Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Valdymo stilių charakteristika ir analizė: buitinės technikos pardavimas UAB "Avitela"

Valdymo stilių charakteristika ir analizė: buitinės technikos pardavimas UAB "Avitela"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Summary. Įvadas. Darbo tikslas: Išanalizuoti ir charakterizuoti valdymo stilius. Vadovavimo stiliaus samprata. Bendroji personalo valdymo samprata. Vadovavimo stiliaus elementai. Veiksniai, formuojantys valdymo stilių. Valdymo stiliai. Autokratinis vadovavimo stilius. Demokratinis valdymo stilius. Liberalus valdymo stilius. Valdymo veiksniai, identifikuojantys UAB "Avitela" valdymo stilių. Išvados.

Ištrauka

Valdymo būtinumas egzistavo visais laikais. Garsiosios Egipto piramidės ir kiti gilioje senovėje žmonijos sukurti stebuklai galėjo atsirasti tik koordinuotų, organizuotų pastangų pasėkoje.
Šiuolaikinis gamybos vystymasis reikalauja spręsti vis sudėtingesnes organizacijų valdymo problemas. Tai kelia naujų uždavinių ir teorijai, ir valdymo praktikai, kadangi vis sunkiau priimti pagrįstus sprendimus, teisingai įvertinti vis sudėtingesnių ūkio elementų sąveiką. Žmogui dažnai reikia priimti geriausią sprendimą iš visų galimų.
Vadovavimo problema tampa vis aktualesne, jai skiriama vis daugiau dėmesio, leidžiamos įvairios knygos, skirtos jau esamiems ir būsimiems vadovams, kuriose duodami įvairūs patarimai, pamokymai, kaip būti geru vadovu. Tai yra labai svarbu, nes su tuo glaudžiai susijęs ir pats darbas organizacijoje, jo efektyvumas, našumas, rezultatai. O juk kiekvienas vadovas yra suinteresuotas, kad jo veikla būtų sėkminga, klestėtų organizacija, įsitvirtintų rinkoje, ją pripažintų visuomenė ir, žinoma gautų kuo didesnį pelną.
Geras vadovas yra tas, kuris iš įvairių profesijų ir charakterių žmonių sugeba suburti darnią visumą – vieningą kolektyvą.


Darbo tikslas: išanalizuoti ir charakterizuoti valdymo stilius.

Darbo uždaviniai:
1) Apibūdinti valdymo stiliaus sampratą.
2) Pateikti valdymo stilių klasifikaciją.
3) Išanalizuoti koks valdymo stilius vyrauja UAB "Avitela".

Darbo metodai: mokslinės, teorinės literatūros sisteminė analizė


Ir pradedantis savo profesinę karjerą, ir solidžią darbo patirtį turintis vadovas, paklaustas, kas jo darbe sunkiausia, dažniausiai pasakys: "Sudėtingiausia – vadovauti žmonėms". Tai pastebėjo dar Sokratas, tvirtinęs, kad " sunkiausias iš darbų yra vadovavimas".
Valdymas ypač susijęs su laiko ir organizacijose susiklosčiusių žmonių tarpusavio santykių klausimais. Nuo organizacijos vadovų labai daug priklauso, kaip sėkmingai organizacija pasieks savo tikslus ir įvykdys socialinius įsipareigojimus. Nors ir labai svarbu atsakyti į klausimą, koks turi būti vadovas, tačiau tai tik vienas vadovavimo aspektų. Ne mažiau reikšminga, kaip vadovas elgiasi, bendrauja su pavaldiniais, kaip ir kokiu lygiu deleguoja įgaliojimus, kokius naudoja valdžios tipus, kaip rūpinasi žmogiškaisiais santykiais. Visi šie vado¬vavimo aspektai apibūdinami valdymo (kiti tai vadina vadovavimo) stiliaus sąvoka, kurių yra pateikiama ne viena ir skirtingų autorių.
Pastebėta, kad efektyviai dirba tos organizacijos, kuriose atsiranda žmogus, gebantis tinkamai atlikti funkcijas:
• susijusias su užduotimi (problemų sprendimo);
• organizacijos narių tarpusavio santykių palaikymo (socialines).
Šios funkcijos siejamos su dviem skirtingais vadovavimo stiliais:
• į užduotį orientuotas stilius, kurį taikantys vadovai mėgsta smulkmeniškai kontroliuoti darbuotojus, atliktas darbas jiems yra daug svarbesnis už darbuotojų asmeninį pasitenkinimą darbu, tarpusavio santykiais;
• į darbuotojus orientuotas stilius, kurį taikantiems vadovams svarbiau darbuotojų motyvavimas, o ne jų kontrolė, jie su darbuotojais palaiko draugiškus, abipusių pasitikėjimo ir pagarba grindžiamus santykius, įtraukia juos į sprendimų priėmimo procesą. (B. Leonienė, 2001, p. 132-133).
Bene pirmą kartą bandymas apibūdinti vadovų tipus ir atitinkamus valdymo stilius yra Platono veikale "Valstybė":
• timokratija (timokratas) – vadovavimo stilių lemia vadovo ambicijos, valdžios troškimas;
• oligarchija (oligarchas) – tai santvarka, paremta turto cenzu, o pagrindinis vadovo veiklos motyvas yra gobšumas;
• demokratija (demokratas) – valstybinės pareigos skirstomos burtų ar rinkimų būdu, o visi piliečiai lygūs;
• tironija (tironas) – vadovavimo stilių formuoja žiaurūs žmogaus polinkiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-16
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis1.8 MB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo stiliu charakteristika ir analize buitines technikos pardavimas UAB Avitela [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą