Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Vadovavimo stiliaus įtaka personalo mikroklimatui

Vadovavimo stiliaus įtaka personalo mikroklimatui

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Įvadas. Bendrųjų vadovavimo sąvokų samprata. Vadovo vaidmuo organizacijoje. Vadovo darbas. Vadovavimas ir lyderiavimas. Vadovo lyderio funkcijos. Vadovavimo stiliaus modeliai, jų apibrėžimai. Vadovo darbo stilius. Autokratinis vadovo darbo stilius. Demokratinis vadovo darbo stilius. Liberalus vadovo darbo stilius. Stilių suderinamumas. Vadovavimo ypatumai ir įtaka personalo mikroklimatui. Pozicija. Kompetencija bei sugebėjimai. Vadovavimo stiliaus įtaka viešbučio personalo mikroklimatui tyrimas. Tyrimo metodai ir priemonės. N viešbučio charakteristika. Vadovavimo stiliaus nustatymo duomenys. Vadovavimo stiliaus įtaka n viešbučio personalo mikroklimatui tyrimo apibendrinimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Kiekviena diskusija apie organizacijų sėkmę ar nesėkmę visuomet susijusi su jose dirbančių individų ir vadovavimo jiems problema. Tad galima teigti, kad vadovavimas žmonėms yra svarbi organizacijos funkcija ir jos egzistencijos garantas. Suprantama, rinkos sąlygomis efektyvios tik tos organizacijos, kuriose dirba žmonės, turintys išskirtinių savybių, būdingų tik tam kolektyvui. Tai rodo jos savitumą. Efektyvus vadovavimas žmonėms yra svarbus kaip ir fizinių išteklių organizavimas. Kolektyvų darbo sėkmė priklauso nuo to, kaip toje organizacijoje gali reikštis individualybės, kaip su jomis elgiasi vadovai, įmonių, firmų savininkai. Kokie bus sukurti santykiai tarp žmonių, tokia bus ir organizacija.
Darbo problema. Dažnai įmonėse reikalai klostosi ne taip, kaip norėtų vadovas: žmonės ne visada priima jiems deleguojamas teises ir atsakomybę, sprendimai ne visada realizuojami, ne visada vadovams pavyksta motyvuoti žmones siekti nustatytų tikslų. Todėl vadovas ir turi suderinti kolektyvo, atskirų darbuotojų, valstybės ir savo asmeninius interesus. Norėdamas išspręsti šį uždavinį vadovas turi surasti efektyvų vadovavimo stilių, išsikovoti autoritetą tam, kad pasiektų aukštą valdymo kokybę. Įmonės vadovas turėtų įpatingą dėmesį skirti komunikacijoms, tarpasmeniniam bendravimui, asmeninėms savybėms, kurių dėka vadovas tampa pagalbininkas, mokytojas ir patarėjas.
Taigi vadovo vaidmuo organizacinėje veikloje atliekant įvairius darbus yra ypatingas ir labai svarbus, o taip pat ir nelengvas, bei reikalaujantis be galo didelės atsakomybės. Ne kiekvienas žmogus gali vadovauti. Būti geru vadovu reikia sugebėti, tai reikalauja daug darbo, pastangų ir laiko.
Kylant šalies išsivystymo lygiui, kuriantis vis daugiau naujoms firmoms, individualioms įmonėms, vadovavimo problema tampa vis aktualesne, jai skiriama vis daugiau dėmesio, leidžiamos įvairios knygos, skirtos jau esamiems ir būsimiems vadovams, kuriose duodami įvairūs patarimai, kaip būti geru vadovu. Tai yra labai svarbu, nes su tuo glaudžiai susijęs ir pats darbas įmonėje, jo efektyvumas, našumas, rezultatai, o juk kiekvienas vadovas yra suinteresuotas, kad jo veikla būtų sėkminga, klestėtų įmonė, įsitvirtintų rinkoje, ją pripažintų visuomenė ir žinoma gautų kuo didesnį pelną. Kaip teigia W. G. Bennis (1985), "tikriausiai apie vadovavimą daugiau parašyta ir mažiau žinoma negu apie bet kurią kitą elgesio mokslo sritį." [16, p. 24].
Darbo tikslas – nustatyti N viešbučio vadovo vadovavimo stiliaus ir psichologinių savybių įtaką personalo mokroklimatui. Taip pat atsakyti į iškeltą hipotezę ar įmonės personalo mikroklimatui įtaką daro tik esama įmonės aplinka ir darbuotojų tarpusavio bendravimas, ar ir

tinkamo vadovavimo stiliaus pasirinkimas bei vadovo psichologiniai sugebėjimai valdymo srityje, kurie yra ne mažiau verti nei profesinės žinios ar organizaciniai sugebėjimai.
Tyrimo tikslas – nustatyti vadovo vadovavimo stiliaus įtaką N viešbučio personalo mikroklimtui.
Tyrimo objektas – tai N viešbučio vadovo vadovavimo stilius. Įmonės veiklą analizuoju kaip N įmonės dėl to, kad įmonė sutiko supažindinti su veiklos rodikliais tik tuomet, kai pasižadėjau, jog neskelbsiu jos pavadinimo savo baigiamajame darbe.
Hipotezė – valdymo stilius turi įtakos darbuotojų elgsenai.
Baigiamojo darbo uždaviniai:
- apžvelgti šiuolaikines vadovavimo stilių teorijas;
- išnagrinėti vadovo asmenines savybes ir jų įtaką įmonės personalo mikroklimatui;
- nustatyti N viešbučio vadovo vadovavimo stilių;
- išanalizuoti vadovavimo stiliaus įtaką N viešbučio personalo mikroklimatui;
- apibendrinti darbo rezultatus ir pateikti išvadas bei pasiūlymus.
Darbo tyrimo metodai:
Siekdama šio darbo tikslo, naudojausi šiais metodais:
- mokslinės literatūros analizės bei lyginamosios analizės metodais;
- anketinė apklausa – aprašomųjų-vertinamųjų tyrimų metodas. Jais naudojausi analizuodama anketinių tyrimų metu gautais rezultatais.
Tyrimo išvados bus panaudotos N įmonės personalo tobulinimui.
Profesinių kompetencijų sąrašas:
Šiame baigiamajame darbe demonstruoju tokias turizmo ir viešbučių administravimo specialybės profesines kompetencijas:
- gebėti vertinti įstaigos veiklą;
- gebėti pateikti informaciją;
- gebėti bendrauti ir bendradarbiauti;
- gebėti organizuoti veiklos kokybės kontrolę;
-gebėti įvertinti darbuotojų vaidmenį;
- gebėti organizuoti ir tvarkyti raštvedybą;
- mokėti naudotis informaciniais šaltiniais;
- gebėti rinkti, apdoroti ir panaudoti informaciją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-29
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis228.37 KB
AutoriusOlegas
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasTechnikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimo stiliaus itaka personalo mikroklimatui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 38 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą