Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Vadovavimas kaip socialinė sąveika. Vadovavimo stiliai

Vadovavimas kaip socialinė sąveika. Vadovavimo stiliai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Vadovavimas kaip socialinė sąveika. Vertikalių diadų modelis. Charizmatinis (patrauklus) vadovavimas. Transakcinis ir transformacinis vadovavimas. Socialinės įtakos teorijų vertinimas. Charizmatinis ir transformacinis vadovavimas. Vadovavimo sąvoka ir stiliai. Vadovavimo sąvoka. Vadovo ir lyderio skirtumai. Vadovo funkcijos. Situacinis vadovavimas – kaip daryti poveikį skirtingiems darbuotojams. Vadovavimo stiliai ir elgsena. Vadovavimo stiliaus samprata. Vadovavimo stiliai. Stilių derinamumas. Išvados.

Ištrauka

Vadovauti žmonėms –mokslas ir menas. Vadovavimas –vienas iš žmonijos tarpusavio santykių išraiškų. Valdymo būtinumas egzistavo visais laikais. Garsiosios Egipto piramidės ir kiti gilioje senovėje žmonijos sukurti stebuklai galėjo atsirasti tik koordinuotų, organizuotų pastangų pasekoje. Taigi be vadovaujančio individo Žemėje nebūtu nei vieno stebuklo.
Veiksmingo vadovavimo svarba pabrėžiama ir Lietuvos Respublikos Švietimo įstatyme (5 straipsnis), kuriame nurodoma, kad, remiantis veiksminga vadyba, tinkamai ir laiku priimamais sprendimais, švietimo sistema turi siekti geros kokybės rezultatų.1
Organizacijos, veikiančios tam tikroje aplinkoje ir siekiančios tam tikro tikslo veikla turi būti valdoma. Tai reiškia, kad joje vykstantys procesai – planavimas, organizavimas, vadovavimas ir kontrolė – turi būti derinami tarpusavyje. Organizacijos valdymo procesas, jos vadovo darbas ir valdymo stilius priklauso nuo organizacijos dydžio, gaminamos produkcijos, atliekamų paslaugų pobūdžio, taip pat ir nuo darbuotojų kolektyvo, jų išsilavinimo, elgesio normų. Be formalių įvairaus lygio vadovų, didelę reikšmę organizacijų veiklai turi ir neformalūs lyderiai, atskiros žmonių grupės, sugebėjimas dirbti komandoje, valdyti konfliktus ir pokyčius.
Tai, kad tinkamas vadovavimas yra viena svarbiausių verslo, politikos ir kitokių grupių sėkmės prielaidų, nekelia abejonių. Tačiau geras vadovavimas, gebėjimas daryti įtaką pavaldiniams nėra lengvas ir paprastas uždavinys. Įsitraukę į veiklą, vadovai neretai tarsi pamiršta save, kol galiausiai pašlyja jų asmeninis gyvenimas, sveikata ir jie nebesugeba atlikti to darbo, dėl kurio daug paaukojo. Gerai suvokdamas patiriamą stresą ir jį valdydamas vadovas gali ilgai ir sėkmingai vadovauti.
Kylant šalies išsivystymo lygiui, kuriantis vis daugiau naujoms firmoms, individualioms įmonėms, leidžiamos įvairios knygos, skirtos jau esamiems ir būsimiems vadovams, kuriuose duodami įvairūs patarimai, pamokymai kaip gerai vadovauti. Tai yra svarbu, nes su tuo glaudžiai susijęs ir pats darbas įmonėje, jo efektyvumas, našumas, rezultatai. O juk kiekvienas vadovas yra suinteresuotas, kad jo veikla būtų sėkminga, klestėtų įmonė, įsitvirtintų rinkoje, ją pripažintų visuomenėje ir, žinoma, gautu kuo didesnį pelną. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-07
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis28.69 KB
AutoriusSonata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKristina Zdanytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimas kaip socialine saveika. Vadovavimo stiliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kristina Zdanytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą