Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Vyrai ir moterys vadovai: skirtumai ir panašumai

Vyrai ir moterys vadovai: skirtumai ir panašumai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Lyderystės stiliai. Vyrų ir moterų lyčių skirtumų stereotipų analizė. Stiklinių lubų efektas. Lyties įtaka vadovavimui. Skyrimas į vadovavimo pareigas. Lyderiavimas. Išvados.

Ištrauka

Šiandien moterys vis aktyviau dalyvauja visuomenės gyvenime, politikoje, versle, valstybės valdyme. Šiuolaikiniame pasaulyje jos užima svarbias pareigas visuomeninėse ir politinėse organizacijose, verslo struktūrose ir žiniasklaidoje. Pastarojoje vis daugiau atsiranda "netradicinių" moteriškumo scenarijų, kuriuose moterys sėkmingai įgyvendina tiek profesines ambicijas, tiek asmeninius tikslus. Šiuolaikiniame versle, tradiciškai laikomame "vyrų pasauliu", moterys, užimančios aukštas pareigas, niekieno nebestebina. Jos tampa įmonių ar kompanijų vadovėmis taip pat dažnai kaip ir vyrai.
Šiandien vakarų specialistai mano, kad ateityje verslas turėtų tapti lankstesnis ir slenkamesnis, jame turėtų būti mažiau hierarchijos. Visi verslininkai žino, kad aukštos kvalifikacijos vadybininkai – bet kurios kompanijos ar įmonės sėkmės pagrindas. Todėl labai svarbu atskleisti tuos ypatingus moters vadovės bruožus, kurie lemia kompanijos sėkmę.
Pasak vakarų ekspertų nuomonės, moterys vadovės įrodė, kad komandos – administracinio stiliaus valdymas (dažniausiai tai vyriškasis vadovavimo stilius) nėra veiksmingas kelias į sėkmę. Vakaruose mano, kad moterys vadovės prasiskina sau kelią į valdymo viršūnes ne prisitaikydamos prie stiliaus ar įpročių, kas ypač būdinga vyrams – vadovams, o pasirinkdamos patirtimi grįstą įgūdžių ir santykių tvirtumo kelią. Pagrindinis šio stiliaus bruožas – aktyvi sąveika su pavaldiniais. Darbuotojo įtraukimas į organizaciją sudaro lyderiavimo esmę. Moterys - vadovės siekia sukurti organizacijoje atitinkamą atmosferą, o vyrai vadovai stengiasi pakelti savo autoritetą ir patobulinti personalo valdymo metodus. Vyrai vadovai nusiteikę taisyklių ir normų pertvarkymui, o moterys – vadovės - santykių sferos pertvarkymui. Iš to ir kyla valdymo skirtumai tarp vyro ir moters vadovavimo personalui.
Darbo objektas – vadovavimo stiliai.
Darbo dalykas – vyrų ir moterų vadovavimo proceso skirtumai ir panašumai.
Darbo tikslas – išanalizuoti vyrų ir moterų vadovavimų stilių skirtumus ir apibrėžti jų privalumus..
Šiame darbe atliekant tyrimus buvo panaudota mokslinės literatūros analizė ir apžvalga.

Daugelių tyrimų rezultatais galima teigti, kad sėkmingas vadovas neturi lyties. Palygindami vyrą-vadovą ir moterį-vadovę, skirtumų beveik nerandame, išskyrus psichologines vyro ir moters asmenybių struktūras. Vyrai gerbia kokybę, rūpinasi profesionalios veiklos efektyvumu ir prižiūri įmonės kolektyvo bendradarbiavimą. Moterys-vadovai daugiau gerbia moralę ir interaktyvios visuomenės kokybę.
Tyrimai parodė, kad struktūrinių situacijų, paprastų užduočių ar neapibrėžtų situacijų atvejais vyrų stilius daug efektyvesnis, negu moterų. Bet moterų vadovavimo stilius yra efektyvesnis eilinių situacijų atvejais. Dar atrado, kad moterys ir vyrai turi skirtingą įtaką savo kolektyvui. Moterys turi didelį socialinį ir psichologinį efektyvumą, ir mažai pedagoginių savybių.
Pagal sociologo V. Radajevo tyrimus, santykių tarp vadovo ir jo darbuotojų analizė susideda iš keturių koncepcijų:
biurokratizmas;
paternalizmas;
fraternalizmas;
partnerystė.

Biurokratizmo koncepcijoje šitos schemos pagrindas yra valdymo hierarchija. Kadangi kiekvienam darbuotojui jo funkcijos yra tiksliai apibrėžtos, už nesėkmes atsako tam tikras vykdytojas. Vadovo ir vykdytojo santykiai yra tik darbo rėmuose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-16
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis79.91 KB
AutoriusJonas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKnašas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vyrai ir moterys vadovai skirtumai ir panasumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Knašas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą