Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Įstaigos personalo darbo skatinimas

Įstaigos personalo darbo skatinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Personalo skatinimo sistema. Darbuotojų motyvacijos veiksniai. Poreikių grupės. Menkos motyvacijos organizacijoje požymiai ir priežastys. Motyvacijos teorijų pritaikymas. Personalo skatinimo sistema. Personalo darbo apmokėjimo sistemos organizavimas. Teisingumo teorija. Darbo užmokesčio dydį įtakojantys veiksniai. Atlyginimo už darbą sudėtinės dalys. Personalo pasitenkinimas darbu. Personalo skatinimo sistemos veikimo mechanizmo įstaigose apibūdinimas. Darbo užmokesčio formos. Laikinė darbo užmokesčio forma. Vienetinė darbo užmokesčio forma. Personalo skatinimo sistemos organizavimo tobulinimo galimybės. Motyvuojančių veiksnių alternatyvų nustatymas. Personalo pasitenkinimo darbu nustatymas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Iš XX ir XXI amžių sandūros taško apžvelgus pasaulinės personalo vadybos teorijos vystymąsi, galima teigti, jog jau toli paeita nuo klasikinės vadybos šaknų, kai į įmonės darbuotojus buvo žiūrima tik kaip į darbo jėgą, kurią reikia bet kokiais būdais lenkti prie darbo. Dabar situacija pasaulyje radikaliai pasikeitus naujų, sėkmingai taikomų teorijų dėka.
Paskutinis XX amžiaus pasikeitimų dešimtmetis Lietuvai buvo reikšmingas tiek politiniu, tiek ekonominiu požiūriu. Atgavus nepriklausomybę, Lietuva pasirinko rinkos ekonomikos sistemą. Šie poslinkiai reikalauja didelių pasikeitimų, naujo požiūrio visose mūsų gyvenimo srityse. Be išorinių, lengviau pastebimų pakitimų politinėje bei ekonominėje srityse, vidiniai žmonių sąmonės pokyčiai yra sunkiau pastebimi ir įtakojami. Sėkmingas pokyčių valdymas labiausiai priklauso nuo naujo požiūrio į žmogų, įmonių lygmenyje tai reiškia - požiūrio į personalą.
Šiandien išsivysčiusių šalių įmonių vadovams nebekyla abejonių dėl išskirtinio personalo, kaip aktyvaus gamybos veiksnio, vaidmens jų organizacijų vystymosi procese. Tai yra įtakota visuotinai priimtų "humaniškų", t.y. nukreiptų į žmogų-asmenybę, personalo teorijų. Jau dabar ir be abejonės artimiausioje ateityje įmonių išlikimą konkurencinėje kovoje lems ne modernių gamybos technologijų įdiegimas, ne technikos tobulinimas, o personalo darbo kokybė.
Tokį spartų personalo įtakos augimą galima paprasčiausiai paaiškinti tuo, jog įmonėje dirba žmonės, jie priima sprendimus, jie juos įgyvendina. Be to, personalas nustato arba veikia organizacijos tikslus, organizuoja racionalią jų įgyvendinimo sistemą. O technika bei technologija yra tik darbo priemonės, kurias naudoja organizacijose dirbantys darbuotojai. Tokiu teiginiu visai nenorėčiau sumenkinti pažangių technologijų ir įrengimų įtakos įmonių veiklos rezultatams, tačiau noriu akcentuoti personalą kaip esminį aspektą įmonės valdyme.
Dėl šios priežasties turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys visiems sprendimams, susijusiems su personalu – pradedant personalo politikos kūrimu, personalo formavimu, skatinimu ir baigiant personalo ugdymo sistema.
Šio darbo tikslas:
5) išnagrinėti personalo skatinimo sistemą
6) išsiaiškinti jos tikslą
7) atskleisti motyvacijos esmę
8) išanalizuoti darbo užmokesčio formas ir jų skatinamąjį vaidmenį įmonėse
Numatytam tikslui pasiekti taikyti šie metodai:
3) Mokslinės literatūros analizė ir apibendrinimas
4) Anketinė apklausa ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-21
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis41.99 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Istaigos personalo darbo skatinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą