos procesų dėka pasiekusi ir Lietuvą, - vis dažnesnis įvairių darbų organizavimas projektų forma. Šiandiena kone kiekvienas, net ir profesionaliai nesusiduriantis su vadybos reikalais, intuityviai suvokia, kas yra projektas. Sąvoka, tradiciškai ilgą laiką buvo siejama su statybos darbais, dabar išgyvena nepaprasto populiarumo laikus ir vienu ar kitu pavidalu pritampa beveik visose veiklos srityse. Muzikantai šiuo žodžiu vadina savo rengiamus koncertus, dailininkai – parodas, studentai – stambesnes savarankiško darbo užduotis.
Ryšio ir transporto priemonių evoliucija, laisva prekyba suteikia galimybe konkuruoti pasauliniu mastu. Tokia globalinė konkurencija kelia naujus projektų valdymo reikalavimus. Visų pirma patys projektai tampa globaliniai. Jie sudėtingesni ne tik dėl didesnės jų apimties, bet atsiranda ir naujų specifinių valdymo problemų (susijusių su kalbų ar kultūrų skirtumu). Kita vertus, didėjant projektų mastui, didėja ir rizika, todėl projektuose lieka vis mažiau laisvės improvizuoti, projektų valdymas virsta vis labiau formalizuotu ir standartizuotu procesu.
Projektai vis stipriau susiejami su organizacijos strategija ir tampa svarbiausiu įrankiu jai įgyvendinti. Daugelio organizacijų veiklos filosofija paremta nuolatiniu atsinaujinimu, inovacijomis, aukštų technologijų įsisavinimu, integracija į kuriamą žinių visuomenę bei pačios organizacijos valdymu.
Darbo objektas: UAB "SKS" (Skaitos kompiuterių servisas) ir AB "LRTC" (Lietuvos radijo ir televizijos centras) personalo valdymas vykdant projektus.
Darbo tikslas: išnagrinėti personalo valdymo ypatumus, norint užtikrinti sklandų projektų valdymą.
Hipotezė: Darbuotojai turintys aukštesnius motyvus dažniau įsitraukia į įmonėse vykdomus projektus.
Darbo uždaviniai:
Aprašyti organizacijos ir personalo valdymo modelius, darbuotojų motyvavimo sampratą, bei personalo valdymo problemas projektuose;
Atlikti anketine apklausą, siekiant nustatyti personalo valdymo ypatumus tiriamose įmonėse;
Susisteminti anketinės apklausos rezultatus, siekiant patikrinti darbe iškeltą hipotezę ;
Pateikti išvadas ir rekomendacijas, dėl projektuose dalyvaujančio personalo valdymo.

Darbo metodai.
Naudojausi tokiais tyrimų metodais:
mokslinės literatūros analizė;
anketinės apklausos metodas.
Bakalauro baigiamasis darbas sudarytas iš trijų dalių:
teorinės;
analitinės;
rezultatų.
Pirmoje darbo dalyje analizuojama personalo valdymo organizacijoje ir projektuose esmė, ypatumai, pagrindiniai principai. Pirmosios dalies pagrindą sudaro autorių A. F. J. Stoner, H. Woodrow, W. Steiner, P. Jucevičienės, A. Sakalo, B. Neverausko ir kitų autorių išskirti personalo bei organizacijų valdymo modeliai, komandinio darbo subtilybės ir motyvavimo priemonės išsamiai atskleidžiančios personalo valdymo projektuose bruožus. Analizuojami šeši organizacijos valdymo modeliai, motyvavimo teorijos bei projektų vykdyme naudojamos organizacinės struktūros, kurios leidžia išsamiau pažvelgti į personalo valdymo problemas projektuose.
Antroje dalyje išsamiai aprašomi ir analizuojami tyrimo objektai, pasirinkta metodika.
Trečioji dalis skirta tyrimo, kuriuo siekiama išsiaiškinti pasirinktų Lietuvos įmonių personalo valdymo projektuose metodus, rezultatų analizei bei išvadų pateikimui.
Bakalauro baigiamasis darbas susideda iš 45 puslapių, pateiktos 2 lentelės, paveikslų 20 ir 3 priedai.
Sunkumai, su kuriais buvo susidurta atliekant tyrimą, yra:
• Sunku buvo rasti įmonių, kurios būtų vykdžiusios ne vieną projektą, kad būtų galima tiksliau nustatyti, kokios yra personalo valdymo ypatybės vykdant projektus.

1. PERSONALO VALDYMO ESMĖ ORGANIZACIJAI
Personalas valdomas bet kokioje socialinėje organizacijoje. Kiekvienoje organizacijoje valdymas turi savų ypatumų. Tačiau visi jie siekia vieno bendro užsibrėžto tikslo. Prieš pradedant gilintis į tai, kokie yra organizacijos elgsenos modeliai, vadovavimo stiliai, bei kas jiems būdinga, tikslinga būtų apibrėžti jų pasireiškimo vietą pačią organizaciją.
Organizacija, visų pirma yra socialinė sistema, kadangi yra sudaryta iš elementų žmonių ir jų grupių, sąveikaujančių tam tikrais ryšiais. Šių ryšių visuma sudaro socialinės sistemos struktūrą. Kitos organizaciją identifikuojančios sąvokos yra tikslai, kurių siekia kiekviena organizacija, veikla, kuria grindžiamas organizacijos egzistavimas, bei kontrolė, praktiškai paliečianti kiekvieną jos narį. Socialinę sistemą neišvengiamai sudaro žmonės, komunikuojantys tarpusavyje. Taigi organizacija, kaip socialinė sistema, visų pirma nagrinėjama kaip sudėtingas įvairiai sąveikaujančių "žmogiškųjų santykių kompleksas" (Jucevičienė, 1996). Mūsų darbe šis teiginys yra ypatingai svarbus, kadangi valdymas būtent ir atskleidžia sąveiką tarp organizacijos vadovo ir pavaldinių, o valdymo modeliai šios sąveikos pobūdį.
Taigi daugeliu atveju valdymą galima vadinti ir socialiniu procesu, kuris atlieka koordinavimo, komunikavimo, kontrolės bei planavimo funkcijas, atskleidžiančias santykį tarp vadovo ir pavaldinių.
Skirtingi organizacijos elgsenos modeliai bei vadovavimo stiliai yra grindžiami vadovavimo pobūdžiu. Vieno ar kito modelio praktinis taikymas paprastai prasideda nuo to, kaip organizacijos vadovai traktuoja darbuotojus ir kaip, priklausomai nuo šio įvertinimo, įvykius organizacijoje interpretuoja visi jos darbuotojai.
Šiuo metu vadybos teorijoje ir praktikoje aptinkama begalė įvairiausių organizacijos valdymo stilių. Vieni autoriai juos apibūdina trumpai, kiti juos aptaria plačiau. Tačiau prieš pradedant nagrinėti valdymo modelius ir stilius, pirmiausia reikėtų paminėti X, Y ir Z teorijas, kurios ir sudaro minėtų modelių pagrindą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-07
DalykasPersonalo vadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis56 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis179.01 KB
AutoriusJ.
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo valdymo ypatumai vykdant projektus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2011-10-07 IP: 212.59.7.9
    krista sako

    geras

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą