Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo valdymo tobulinimas: UAB "Trevena"

Personalo valdymo tobulinimas: UAB "Trevena"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354
Aprašymas

Įvadas. Profesinių kompetencijų, kurios pademonstruojamos baigiamajame darbe sąrašas. Personalo valdymo tobulinimo teoriniai aspektai. Personalo valdymo samprata. Personalo valdymo sistemos elementai. Personalo valdymo tobulinimas. 2. Personalo valdymo tobulinimas UAB "Trevena". Darbo metodika. UAB "Trevena" charakteristika. Personalo valdymas UAB "Trevena". Personalo valdymo tyrimas UAB "Trevena". Personalo valdymo tobulinimas UAB "Trevena" ir jo įvertinimas. Išvados. Anotacija. Annotation. Priedai (2).

Ištrauka

Vis daugiau įmonių vadovų suvokia personalo skyriaus reikšmę, jam patikėdami ne tik personalo atranką bet ir mokymus, kvalifikacijos kėlimą bei komandinio darbo formavimą. Šiais nuolat kintančiais aplinkos ir naujų technologijų laikais svarbiausiu veiksniu tampa darbo jėga bei sugebėjimas ją tinkamai sukomplektuoti bei išlaikyti entuziastingą. Efektyvus personalo darbas gali suteikti organizacijai tikrąjį konkurencinį pranašumą, todėl daugelis šių dienų organizacijų vis labiau vertina intelektualinį kapitalą - žmonių žinias, išsilavinimą įgūdžius, darbuotojų patyrimą, o personalo valdymas tampa viena iš pagrindinių vadovų užduočių.
Personalo valdymas - tai sudėtingas, kompleksinis procesas, kurio metu vyksta darbuotojų parinkimas, paskirstymas, jų darbo turinio nustatymas, veiksmų koordinavimas, koregavimas ir nukreipimas, rezultatų vertinimas, darbuotojų mokymas, ugdymas, motyvavimas - veiklos ir elgesio skatinimas siekti geriausių savo bei organizacijos darbo rezultatų. Šių dienų verslo pasaulyje didžiausio pelno gali tikėtis tos įmonės, kurios savo tikslams įgyvendinti taiko pažangius personalo valdymo koncepcijų principus ir metodus.
Dažniausiai personalo klausimais vis dar rūpinasi įmonės vadovas. Taip neretai daroma dėl išteklių stokos. Be to, vadovai siekia išlaikyti kuo didesnę darbuotojų kontrolę. Galbūt atsisakoma personalo vadovo dar ir dėl to, kad neįvertinama tiesiogiai personalu besirūpinančių darbo nauda - nematoma, kaip šie darbuotojai įmonei "atneša pinigus". Tokios strategijos pasekmės - dažniausiai nekonstruktyviai sprendžiami su personalu susiję klausimai. Be to, jei vadovas užsiima personalo klausimų sprendimu, prarandamas brangus laikas, kurį geriau panaudoti labiau su tiesioginėmis pareigomis susijusioms problemoms. Dar kitas problemos aspektas - įmonė, kad efektyviai dirbtų, atliktų svarbiausią tikslą - uždirbtų pinigus - reikalingi tinkami žmonės, geras personalas bei sugebėti ji valdyti.
Darbo objektas: UAB "Trevena" personalo valdymo tobulinimas.
Darbo tikslas: Įvertinti UAB "Trevena" personalo valdymo tobulinimą.
Darbo uždaviniai:
• Išanalizuoti ir palyginti pateikiamas personalo valdymo teorijas;
• Įvertinti UAB "Trevena" personalo valdymo tobulinimą;
• Išskirti personalo valdymo tobulinimo problemas ir jas įvertinti.


Analizuojant personalo valdymo sampratas, galima įvardinti tokius pagrindinius skirtumus:
• Skirtingi terminai: "personalo valdymas" ir "žmonių išteklių valdymas";
• Skirtinga personalo valdymo paskirtis, uždaviniai;
• Skirtingas personalo valdymo veiklų sąrašas, atskirų veiklų išsivystymas.
Darbuotojų valdymo sampratos skirtumus lemia vadybos teorijų ir koncepcijų įvairovė bei skirtingas pagrindinių nuostatų poveikis pačiai sampratai ir jos turiniui.
Sąvoka "žmonių išteklių valdymas" savotiškai išstūmė ankstesnį "personalo valdymą". Toliau ir yra nagrinėjamos šios dvi sąvokos, kad būtų išsiaiškinta, ar tai nėra tik suteiktas naujas pavadinimas, kuriuo vadinami senieji procesai.
Pasak Bakanauskienės I. (2002) kai kurie tyrėjai yra nusiteikę prieš termino "žmonių išteklių valdymas" vartojimą. Jie tai grindžia tuo, tvirtindami, kad tai tiesiog naujas personalo valdymo pavadinimas. Tai neteisinga kritika, kadangi pati žmonių išteklių valdymo filosofija skiriasi nuo personalo valdymo, o marketingo, gamybos ar finansų vadovai nėra personalo vadovai, bet valdo žmonių išteklius, todėl jie yra žmonių išteklių vadovai.
Personalo valdymas - tai praktinis darbas ir politika, kad vadovaudami verslui galėtume dirbti su žmonėmis susijusį darbą - priimti, apmokyti, įvertinti, atlyginti savo kompanijos darbuotojams bei sudaryti jiems saugią ir teisingą darbo aplinką.
Personalas valdomas bet kokioje socia1inėje organizacijoje. Kiekvienoje organiza¬cijoje valdymas turi savų ypatumų, Todėl personalo valdymas yra nagrinėjamas pelno siekiančių gamybinių įmonių pavyzdžiu. Tačiau tai nereiškia, kad suformuluoti bendrieji teiginiai negali būti pritaikyti kito tipo organizacijose.
Personalo valdymą suprantame kaip bendradarbių santykių organizavimą ir koordinavimą siekiant nustatyto tikslo. Skiriamos dvi pagrindines valdymo funkcijos: norų formavimas (tikslo nusta¬tymas, planavimas, sprendimo priėmimas) ir norų gyvendinimas (organizavi¬mas, motyvavimas, kontrolė, koregavimas).
Įmonės valdymo sistemoje personalo valdymas nagrinėjamas dviem lygiais. Įmo¬nės lygiu jis nagrinėjamas apibendrintai: per pagrindinius valdymo principus ir per jų realizavimą valdymo lygiuose. Individų lygiu - nes personalo valdymas yra individų poveikis per individus - valdymo procesas palyginamas santykiais tarp bendradarbių. Šis poveikis yra daugialypis ir lig šiol įvairūs autoriai pabrėžia skir¬tingus šios problemos sprendimo aspektus. Vieni daugiau akcentuoja valdymo personalo sėkmę lemiančius bruožus, kiti - valdžios poveikį ir tam naudojamus metodus ir priemones, treti - darbo grupėse vykstančius socialinius procesus, dar kiti - valdymo stiliaus ypatumus.
Šį požiūrių skirtumą lemia vyraujanti valdymo teorija, nes nuo jos priklauso, kuris personalo valdymo elementas svarbus įmonei. ( A. Sakalas, 2003. ) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis51 puslapis 
Literatūros šaltiniai23 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis218.73 KB
Autoriussigius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslekt. V. Baubkus
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo valdymo tobulinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2016-05-02 IP: 213.226.131.133
    renataulcickiene sako

    apgavikai, darbo neatsiunte, pinigus paeme. nepirkite cia darbu

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 51 puslapis 
  • Žemaitijos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • lekt. V. Baubkus
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą