Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo skatinimas įmonėje

Personalo skatinimas įmonėje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Įvadas. Personalo motyvacijos esmė. Motyvacijos teorijos. Motyvacijos sąvokos turininėse teorijose (poreikių). A.Maslow poreikių hierarchijos teorija. C.Alderfer poreikių teorija. F.Herzberg teorija. Motyvacijos samprata procesinėse teorijose. Lūkesčių teorija. V. Vroom lūkesčių teorija. Porter ir Lowler lūkesčių teorijos modelis. Motyvacijos teorijų ir modelių interpretacija. Darbo motyvacija ir darbuotojų motyvavimas. Vadybos raida ir motyvavimo metodai. Darbo motyvacijos tyrimai Lietuvoje. Personalo skatinimo "X" įmonėje tyrimas. "X" įmonės personalo vadybos funkcijos. Įmonės situacija rinkoje ir ją veikiantys veiksniai. Personalo skatinimo – motyvavimo "X" įmonės tyrimas. Išvados. Pasiūlymai. Anketa.

Ištrauka

Personalo organizavimas ir personalo valdymas nagrinėja personalo ugdymo tendencijas, susijusias su valdymo demokratizavimu, humanizavimu, žmogaus veiksnio vaidmens didėjimu, suformuoti reikalavimus ugdymo sistemai, pereinant nuo centralizuoto valdymo į rinkos ekonomiką, išnagrinėja poreikio planavimo metodus. Skiriamas dėmesys valdymo stiliams, darbuotojų motyvavimui, poveikio priemonėms.
Personalo organizavimas traktuojamas labai įvairiai. Vieni autoriai įtraukia tik įmonėje atliekamus, kiti – ir kitų organizacijų atliekamus darbus, vieni nagrinėja statišką, kiti dinamišką sistemą.
Personalo ugdymui turi būti skiriamas išskirtinis dėmesys. Tačiau skirtinga vidinė ir išorinė aplinka, susiformavusios tradicijos, personalo lygis daro didelę įtaką darbo su personalu sistemai.
Personalo vadyba nagrinėja efektyvaus personalo naudojimo problemas, įvertindama tiek įmonės (siekdama didžiausio darbo efektyvumo), tiek individo interesus (siekdama sudaryti optimaliausias darbo sąlygas kiekvienam individui). Siekdama šių tikslų, personalo vadyba integruoja įvairių – techninių, ir socialinių – mokslų laimėjimus.
Valdymo darbų bei su jais susijusios informacijos (dokumentų) apimtį lemia tiek objektyvūs, tiek subjektyvūs veiksniai.
Personalo valdymas įmonėje visada labai subjektyvus ir individualus, tačiau įmonės mastu jį mėginama formalizuoti, nukreipti pageidaujama linkme. Formalizavimas pasireiškia įvairiomis formomis ir įvairiais lygiais.
Lietuvos įmonės, norėdamos kuo greičiau pakilti iš dabartinės ekonominės krizės ir konkuruoti su išsivysčiusių pasaulio šalių įmonėmis, turi rasti būdus, kaip didinti darbuotojų motyvaciją ir kuo geriau panaudoti darbuotojų potencialą.
Pasaulyje buvo atlikti teoriniai ir praktiniai tyrimai įrodantys darbuotojų motyvacijos įtaką organizacijos rezultatams ir pastangai. Labai svarbus taikomosios motyvacijos aspektas, įtaka darbo rezultatams. Tyrimais nustatyta, kad vienu svarbiausių ūkinio subjekto efektyvumo veiksnių yra darbuotojų elgesio modifikavimas.
Tačiau negalime aklai taikyti užsienio įmonėse taikomų personalo motyvavimo metodų, reikia atsižvelgti ir į kultūrinius, etinius politinius – ekonominius skirtumus.
Laikas visų pigiausia ir brangiausia ką turime, nes jo dėka gauname viską.
Laikas – pinigai. Tai ne banali tiesa, o realybė. Mat veiklos žmogaus laikas (kaip ir pinigai) labai brangus, nes jo nuolat trūksta. Tačiau jeigu pinigai yra įgyjamas dalykas, tai laikas – unikalus resursas. Jo negalima kompensuoti arba sukaupti. Bet su juo, kaip ir su kiekvienu resursu, galima elgtis efektyviai arba išlaidžiai – ir tatai priklauso nuo mūsų pačių.
Išmokti tvarkyti vadovui savo ir savo pavaldinių laiką – sudėtingas uždavinys. Teisingai yra pastebėjęs rašytojas ir konsultantas Piteris Drukeris, jog "laiko atsargos laibai mažos, ir jeigu jūs nesugebate jo reikiamai tvarkyti, tai jums nesiseks sumaniai elgtis ir kitais atvejais".
Kaip pasakė vienas protingas žmogus - laikas yra visų vertingiausias dalykas, o jo gaišinimas – visų didžiausias išlaidumas.

Šis darbas yra taikomojo pobūdžio. Šiame darbe bus tiriamas objektas tai – įmonė "X". Tyrimo tikslas – personalo skatinimas, remiantis teorinėmis idėjomis.
Reikės atlikti personalo motyvacijos tyrimą "X" įmonėje, nustatyti motyvacijos privalumus ir trūkumus, darbo organizavimo, techninio aprūpinimo lygį, kokias problemas reikia spręsti, įvertinti jau esamas teorijas.
Bus taikomi apklausos metodai – anketinė apklausa ir interviu. Anketinė apklausa pigesnė, išsaugomas apklausiamojo anemiškumas, o tai labai svarbu aiškintis šiuos klausimus. Taikant interviu metodą išvengiama pašalinių įtakos apklausiamajam, atsakymus įvertinti galima ne tik pagal jų turinį, bet ir pagal apklausiamojo reakciją ir padidinti rezultatų patikimumą.
Daug dirbantys žmonės visada sugeba įsprausti į savo darbus ką nors naują. Šiuolaikinio vadybos mokslo teoretiko Tomo Peterso manymu, galima išskirti du ryškius vadovų tipus – vieni veikia labai greitai, o kiti per daug lėtai. Tokia klasifikacija gali pasirodyti banali, bet ji turi racionalų grūdą. "Management Today" paskelbtos apklausos duomenimis, vadovai – ir vyrai, ir moterys – vis labiau apkraunami darbais. Daugiau kaip 80 proc. apklaustųjų skundėsi aukštesnių viršininkų ne kompetencija, blogai suderinta vidaus ryšių sistema, nepakeliamais krūviais, dejavo, kad jie nuolat atitraukiami nuo pagrindinio darbo dėl beprasmių reikalų, bet svarbiausia dėl to, kad dažnai keliami neįvykdomi uždaviniai.
Kadangi šiandien visos kompanijos stengiasi atlikti kuo didesnį darbą esant mažesniam darbuotojų skaičiui, tuo būdu labai svarbu vadovui efektingai paskirstyti savo bei kitų savo pavaldinių laiką. Užsiėmę, atrodo, geriausiai kontroliuoja laiką. Taip atsitinka todėl, kad jie moka viską atlikti nedelsdami, laikosi terminų ar gerai supranta ką turi padaryti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis44 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis72.98 KB
AutoriusJurate
Viso autoriaus darbų27 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo skatinimas imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 44 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą