Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo motyvacija (2)

Personalo motyvacija (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Personalo motyvacija ir jos formos. Piniginės motyvavimo formos. Pinigai. Premijos. Apdovanojimai. Nepiniginės motyvavimo formos. Personalo motyvacija Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Žmogus didžiausią ir prasmingiausią savo gyvenimo dalį praleidžia darbe, bendraudamas su žmonėmis darbo aplinkoje. Todėl darbo aplinka, krūvis, santykiai kolektyve, vadovų elgsena, gaunamas darbo atlygis - turi didelę įtaką žmogaus gyvenimui bei visos įmonės veiklai. Darbuotojo įnašas į įmonės veiklą yra svarus, todėl kiekvienas už atliekamą darbą nori būti vertinamas, gerbiamas, skatinamas.
Vertinimas turi būti adekvatus darbuotojo veiklai ir elgesiui, o jei galima ir jo lūkesčiams. Pervertinimas arba nepakankamas įvertininimas visuomet veikia žmogų. Dar senovės išminčiai yra pasakę, jog visuomenės bėda yra ta, kad ji neatlygina žmogui pagal jo nuopelnus. Kartais ji atlygina su kaupu, o kartais duoda mažiau negu nusipelnyta (1, 214 p.). Kiekvienas geras darbas, gera iniciatyva turi būti laiku pastebėta ir įvertinta, kas įtakoja darbuotojo aktyvumą, darbingumą.
Pagrindinis skatinimo psichologijos teiginys tvirtina, jog, norint valdyti darbuotojų elgesį, būtina sieti jį su pageidaujamu atlygiu. Akivaizdus to pavyzdys galėtų būti atlygis už darbo spartumą. Neabejotina, kad darbuotojai dirbs sparčiau, jei bus nustatytas atlyginimas už atliktą darbą, o ne valandinis darbo apmokėjimas. Togėl kiekvienas vadovas turi žinoti efektyvius katinimo būdus. Skatinant darbuotojus verta prisiminti, kad žmogui svarbu ne tik pinigai. Pagyrimas, didesnės atsakomybės suteikimas, sudėtingesnės užduoties skyrimas, galimybė tobulintis, laisvas penktadienis - visa tai yra puikūs skatinimo būdai, ypač jei jie taikomi atsižvelgiant į tai, kas konkrečiam darbuotojui yra svarbu.
Kievienas vadovas privalo žinoti darbuotojų motyvacijos formas. Šiame darbe panagrinėsiu pagrindines darbuotojų motyvavimo priemones, kaip jos įtakoja darbuotojų veiklą ir elgseną, vadovų požiūrį į personalą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-28
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis28.29 KB
AutoriusJustas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSakalas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo motyvacija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Sakalas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą