Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbuotojo darbo organizacijos tyrimas automobilių plovykloje

Darbuotojo darbo organizacijos tyrimas automobilių plovykloje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo organizacijos tyrimas. Problemos analizė. Darbo organizacijos automobilių plovykloje tyrimas. Darbo procesas, darbo pasidalijimas ir kooperacija. Darbo laiko panaudojimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Neretai organizacijose tenka susidurti su netinkamu darbo organizavimu. Tai labai aiškiai atsiskleidžia neracionaliame darbuotojo laiko panaudojime, jo santykyje su gamybos žaliavomis, veiksniais ir priemonėmis. Ši problema ypač buvo ryški socialistinėje Lietuvoje. Tuometinėje tarybinėje Lietuvoje gana sparčiai plėtojosi socialistinė pramonė, vyravo darbo liaudies idėjos. Darbininkas buvo aukštinamas, stengiamasi visus gyventojų sluoksnius suvienodinti, paversti darbininkais. Tam buvo skiriamos įvairiausios premijos už darbo planų išankstinį įvykdymą, gerą darbą ir t.t.
Tačiau ne viskas taip buvo gražu ir teigiama kaip Sovietų valdžia demonstravo.Po savo darbu besididžiuojančiu eilinio darbininko kauke slėpėsi pačio darbo (dėl kurio buvo aukštinamas) išsekintas sovietų sąjungos pilietis. Darbo planai buvo nežmoniški, dažnai tai prasilenkdavo su realybe. Jų įvykdymui buvo suteikiama vis mažiau ir mažiau laiko, spartinami darbo tempai. Žinoma, dėl to kentėdavo darbo kokybė, o ne retai ir pats darbininkas. Tačiau valdžia apakinta sovietinės pramonės augimo tempais, bei noro nukonkuruoti vakarietiškas valstybes, nekreipdavo dėmesio kas ir kaip buvo daroma. Viskas buvo orientuojama į kiekybę, o ne į kokybę.
Taigi, tokios idėjos ir prioritetai vyravo visose gyvenimo srityse, o ypač pramonėje. Gaminama buvo daug, tačiau nekokybiškai. Iš pradžių tai lyg ir sukūrė apgaulingą įvaizdį, jog progresas pramonėje eina stabiliais žingsniais, ar net jo tempai vis didėja. Tačiau esant tokiam požiūriui į darbininką, darbą, ir darbo organizavimą nebuvo galima tikėtis, kad socializmo idėjų persunkta sovietų sąjunga pirmaus ar net aplenks vakarų valstybes išsivystymo požiūriu. Tuo tarpu vakarų valstybės metodiškai ir nuolatos tobulino savo požiūrį į darbą, jo organizavimą. Vyraujant demokratijai, nebuvo draudžiama įvairių idėjų tyrinėjimui, jų realizavimui. Taigi tokios tendencijos sąlygojo, kad vakarų valstybės savo išsivystymo lygiu aplenkė sovietų sąjungą visu šimtmečiu.
Kadangi mūsų valstybė nemažai laiko buvo sovietų sąjungos sudėtyje, ši problema stipriai įtakojo ir mūsų, kaip valstybės išsivystymą. SSRS primestos idėjos kartu stabdė ir mūsų progresą. Taip mūsų tautiečių sąmonėje ir liko įspausta socialistinė ideologiją. Tačiau keičiantis laikams, mums atgavus nepriklausomybę, atėjo nauja era į mūsų valstybės evoliucionavimo etapą. Diegiant pažangias idėjas ir technologijas mūsų pramonė pradėjo vystytis žymiai sparčiau. Iš esmės pasikeitė požiūris i darbą, jo organizavimą, ir į patį darbininką. Vis didesnę reikšmę darbo kaip proceso organizacijoj įgijo specialios mokslo šakos, nagrinėjančios darbo procesą, daugėjo su tuo susijusių metodinių priemonių. Taigi tuo pačiu vis labiau tobulėjo dabo organizavimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-24
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis2.05 MB
AutoriusAkeliuxx
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. E. Paulavičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotojo darbo organizacijos tyrimas automobiliu plovykloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Doc. dr. E. Paulavičienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą