Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Komandos ir darbas komandose

Komandos ir darbas komandose

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Komandos samprata ir esmė. Komandų kūrimas. Komandos kūrimui būtini įgūdžiai ir žinios. Atgalinis ryšys. Komandų kvalifikacija. Formalios ir neformalios grupės. Komandos sandara ir funkcijos. Efektyviai dirbanti komanda. Aukšto atlikimo lygio komanda (superkomanda). Savivaldos komanda. Vaidmenys komandose. Darbas komandose. Individualaus ir komandinio darbo palyginimas. Pagrindinės efektyvaus komandinio darbo sąlygos.

Ištrauka

Šiuolaikiniame versle daugelis įmonių vis dažniau susiduria su ekstremaliomis situacijomis bei sudėtingomis problemomis, kurioms išspręsti nepakanka tradicinės organizacinės struktūros. Tuomet įmonių vadovai į pagalbą kviečiasi komandas, kurios sugeba sėkmingai pašalinti problemas, vyraujančias įmonėje. Tačiau suburti tokią tobulą ir sėkmingą komandą yra sudėtingas ir daug žinių reikalaujantis darbas. Juk nepakanka vien tik suburti į tokią komandą geriausius įmonės specialistus, tikėdami, kad jie išspręs visas susikaupusias problemas įmonėje.
Tai kas toji komanda? Komanda vadiname du ar daugiau žmonių, kurie tarpusavyje yra susiję ir daro vienas kitam įtaką, siekdami bendro tikslo. Komanda taipogi yra dirbančių žmonių grupė, kurioje visų žmonių buvimas yra būtinas bendram tikslui įgyvendinti ir kiekvieno grupės nario individualiems poreikimas patenkinti.

Pagrindiniai komandos darbo bruožai :
Bendradarbiavimas
Tarpusavio pagalba
Vienalytiškumo ir įvairiapusiškumo pusiausvyra

Komandinis darbas yra grindžiamas bendradarbiavimu ir tarpusavio pagalba, tačiau jeigu komandą sudaro panašios ar vienodos asmenybės, komandinio darbo efektyvumas krenta, kaip besistengtų komandos nariai bendradarbiauti ir vienas kitam padėti.
Tik įvairių asmenybių bruožų įvairumas suteikia galimybę komandai dirbti efektyviai, nes tada komandos nariai gali mokytis vieni iš kitų, papildyti vieni kitus, taip pat jei būtų tokia situacija, kaip konfliktai tarp priešingų asmenybių, tai tie konfliktai taipogi duoda naudą, jie padeda diskutuoti ir ieškoti geriausio sprendimo.
Taipogi turi būti ir pusiausvyra – visiškai nieko bendro neturinšios asmenybės gali nuolat nesutarti ir konfliktuoti, nenorėti bendradarbiauti toks atvėjis sustabdytų komandinio darbo efektyvumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-15
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis30.23 KB
AutoriusOksana
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komandos ir darbas komandose [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą