Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbuotojų motyvavimas Šiaulių lopšelyje-darželyje "Žilvitis"

Darbuotojų motyvavimas Šiaulių lopšelyje-darželyje "Žilvitis"

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Teorinė motyvacijos analizė. Darbuotojų motyvacijos būdų charakteristika. Ankstyvosios motyvacijos teorijos. Poreikių hierarchijos teorija. Teorija X ir teorija Y. Dviejų veiksnių teorija. Šiuolaikinės motyvacijos teorijos. McClallendo poreikių teorija. Tikslų iškėlimo teorija. Paramos teorija. Teisingumo teorija. Lūkesčio teorija. Motyvacijos nauda įmonės veiklos rezultatams. Šiaulių lopšelio-darželio "Žilvitis" darbuotojų motyvacijos būdų tyrimas. Įstaigos charakteristika. Tyrimo instrumentarijaus charakteristika. Įstaigos darbuotojų motyvacijos tyrimo analizė. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Vadovavimo sėkmė daugeliu atveju priklauso nuo vadovo gebėjimo naudoti motyvacines priemones ir pačių darbuotojų motyvacijos laipsnio. Žmogaus elgesys visada yra motyvuotas. Kartais žmogus stropiai atlieka savo darbą, tačiau kartais jo vengia, bet kurio atveju reikėtų ieškoti elgesio motyvų.
Individualus pasitenkinimas gerai atliktu darbu ir didžiavimasis jo rezultatais ugdo atsakomybę. Žmogus įgytą kvalifikaciją, gebėjimus, žinias bei patirtį siekia panaudoti savo darbe ir kuo geriau jam tai sekasi, tuo didesnis yra jo pasitenkinimo lygis, taip pat ir motyvacijos lygis. Šiuo atveju darbuotojai organizacijos tikslus laiko savais ir ten, kur vadovavimas ir darbo organizavimas suteikia jiems galimybes pasireikšti, jų darbas bus efektyvus. Todėl motyvuoti darbuotojų veiklą – tai suvokti jų interesus, suteikti jiems galimybę realizuoti gebėjimus darbo procese. (Juozaitienė, Stapukonienė, 2004, 107 psl.)
Darbo objektas – darbuotojų motyvacija Šiaulių lopšelyje-darželyje "Žilvitis".
Tyrimo tikslas - išsiaiškinti ar Šiaulių lopšelyje-darželyje "Žilvitis" darbuotojai motyvuojami ir kokie motyvacijos būdai naudojami.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti Šiaulių lopšelio-darželio "Žilvitis" charatreristiką.
2. Sudaryti tyrimo instrumentariumą, atlikti tyrimą ir išanalizuoti jo razultatus.
3. Pateikti išvadas ir pasiūlymus.
Temos aktualumas. Darbuotojai – kiekvienos įstaigos sėkmės pagrindas ir pagrindinis variklis. Norint pasiekti gerų darbo rezultatų svarbiausia turėti kompetentingą darbuotojų komandą, kuri pasinaudodama visomis pažangiomis technologijomis suteiktų kokybiškas paslaugas. Taigi, darbuotojai yra pagrindas, o kad jie našiai dirbtų ypatingai svarbi darbuotojų skatinimo sistema.

Vienas svarbiausių ir sudėtingiausių personalo valdymo uždavinių – pasiekti, kad visi organizacijos nariai gerai ir našiai dirbtų, t.y. skatinti arba motyvuoti darbą. Kadangi organizacijos bendros veiklos tikslai niekada negali savaime sutapti su žmogaus tikslais, kurių siekdamas jis įsijungia į organizaciją, vadybos praktika ir organizacijų teorija žino gausybę būdų, kaip orientuoti žmogaus pastangas organizacijai reikiama linkme, pradedant prašymu, baigiant apgaule ir prievarta. (Butkus, 2003, 168 psl.) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-03
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis32.33 KB
AutoriusVita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju motyvavimas Siauliu lopselyje darzelyje Zilvitis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą