Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Teisiniai-organizaciniai personalo valdymo aspektai, jų privalumai ir trūkumai

Teisiniai-organizaciniai personalo valdymo aspektai, jų privalumai ir trūkumai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Personalo valdymo metodai. Teisiniai (administraciniai) personalo valdymo metodai. Darbo sutartis. Supažindinimas su darbo sąlygomis. Sveikatos tikrinimas. Instruktavimas saugos darbe klausimais. Kolektyvinė darbo sutartis. Darbo laikas. Atostogų suteikimas. Darbuotojų sauga ir sveikata. Organizaciniai personalo valdymo metodai. Darbuotojų apskaita. Darbuotojų poreikio nustatymas. Darbuotojo priėmimas į darbą. Darbuotojų darbo atlyginimas. Darbuotojo teisių ir atsakomybės apibrėžimas. Darbuotojų kvalifikacijos kėlimo organizavimas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Personalo valdymas kaip specifinė valdymo rūšis egzistuoja tik socialinių organizacijų rėmuose. Nepriklausomai nuo veiklos pobūdžio visas socialines organizacijas vienija keletas bendrų bruožų.
Pirmas universalus organizacijos bruožas yra tikslas. Tikslų nustatymas turi labai svarbią reikšmę organizacijos veiklos efektyvumui, kadangi tai suteikia prasmę tiek individualioms, tiek kolektyvinėms pastangoms.
Antras būdingas organizacijos bruožas yra personalas, be kurio negali egzistuoti jokia organizacija. Antra vertus, žmonės, būdami individualūs, turi savų lūkesčių bei tikslų. Todėl, įsitraukę į tam tikrų organizacijų veiklą, jie tikisi patenkinti ir asmeninius interesus.
Bendro tikslo siekimas lemia organizacijos narių veiksmų ir pastangų derinimo būtinumą, tai yra valdymo veiklos atsiradimą. Todėl trečias universalus organizacijos bruožas yra personalo valdymas. Personalas valdomas bet kokioje socialinėje organizacijoje ir turi savų ypatumų, bet visur personalo valdymas apibrėžiamas kaip bendradarbių santykių organizavimas ir koordinavimas siekiant nustatyto tikslo. Taigi svarbiausi yra vadovų ir pavaldinių santykiai. Tai valdymo principai, stiliai, metodai, konkrečios priemonės, kurių reikia norint įgyvendinti valdymui keliamus uždavinius. Taigi personalo valdymas yra viena iš kertinių organizacijos egzistavimo sąlygų. Be suderintų viso personalo pastangų neįmanoma kryptinga visos organizacijos veikla. Maža to, personalo valdymas leidžia išspręsti svarbią praktinę problemą – pasiekti organizacijos ir jos narių asmeninių tikslų atitikimą. Yra žinoma, jog visada esama didesnio ar mažesnio konflikto tarp atskiro darbuotojo ir organizacijos lūkesčių. Organizacijos tikslai gali būti aiškūs ir suprantami, tačiau jeigu jos nariai jiems nepritaria, gerų rezultatų tikėtis sunku. Žinoma, visiško organizacijos ir jos narių tikslų suderinimo pasiekti neįmanoma jau vien dėl to, kad organizacija yra socialinė sistema, susidedanti iš individų, turinčių skirtingus poreikius, siekius, interesus. Tačiau būtent personalo valdymas gali būti veiksmingu įrankiu koordinuojančiu personalo veiksmus, siekiant bendrų tikslų. Šiuo atveju įmonės tikslų siekimas atskiram žmogui turi tapti saviraiškos, savęs įteisinimo, bendradarbiavimo procesu.
Norint pasiekti gerus tiek darbinius, tiek ne darbinius santykius tarp darbuotojo ir vadovo reikia gerai išmanyti teisinius bei organizacinius personalo valdymo klausimus. Tai taip pat padėtų išspręsti daugelį darbe kylančių nesusipratimų ir konfliktų dar prieš jiems atsirandant. Išsipildę darbuotojų ir jų vadovų lūkesčiai organizacijoje sukuria pasitikėjimo ir tarpusavio supratimo atmosferą, kuri organizacijos labui skatina darbuotojų iniciatyvą, kūrybiškumą, savarankiškumą.

Taigi mūsų specialistai turi išmokti dirbti rinkos sąlygomis, turi įvaldyti pažangias technologijas, įsisavinti kalbas, atsisakyti netinkamų rinkai "socializme" suformuotų įpročių, būti žymiai iniciatyvesniais, mokėti integruotis kitoje kultūrinėje, etinėje aplinkoje.
Kadangi šio darbo tema yra "Teisiniai – organizaciniai personalo valdymo aspektai, jų privalumai ir trūkumai". Daugiausiai dėmesio skirsime personalo valdymo metodams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-25
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai4
Dydis43.9 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Gražulis
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisiniai organizaciniai personalo valdymo aspektai ju privalumai ir trukumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • V. Gražulis
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą