Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbuotojų verbavimas ir atranka

Darbuotojų verbavimas ir atranka

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Kandidatų verbavimas. Verbavimas organizacijos viduje. Kandidatų šaltinis – įdarbinimo agentūros. Verbavimas per internetą. Darbuotojų paieška universitetuose. Populiariausia darbuotojų paieškos forma – skelbimai laikraščiuose. Rečiau naudojami paieškos būdai. Verbavimas naudojant esamų darbuotojų rekomendacijas ir kompanijos lankytojus. Vyresnio amžiaus darbuotojų verbavimas. Vienišų tėvų verbavimas. Darbuotojų atranka. Darbuotojų testavimo ir atrankos pagrindai. Vadovų atranka. Kandidatų atrankos kriterijai. Atrankos testo veiksmingumas. Atrankos testo patikimumas. Interviu. Biografinis tyrimas ir rekomendacijų tikrinimas. Rekomendacijų tikrinimo efektyvumas. Išvados.

Ištrauka

Šią temą pasirinkome, nes ji šiuo metu labai aktuali visose organizacijose. Būtent nuo darbuotojų, nuo jų veiklos kokybės priklauso ir visos įmonės sėkmė. Kursiniame darbe nagrinėsime darbuotojų verbavimo ir atrankos aspektus. Jeigu remiantis darbo procesų standartais nustatoma, kad trūksta darbuotojų, visų lygių vadovai turi dalyvauti kandidatų į laisvas darbo vietas atrankoje. Pasirinkti patį tinkamiausią kandidatą yra labai sunku.
Garsiausios pasaulio kompanijos (bendrovės) seniai suprato, kad būsimų darbuotojų pasirinkimo klaidos gali brangiai kainuoti: bus prarastas laikas, lėšos ir netgi gali išeiti iš darbo jau čia dirbantys kvalifikuoti darbuotojai. Kad to neatsitiktų, yra labai svarbu darbuotojų atrankos ir priėmimo procese taikyti gyvenimo patikrintus ir patikimus metodus.
Personalo paieška ir atranka – viena svarbiausių sėkmingai dirbančios įmonės veiklos sričių, kurios reikšmingumas neretai yra nuvertinamas ir šiai veiklos sričiai neretai nėra skiriamas reikiamas dėmesys iš įmonės vadovų pusės. Kaip rašoma "Career Juornal" internetiniame puslapyje personalo skyriai yra nepatenkinti, kad jiems nėra suteikiama pakankamai įgaliojimų įtakoti įmonės veiklą, tik 23% personalo skyrių darbuotojų atsakė, kad jie yra patenkinti tuo, kokią įtaką jų veikla daro įmonės darbui. Galima daryti išvadą, kad personalo politika ir naujų kadrų pritraukimas tebėra gana opi įmonių problema, juolab, kad Europoje įsivyraujant "karui" dėl talentų, kompanijoms reikia vis daugiau pastangų, norint pritraukti naujus ir išlaikyti senus darbuotojus. Kompanijų vadovai labai aktyviai ir daug kalba apie talentų pritraukimą ir išlaikymą, tačiau kaip ir anksčiau personalo skyriai lieka ne pagrindine kompanijos veiklos politika. Dėl šių priežasčių personalo specialistai negali skirti daug savo darbo laiko kurdami personalo strategiją, naujų žmonių pritraukimo taktikas, kadangi turi dirbti nemažai kitų darbų, kurie su jų tiesiogine veikla nėra stipriai susiję. Dėl to daugelis apklaustų personalo vadovų teigė, jog planuoja įdiegti naujus technologinius sprendimus personalo valdyme, kas leistų efektyviau išnaudoti darbo laiką ir leistų labiau koncentruotis ties personalo strategijos kūrimu ir įgyvendinimu nei ties paprastomis darbuotojų atrankomis.
Pagrindinis darbo tikslas išnagrinėti personalo verbavimo ir atrankos būdus bei metodus.
Šio kursinio darbo uždaviniai:
1. Suprasti darbuotuojų verbavimo ir atrankos svarbą ir kylančius sunkumus ieškant bei atrenkant reikalingus darbuotojus
2. Atskleisti darbuotuojų verbavimo ir atrankos metodus, juos išnagrinėti.
3. Išskirti populiariausius darbuotojų verbavimo ir atrankos metodus, bei aptarti rečiau naudojamus būdus.
Šis darbas susideda iš dviejų skyrių. Pirmąjame skyriuje nagrinėjami personalo verbavimo būdai. O antrąjame skyriuje analizuojami personalo atrankos metodai bei kriterijai.
Šiame kursiniame darbe naudojome statistinį, aprašomajį, sisteminį ir loginį metodus.
Rašant kursinį darbą rėmėmėms užsienio ir Lietuvos autorių literatūra. Ši tema geriausiai išnagrinėta Dessler G. knygoje. Taip pat šią temą nagrinėja šie lietuvių autoriai Balkevičius V., Sakalas A., Sūdzius V. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-14
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai14
Dydis60.65 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju verbavimas ir atranka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą