Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo vadybos esmė, turinys ir principai (2)

Personalo vadybos esmė, turinys ir principai (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įžanga. Tikslas: suprasti personalo vadybos esmę, turinį ir principus ir pateikti susistemintą bei konkrečią informaciją, kurią gavome, lygindami ir analizuodami įvairių autorių nuomones. Personalo vadybos esmė. Darbo su personalu aplinka. Personalo vadybos turinys. Personalo organizavimas. Personalo skyriaus organizavimas. Personalo skyriaus organizavimo turinys. Personalo valdymo organizavimas įmonėse. Personalo statistika ir apskaita. Personalo samda, adaptavimas, atleidimas. Personalo samda. Personalo adaptavimas. Personalo atleidimas iš darbo. Personalo poreikio planavimas. Personalo įvertinimas. Mokymas ir kvalifikacijos kėlimas. Personalo valdymas. Personalo valdymo samprata. Bendradarbių pažinimas. Bendradarbių motyvavimas. Motyvavimo teorijos. Motyvavimo priemonės. Valdymo stilių klasifikacija. Personalo valdymo metodai. Pagrindiniai personalo vadybos principai. Išvados.

Ištrauka

Visuma veiklų, užtikrinančių reikiamos darbo jėgos pritraukimą į organizaciją, jos tobulinimą ir išlaikymą, vadinama personalo vadyba (R.V. Grifinas).
Remdamiesi šiais R.V.Grifino žodžiais nagrinėsime personalo vadybos esmę, turinį ir principus. Tam, kad darbuotojas dirbtų įmonės labui, reikia tiksliai apibrėžti užduotis, kurias jis turi atlikti, tinkamai įvertinti aplinkas bei sudaryti tokias darbo sąlygas, kurios skatintų darbuotojus aktyviai dirbti ir taip didintų organizacijos našumą.
Tirsime veiklų visumą, kurią sudaro darbuotojų samda ir adaptavimas, įvertinimas ir tobulinimas, bendradarbių pažinimas ir motyvacija. Išdėstysime valdymo metodus, kurie yra skirti orientuoti darbuotojus kuo geriau atlikti pavestą darbą.
Šio darbo tikslas, ne tik suprasti personalo vadybos esmę, turinį ir principus, bet ir pateikti susistemintą bei konkrečią informaciją, kurią gavome, lygindami ir analizuodami įvairių autorių nuomones vienu ar kitu klausimu. Aptarsime personalo vadybos principus, kurie įtakoja efektyvų darbą su darbuotojais.
Personalo vadyba tiria efektyvaus personalo naudojimo problemas, įvertindama tiek įmonės, kuri siekia didžiausio darbo efektyvumo, tiek individo, sudarant jam optimaliausias darbo sąlygas, interesus.


Vadybos esmė, visų pirma tai – organizacijos tikslas, kuris neatsiranda iš jos narių tikslų. Antra, tai narių susivokimas bendro darbo procese. Jei žmogus dirba vienas, jis pats viską sprendžia - jam nereikia prie nieko derintis. O jeigu žmogus priklauso organizacijai, jo savarankiškumas yra apribojamas: jau nebe jis sprendžia, nei iš ko jis ką darys, nei kaip jo tas kažkas padarytas atrodys, - tai priklauso nuo bendro darbo pasidalijimo organizacijoje. Kad jis galėtų vaisingai dirbti organizacijos ar savo labui, jam turi būti pranešta, iš kur ir kokią informaciją jis gaus savo darbui atlikti ir kokius bei kam savo darbo rezultatus jis turi pateikti, kad bendromis organizacijos narių pastangomis būtų padaryta visa, kas reikalinga organizacijos paskirtį lemiantiems vartotojams.
Organizacijos veiklos rezultatyvumą ypač veikia darbuotojų vadyba, kuri yra įmonės vadybos dalis. Pasak B. Leonienės, A. Sakalo parengtoje monografijoje "Personalo ugdymo sistemos kiekybiniai ir kokybiniai aspektai" įmonės vadybos ir darbuotojų vadybos tarpusavio ryšį atspindi schema, pavaizduota 1.1. pav. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-05
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis73.79 KB
Autoriussadyte
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasL. Bagdonienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo vadybos esme turinys ir principai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • L. Bagdonienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą