Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Vadovo patirtis ir darbo specifika

Vadovo patirtis ir darbo specifika

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Vadovai ir jų savybės. Valdymo funkcijos. Valdymo metodai. Valdymo stiliai. Vadovų atranka. Vadovo etiketas. Vadovo darbo dienos organizavimas. Specialistų rengimas. Išvados.

Ištrauka

Vadovo patirtis – tai aspektas, kuris liepia atsigręžti į patį vadovą. Į tai įeina jo sukauptos žinios, praktiniai sugebėjimai, o svarbiausia – ar vadovo veikla buvo arba yra sėkminga bei pelninga. Kiekvienam vadovui, nepriklausomui nuo to kokiame lygyje jis yra, nes skirtinguose lygiuose skiriasi tik vadovų prižiūrimų veiklų masteliai, keliami dideli reikalavimai, kadangi nuo jo valdymo priklauso pavaldinių pasitenkinimas darbu, psichologinis klimatas ir darbo produktyvumas. Todėl vadovas privalo būti ne tik geras specialistas, bet ir turėti sukaupęs daug patirties. Kiekvienas gamybos procesas organizacijoje vyksta tik jį valdant, tam yra formuojami tikslai, kurie pasiekiami tam tikrais veiksmais. Žinoma pas turintį patirties vadovą tie tikslai yra motyvuotesni ir tikslesni nei pas vadovą be patirties.
Didelę įtaką vadovavimui daro laikas. Vadovavimo metai – tai laikotarpis per kurį galima įvertinti ir keisti arba tobulinti savo įgūdžius, gal net visai jų atsisakyti. Iš to galima spręsti, kad patiris įgyjama su laiku. Taip pat bėgant laikui didėja besimokančių ekonomiką, vadybą ir panašias specialybes asmenų skaičius. To pasekoje paruošiama daugiau vadovaujamą darbą dirbančių žmonių, steigiasi daugiau organizacijų ir taip gerėja šalies ekonominė būklė.
Be vadovo patirties sampratos ir patirties įgijimo nagrinėjimo, darbe daug vietos skyriau ir vadovo darbui. Rengdama kursinį darbą, nesiekiau, kad jis būtų konkrečios vadovo funkcijos aiškinimas, nagrinėjimas ir aprašymas. Tai bendra vadovo darbo specifikos visuma, kuri gali būti naudinga kiekvienam, kas užima vadovaujamas pareigas ir netgi atvirkščiai eiliniam darbininkui.
Tema yra aktuali tuo, kad analizuojamas pačio vadovo darbas, į tai įeina teisingi žingsniai ir klaidos. Nagrinėjama kaip visa tai atsiliepia įmonei, o galbūt nedaro jokios įtakos. Įmonėje dirba daug žmonių, kuriems yra aktualus vadovo darbas, bei jo patirtis, nes nuo to priklauso ir jų likimas.Todėl dabratiniu metu, kai aplinka yra dinamiška ir organizacijos veikla darosi vis labiau konkurencinė ši tema yra aktuali kiekvienam dirbančiam ir nedirbančiam žmogui.
Darbo temos objektas yra vadovas. Geras vadovas turi atlikti šias funkcijas: planavimą, organizavimą, vadovavimą ir kontrolę, tai plačiau aptariu darbe. O vadovo vaidmens sėkmė yra ta, kad jis turi būti nepaprastai įvairiapusiškas, sąntykiuose su žmonėmis.
Šiame kursiniame darbe į vadovą žvelgsiu iš dviejų aspektų: teigiamo ir neigiamo. Pagrindinis mano darbo tikslas: išnagrinėti kaip atsiliepia vadovo patirtis jo darbui, visai valdomai įmonei bei jos darbininkams. Taip pat aprašyti vadovo darbą. Tam naudojau šiuos uždavinius:
1. Trumpai apžvelgiu vadovų savybes;
2. Apibūdinu valdymo funkcijas, metodus bei stilius;
3. Aptarti kokie vadovai tinkami vadovaujamam darbui(į tai įeina ir patirtis ir etiketas ir t.t.);
4. Išanalizuoti vadovo darbo dieną.
Rašydama šį darbą išanalizavau nemažai literatūros, kurios autoriai ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių specialistai. Atskirais vadovavimo klausimais įvairiuose leidiniuose bei mokslo darbuose yra pakankamai daug rašoma, tačiau pasigedau literatūros, kurioje vadovo patirtis būtų analizuojama bendrai, kur būtų atsižvelgta koknkrečiai i vadovo patirtį,o ne kaip ji įgyjama. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-02
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis46.76 KB
Autoriussimona
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. Ratkevičienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovo patirtis ir darbo specifika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. Ratkevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą