Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbo užmokesčio sistema

Darbo užmokesčio sistema

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Pagrindiniai darbo apmokėjimo sistemos reikalavimai. Pagrindiniai apmokėjimo už darbą organizavimo principai. Darbo užmokesčio modeliai. Darbo užmokesčio sistema naktiniame klube "xx". Darbo užmokesčio sistemos sukūrimas darbo vietoms. Kintamo darbo užmokesčio kriterijų parinkimas ir aprašymas. Premijavimo rodiklių parinkimas. Moralinio poveikio priemonės. Darbo užmokesčio tikslai. Darbo užmokestį lemiantys veiksniai. Išvados.

Ištrauka

Atlyginimas už darbą yra samdomųjų darbuotojų kiekybinis reliatyvios vertės matas. Jis ne tik tiesiogiai veikia daugumos žmonių gyvenimo lygį, bet ir visuomeninę padėtį bei pripažinimą įmonės viduje ir už jos ribų. Todėl atlyginimas už darbą turi būti ne tik teisingas, bet ir reikšmingas. Darbuotojams labai svarbu palyginti tai, ką jie gavo už darbą, ir tai, ką jie tikėjosi už jį gauti. Darbuotojai labai stengsis, jeigu tikėsis, kad už jų pastangas dirbant bus deramai atlyginta. Todėl atlyginimo už darbą organizacijose turi būti aiškiai parodytas darbinio aktyvumo atlyginimo mechanizmas.
Plėtojantis rinkos santykiams Lietuvoje, iškyla būtinybė kurti lankstesnes darbo apmokėjimo sistemas, labiau atitinkančias išsivysčiusios rinkos santykių prigimtį.
Pačia bendriausia prasme apmokėjimo už darbą formas ir dydį reglamentuoja Lietuvos Respublikos darbo apmokėjimo, Gyventojų pajamų garantijų, Darbo sutarties ir Kolektyvinių susitarimų įstatymai. Šių normatyvinių dokumentų nuostatos, be abejo, yra konstruktyvios nustatant konkretų atlyginimą įvairių specialybių darbuotojams, dirbantiems įvairiose įmonėse. Tačiau vien jų konkrečiam darbo užmokesčio organizavimui neužtenka, kadangi konkretaus darbo užmokesčio organizavimas susijęs su kiekybine ir kokybine darbų analize, vidaus ir išorės darbo rinkose nusistovėjusiais atlyginimais, įvairiomis materialinio ir moralinio skatinimo programomis. Visus šiuos uždavinius kur kas lengviau išspręsti taikydami išsivysčiusiųjų užsienio šalių patirtį, kuri buvo kaupiama ir tobulinama ne vieną dešimtmetį.
Dabartinėmis sąlygomis išsivysčiusios rinkos šalyse daug dėmesio skiriama darbo apmokėjimo priklausomybei nuo šalies ekonomikos plėtotės veiksnių, nuo darbo turinio kitimo, darbuotojų kvalifikacijos, darbo sąlygų, pamainingumo, įmonės specifikos.
Darbo tikslas – teorinių žinių apie darbo užmokesčio sistemą organizavimo pritaikymas praktinei daliai.
Pagrindiniai darbo uždaviniai:
1. išsiaiškinti darbo apmokėjimo sistemos reikalavimus;
2. aptarti organizavimo principus;
3. palyginti darbo užmokesčio modelius;
4. paaiškinti darbo užmokesčio sistemą naktiniame klube "Los patrankos";
5. pateikti darbo užmokesčio tikslus;
6. išsiaiškinti, kokie veiksniai lemia darbo užmokestį.

Darbas apima 20 puslapių. Medžiagą suprasti padeda 3 paveikslai ir 6 lentelės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-21
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis41.88 KB
Autoriuseglburn
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą