Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbo užmokesčio tarptautinėje firmoje diferencijavimas

Darbo užmokesčio tarptautinėje firmoje diferencijavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Darbo apmokėjimo teoriniai pagrindai. Pagrindiniai darbo apmokėjimo organizavimo principai. Darbo užmokesčio administravimas. Veiksniai lemiantys darbo užmokesčio diferencijavimo politiką tarptautinėje firmoje. Darbo užmokesčio skirtumai šakoje. Tarpšakinė ir teritorinė darbo užmokesčio diferenciacija. Darbo užmokesčio diferencijavimas Europos Sąjungos (ES) šalyse. Belgijoje. Prancūzijoje. Liuksemburge. Danijoje. Ispanijoje. Austrijoje. Suomijoje. Švedijoje. Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Žmonės dirba skatinami įvairių motyvų: norėdami gauti pajamų, siekdami karjeros, pripažinimo, norėdami bendrauti su kitais žmonėmis ir t.t. Pajamos darbo rinkoje išreiškiamos darbo užmokesčiu. Gauti pajamų galima dvejopai: už darbą ir už asmeninio turto naudojimą. Pinigai, kuriuos vartotojai gauna ir išleidžia, yra pelnomi iš turto arba uždirbami savo darbu. Bet kurio asmens materialios nuosavybės vertė sudaro jo turtą, kurio naudojimas gali jam duoti pajamų. Yra du turto pajamų gavimo būdai – gaunant nuomos mokestį ir palūkanas. Tačiau yra ir kitokių tipų ne darbo pajamos, kurias galima gauti iš savo turto. Tai yra darbo pajamos, kurios apibūdinamos kaip pajamos, kurias duoda tam tikra darbinė veikla, t.y. užmokestis darbo jėgai už atliktą darbą. Didesnę dalį pajamų žmonės gauna už darbą, ir kaina, mokama už darbo jėgos naudojimą, vadinama darbo užmokesčiu.
Visos darbuotojų fizinės ir protinės pastangos daromos dėl atlyginimo. Darbo rezultatai priklauso nuo darbuotojų materialinio suinteresuotumo – darbo užmokesčio, t.y. piniginio atlyginimo už darbą. Ekonomine prasme svarbi ta darbo rūšis, t.y. darbas, už kurį atlyginama, ir to atlyginimo dydis gali būti išreikštas pinigais.
Darbo užmokesčio diferencijavimas tiek tarptautinėse įmonėse, tiek visose kitose yra svarbus klausimas.
Mano darbo tikslai yra: panagrinėti patį darbo užmokestį, jo diferencijavimo formas, pažiūrėti kaip yra diferencijuojamas darbo užmokestis Europos Sąjungos šalyse, jų tarpe ir Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-02
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis127.87 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. V.Navickas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio tarptautineje firmoje diferencijavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. V.Navickas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą