Įvadas. Darbuotojų atranka. Personalo verbavimas per darbo vietų pasiūlą. Žmonių veiklos motyvavimas pinigais. Verbavimo ir atrankos procesas. Vidaus kandidatų šaltiniai. Verbavimo būdai. Vadovų verbuotojai – kaip kandidatų šaltinis. Verbavimas aukštosiose mokyklose ir stažuotės – kaip kandidatų šaltinis. Verbavimas per internetą. Įvairesnės darbo jėgos verbavimas. Vienišų tėvų verbavimas. Mažumų atstovų ir moterų verbavimas. Išvados.
Paskutinis XX amžiaus dešimtmetis Lietuvai ypač reikšmingas tiek politiniu, tiek visuomeniniu, tiek ekonominiu požiūriu. Lemiamas sėkmingos pertvarkos veiksnys – personalas. Jis - aktyvioji pertvarkos jėga. Nuo personalo pasirengimo pertvarkai, jo vertybių sistemos, kvalifikacijos, iniciatyvos priklauso pertvarkos tempai ir sėkmė.
Susipažinę su pokomunistinių šalių (Lenkijos, Vengrijos, buvusių Sovietų Sąjungos šalių, tarp jų ir Lietuvos) patyrimu galime teigti, kad kaip tik personalo srityje yra didžiausių trikdžių. Rinkos nepažinimas, menkas iniciatyvumas, netinkamas požiūris į darbą ir kiti veiksniai lėtina perėjimą į rinką.
Organizuojant ir valdant personalą atsirado atotrūkis tarp naujųjų reikalavimų ir senųjų tradicijų. Gerokai didesnį dėmesį reikėtų skirti darbuotojams vertinti, kryptingai organizuoti karjerą ir kelti kvalifikaciją.
Su šiomis problemomis susiduriame visuose lygiuose – tiek aukščiausiajame – valdymo, tiek vykdytojų lygyje. Pertvarkai svarbus visų kategorijų darbuotojų pasirengimas, nes tik sklandus visų lygių darbas garantuoja pertvarkos sėkmę. Personalo vadybos žinių reikia vadybininkui, organizuojančiam ir nukreipiančiam kolektyvo darbą reikiama linkme, tačiau jos nemažiau svarbios ir eiliniam specialistui, ir techniniam vykdytojui, nes jie dirba kartu ir nuo to, ar jie bus pasirengę priimti ar atmesti taikomas poveikio priemones, priklausys vadovų darbo sėkmė ...