Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbuotojų samdymas ir vadovavimas jiems

Darbuotojų samdymas ir vadovavimas jiems

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Darbuotojų samdymas. Personalo pasirinkimas. Personalo poreikio planavimas. Personalo paieška. Personalo atranka. Priėmimas į darbą ir paskirstymas į darbo vietas. Atleidimas iš darbo. Vadovavimo darbuotojams apibrėžimas. Personalo valdymas. Vadovavimo stiliai, metodai ir darbo vertinimas. Vadovavimo stiliai. Vadovavimo metodai. Darbo vertinimas. Vadovo asmeninės savybės. Išvados.

Ištrauka

Atkūrus nepriklausomybę 1990 metais, ekonominė padėtis Lietuvoje buvo labai sunki. Daug didelių ir mažų įmonių užsidarė, žmonės prarado darbus. Tik pastarąjį dešimtmetį verslai atsigavo, kuriasi naujos darbo vietos, atsiranda vis naujų veiklos sričių. Taigi susidarė visiškai naujos vadybos mokslo ir praktikos vystimosi sąlygos. Juk svarbiausia įmonės varomoji jėga yra darbuotojai, kuriuos reikia mokėti ne tik tinkamai pasirinkti, bet ir profesionaliai jiems vadovauti.
Birutė Leonienė knygoje "Darbuotojų vadyba" rašo: "Norėdami, kad organizacijos naujojoje sparčių permainų epochoje gebėtų konkuruoti, jų vadovai privalo išradingai kurti socialinę struktūrą, įgalinčią plėtoti intelektualųjį kapitalą ir sudaryti sąlygas "proto galioms išlaisvinti". Ypač svarbus dalykas – vadovų gebėjimas kurti pasitikėjimą ir jį palaikyti."
Šiandieninės ekonomikos sąlygos – ekstremalios. Tai sąlygoja valdymo orientacija į tikslus, konkurencijos augimas, rinkos prisotinimas ir gamybos bei darbo organizavimo formų kaita, Lietuvoje – perėjimas nuo centralizuotai valdomos rinkos į rinkos ekonomiką ir kitos priežastys. Tai verčia ieškoti naujų šaltinių efektyvumui didinti visose srityse, ypač organizuojant darbą ir valdymą. Todėl svarbu analizuoti ir tobulinti darbuotojų samdymą, nes dabar Lietuvoje darbo rinka yra labai įvairi. Iš daugybės įvairios kvalifikacijos kandidatų sunku išsirinkti tinkamiausius. Taip pat aktualus ir vadovavimas personalui, tinkamos strategijos ir taktikos parinkimas. Svarbu suformuluoti tinkamus ir neperdėtus reikalavimus ieškant kandidatų, nustatyti jų pareigas priėmus į darbą, tačiau reikia atsižvelgti ir nepažeisti darbuotojų teisių. Visa tai yra labai aktualu ir svarbu, norint, kad organizacija veiktų produktyviai ir efektyviai bei duotų vis didesnį pelną.

Darbo problema:
Ar pavyks gerai išanalizuoti darbuotojų samdymą ir jų vadovavimą?

Darbo tikslas:
Išanalizuoti darbuotojų samdymą ir jų vadovavimą.

Darbo uždaviniai:

1. Išanalizuoti darbuotojų samdymą;
2. Susipažinti su vadovavimo darbuotojams apibrėžimu;
3. Išanalizuoti vadovavimo stilius, metodus ir darbo vertinimą;
4. Išnagrinėti vadovo asmenines savybes ir personalo valdymą;

Darbo objektas:
Darbuotojų samdymas ir jų vadovavimas.

Darbo metodai:
Ieškojimas informacijos knygose ir interneto puslapiuose, išvadų formulavimas, metodinių nurodymų laikymasis. Darbo pristaymui skaidrių naudojimas.

Darbo rezultatai:
Taigi, išanalizavus pasirinktą temą, galima teigti, kad įkūrus imonę, svarbiausia ir pati pagrindinė užduotis jos vadovui yra atrinkti geriausius ir tinkamiausius organizacijos veiklai darbuotojus. Tai sudėtingas, ypatingų žinių ir sugebėjimų reikalaujantis pirmasis vadovo darbas. Antras darbas, be kurio įmonė negalėtų sėkmingai gyvuoti, yra vadovavimas personalui. Tai ištvermės, sumanumo ir specialių žinių reikalaujanti veikla. Juk be tinkamų pareigybių nuostatų parengimo, teisių ir pareigų išmanymo nepavyktų ne tik dorai vadovauti darbuotojams, bet ir atrasti norinčius dirbti. Kadangi organizacija privalo pasirūpinti žmonių darbo sąlygomis ir gerove.

Darbo apimtis:
Darbą sudaro: dvidešimt setyni puslapiai, titulinis lapas, kursinio darbo užduotis, santrauka, turinys, viena lentelė, įvadas, penki skyriai, devyni poskyriai, išvados, septyni informacijos šaltiniai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-28
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis39.67 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Černiauskas
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju samdymas ir vadovavimas jiems [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • J. Černiauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą