Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Motyvacijos sukūrimo galimybės: VĮ "Alytaus regiono keliai"

Motyvacijos sukūrimo galimybės: VĮ "Alytaus regiono keliai"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Motyvacijos samprata ir jos esmė. Pagrindinės motyvacijos teorijos. Materialinio skatinimo sistema. Moralinio skatinimo sistema. Kompanijos pavadinimas. Galimybė save realizuoti. Darbuotojų informuotumas apie situaciją kompanijoje. Kompanijos stabilumas. Kolektyvinis darbas. Darbuotojų įvertinimas. Profesionalios karjeros galimybė. Darbuotojo reikšmingumo įvertinimas iš vadovybės pusės. Darbuotojų pasveikinimai Gimtadienio proga bei dovanų įteikimas ir švenčių organizavimas. Papildomo mokymo galimybės suteikimas, siuntimas į seminarus, konferencijas, kvalifikacijos pakėlimo kursus. Vį "Alytaus regiono keliai" motyvacija. Įmonės apibūdinimas. Įmonės valdymas ir organizacinė struktūra. Darbuotojų motyvavimas. Išvados.

Ištrauka

Moty¬vacija yra vienas iš keleto veiksnių, sąlygojančių asmens veiklos rezultatus: gebėjimai, ištekliai ir sąlygos, kuriomis tai atliekama. Žmogus gali būti nepaprastai motyvuotas siekti karjeros ir pagelbėti žmonėms kaip medikas profesionalas, tačiau šią motyvaciją dar turi papildyti jo moksliniai sugebėjimai, tobulinimosi ištekliai bei kitos sąlygos. Motyvacija nėra pastovi būse¬na, ją reikia periodiškai papildyti. Motyvacijos teorija bei praktika nagrinėja procesus, kurie niekada nesibaigia, remiantis nuostata, jog motyvacija ilgainiui gali "išsisklaidyti". Motyvaci¬ja – tai priemonė, kurios pagalba vadovai gali sutvarkyti darbo santykius organizacijoje. Jei vadovai žino, kas skatina darbuotojus dirbti, gali pritaikyti darbo užduotis ir atlyginimą taip, kad priverstų žmones "tiksėti". Taigi žinios apie motyvaciją bei teisingos darbo užmokesčio sistemos sukūrimas sujungia strateginius organizacijos planus kaip "įėjimus" (išteklius) į san¬tykių projektavimo organizacijoje procesą ir paskirsto tiems darbo santykiams valdžią.
Šiame skyriuje bus plačiau nagrinėjama motvacijos esmė ir svarba šiuolaikinėje organizacijoje. Norint suprasti motyvacijos esmę, pirmiausia derėtų išsiaiškinti kas yra motyvas. Motyvai suprantami, deja, ir apibrėžiami įvairių mokslininkų labai nevienodai,tačiau pats žodis motyvas reiškia judinti,skatinti(iš lotyniško žodžio movere). E. Bagdonas, L. Bagdonienė (2000) motyvą apibūdina kaip vidinius veiksnius, skatinančius kokį nors individo elgesį. Motyvai paaiškina, kodėl toje pačioje situacijoje žmonės elgiasi skirtingai.
Motyvas – veiksmo ir jo krypties priežastis. Jį galima apibrėžti taip: motyvas – tai veiksmo priežastis, kylanti dėl asmenybės ir objekto, patenkinančio jos poreikius, interesus, vertybes, tikslus, sąveikos. (Jucevičienė, P., 1996, p.97).
Poreikis – svarbiausias, bet ne vienintelis motyvacijos šaltinis,bet dauguma mokslininkų sutinka, kad motyvą lemia poreikiai, todėl galime teigti, jog motyvas – tai poreikio ir tikslo santykis. Poreikiai yra cikliški, kai jie patenkinami – nurimsta, nebėra motyvacijos šaltinis.Poreikiai skirstomi į :
pirminius (pagrindinius arba fiziologinius: maistas, vanduo, miegas, oras ir kt.). Tai universalūs poreikiai, kurių intensyvumas gali būti nevienodas dėl pačių žmonių skirtumų.
antrinius (socialiniai psichologiniai poreikiai). Tai labai individualūs ir skirtingi poreikiai.Apie poreikių egzistavimą galima spręsti iš to, kaip žmogus elgiasi. Kai žmogus jaučia poreikį, tai šis jį skatina (motyvuoja) veikti ir siekti tikslo. Tikslas yra suprantamas, kaip priemonė poreikiui patenkinti. Pasiekęs tikslą, žmogus savo poreikius patenkina, patenkina tik iš dalies arba nepatenkina. Pvz. Žmogus jaučia poreikį dirbti sudėtingą darbą, todėl stengiasi užimti tokias pareigas, kuriose šis poreikis būtų patenkintas. Tačiau, kas atsitika, jei užimtos pareigos pasirodo esančios nesudėtingos?Pasiektas tikslas nepatenkina žmogaus poreikio. Žmogus ieškos toliau.
Pasitenkinimas ar nepasitenkinimas, pasiekus tikslą, turi įtakos žmogaus elgsenai panašiose situacijose ateityje.
Motyvacijos samprata:
Motyvacija - tai poreikis arba vidinė paskata, skatinantis veikti siekiant tam tikro tikslo (Leonienė, B.2001, p.144).
Motyvacija – noras kažką padaryti ir jį lemia veiksmo galimybė patenkinti poreikį (S.P.Robbins, 2003, p. 66).
Motyvavimas – darbuotojų skatinimas siekti gerų veiklos rezultatų (Bagdonas, E.; Bagdonienė, L., 2000, p. 125).
Motyvų atsiradimą stipriai lemia žmogaus paieškos. Ne kiekvienas vertas dalykas virsta motyvu, tačiau kai "svetima" tampa "savu", atsiranda prasmė,skatinanti žmogų eiti tikslo link. Kadangi emocijos ir jausmai stipriai veikia motyvus, būtina išmokti kalbėti taip, kad ne tik būtų nurodomas atliktinas darbas, bet kad būtų noriai ir laiku padarytas.
N.L.Gage, D.S.Berliner (1994) motyvaciją apibūdina kaip tai, kas "perkelia mus iš nuobodulio į susidomėjimą, ... teikia mums energijos ir daro mūsų veiklą kryptingą".
Gilinantis į darbuotojų motyvavimo teorijas bei vadovų naudojamą motyvavimo praktiką reikia suvokti keletą esminių teiginių. Žmones nuolat auklėja įvairi aplinka (mokykla, bažny¬čia, šeima, darbas, sportas ir pan.), kurioje neįmanoma gerai jaustis, jei nėra motyvų. Moty¬vacija yra vienas iš keleto veiksnių, sąlygojančių asmens veiklos rezultatus: gebėjimai, ištekliai ir sąlygos, kuriomis tai atliekama. Žmogus gali būti nepaprastai motyvuotas siekti karjeros ir pagelbėti žmonėms, tačiau šią motyvaciją dar turi papildyti jo moksliniai sugebėjimai, tobulinimosi ištekliai bei kitos sąlygos. Motyvacija nėra pastovi būse¬na. Motyvacijos teorija bei praktika nagrinėja procesus, kurie niekada nesibaigia, remiantis nuostata, jog motyvacijos ilgainiui gali ir nelikti. Tai priemonė, kurios pagalba vadovai gali sutvarkyti darbo santykius organizacijoje.
Motyvuojantys veiksniai nevienodai motyvuoja skirtingus žmones. Tai, kas yra svarbu viršininkui, nebūtinai gali būti svarbu pavaldiniui, todėl norėdami motyvuoti savo darbuotojus, darbdaviai turėtų periodiškai su jais kalbėtis ir išsiaiškinti, kiek jų darbuotojai patenkinti savo darbu ar gal jiems ko nors trūksta. Visa tai gerai iliustruoja darbuotojų motyvavimo modelių lentelė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-13
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai15
Dydis39.55 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Spukienė
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Motyvacijos sukurimo galimybes VI Alytaus regiono keliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Alytaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Spukienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą