Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Valdymo stiliai (2)

Valdymo stiliai (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Valdymo stilių aprašymas. Valdymo lygiai. Valdymo lygiai ir jiems priklausančių darbuotojų kompetencija. Įvairi valdymo stilių klasifikacija. Plačiausiai paplitę vadovų darbo stiliai. Vadovavimo stilių pobūdis. Autokratinis (direktyvinis) vadovo darbo stilius. Demokratinis vadovo darbo stilius. Liberalus vadovo darbo stilius. Stilių suderinamumas. Veiksniai, formuojantys valdymo stilių. Objektyvios sąlygos formuojančios valdymo stilių. Subjektyvios sąlygos formuojančios valdymo stilių. Veiksniai skatinantys autokratinį valdymo stilių. Valdymo stiliaus efektyvumas. Išvados.

Ištrauka

Galima drąsiai teigti, kad autoriteto neturintis vadovas - prastas vadovas. Išskiriamos dvi autoriteto" rūšys: 1) autoritetas, įgyjamas kartu su pareigybiniu statusu (formalus) ir 2) iškovotas paties vadovo (realus). Vadovas, randantis teisingą bendravimo su pavaldiniais stilių, greitai įgyja realų autoritetą.
Valdymo stilius (style of leadership/ management) - tai vadovo valdymo būdas kryptingai veikiant ir valdant pavaldinį.
1.1 Valdymo lygiai

Valdymo sistemoje galima skirti tris lygius:
• institucinis valdymo lygmuo, kai valdymo subjektas ir objektas yra socialinė
organizacija (liaudies ūkis, jo sfera ar tam tikra pramonės šaka);
• organizacijos valdymo lygmuo, kai valdymo subjektas ir objektas yra tam tikra organizacija (ministerija, žinyba, departamentas ir kt.) (sakoma, ministerijos darbo stilius);
• individo valdymo lygmuo, kai valdymo subjektas ir objektas yra žmogus. Suprantama, visi šie valdymo lygiai tarpusavyje susiję ir sudaro vientisą valdymo sistemą. Tačiau kiekvienas jų turi savą specifiką ir gali būti nagrinėjami.
Pagal įmonės dydį ir pasirinktą organizacinę struktūrą skiriami 4 valdymo hierarchiniai lygiai su skirtinga valdymo kompetencija (1.1 lentelė):

Pagal santykį su gamyba valdymo personalo darbuotojai skirstomi į linijinį (direktoriai, cechų, barų viršininkai, meistrai) ir funkcinį personalą (specialistai, tarnautojai ir kt.).
Linijiniai vadovai veikia vadovaudamiesi vienvaldiškumo principu, visiškai atsako už visos įmonės arba jos dalies funkcionavimą ir plėtrą.
Funkciniai vadovai atsakingi už kurią nors konkrečią veiklos sritį, vadovauja funkcinei grandžiai. Jie gali priimti sprendimus, atitinkančius jų kompetenciją, jų funkcijas, tačiau sprendimai įgyvendinami per linijinius vadovus, t.y. funkciniai vadovai veikia kaip linijinio vadovo štabo viršininkai ir tik savo funkcijoje jie atlieka linijinio vadovo funkcijas.
Vadovo darbo stilius - tai visuma tarpusavyje susijusių vadovavimo metodų, elgsenos normų ir taisyklių, kuriuos vadovas naudoja savo darbe, ir kurie atspindi jo požiūrį į darbą ir į savo pavaldinius. Todėl vadovui labai svarbu pasirinkti tinkamą darbo stilių, kuris padėtų sukurti kolektyvinio tikslo siekimo atmosferą. Tuo tarpu aktyvi įmonės kolektyvo veikla galima tik tuomet, kai kiekvienas darbuotojas tiksliai suvokia ir žino savo vaidmenį toje įmonėje, turi galimybę atskleisti savo profesinius gabumus bei tobulėti, jaučia pareigą vienas kitam padėti, t.y. vyrauja palankus socialinis - psichologinis klimatas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-29
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis60.08 KB
AutoriusSolveiga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasIvaškienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo stiliai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ivaškienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą