Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnų kvalifikacijos kėlimo strategija

Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnų kvalifikacijos kėlimo strategija

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išnagrinėti Vadovybės apsaugos departamento veiklą ir pasiūlyti tolimesnius strateginius tikslus ir jų įgyvendinimo terminus. Teorinė dalis. Strateginio planavimo sąvoka. Strateginio planavimo principai. Strateginio planavimo proceso etapai. Analitinė dalis. Išorinės aplinkos analizė. VAD (Vadovybės apsaugos departamento) PEST analizė. VAD aplinkos dinamika. VAD Porterio penkių jėgų modelis. Vidinės aplinkos analizė. VAD vertės grandinė. VAD bazinės kompetencijos. VAD kultūros analizė. VAD strateginio plano sąsajos. SSGG analizė. Projektinė dalis. Strateginių sprendimų alternatyvos. Strateginės alternatyvos veiksmų planas. Išvados.

Ištrauka

Valstybė – tai sistema institucijų (organizacijų). Lietuvos Respublikos valdymo sistema sudaryta iš daugybės vienokio ar kitokio tipo organizacijų. Organizacija - tai žmones bendrai veiklai jungianti sistema, turinti savo funkcionavimo tikslus ir priemones tiems tikslams įgyvendinti. Apibrėžimas labai platus, todėl organizacija galima vadinti ne tik verslo firmą, bet ir politinę partiją, šalies vyriausybę, valstybinę įstaigą, kariuomenę, universitetą, įmonę, akcinę bendrovę, profesinę sąjungą, darbo biržą ar kitą viešąją įstaigą. Bet kuriai iš šių organizacinių struktūrų, ar netgi kelioms, priklauso kiekvienas iš mūsų. Organizacijos sąvokoje apibrėžtas labai svarbus dalykas, t.y. organizacija turi bendrą tikslą ir visi organizacijos nariai drauge dirba siekiant šio tikslo. Tai kartu yra ir bendras vadybos tikslas.
Organizacijos sėkmę lemia vadovo sugebėjimas sėkmingai ją valdyti. Svarbu žinoti, kaip geriausia panaudoti turimas lėšas, medžiagas, energiją, informaciją, žmones. Organizacija niekada nebus pirmaujanti, jei ji nesugebės patenkinti vartotojų poreikių, neįvertins konkurencijos rizikos, nenumatys nesėkmės padarinių. Kad visa tai būtų lengviau įgyvendinti svarbu susikurti netolimos ateities strateginius planus, kurių būtų galima siekti. Strateginis planas suteikia organizacijai galimybę normaliai funkcionuoti ir vystytis. Apie strateginį planą turi žinoti kiekvienas organizacijos atstovas ir kartu stengtis tą planą įgyvendinti.
Organizacijai yra būdinga planų hierarchija, kurioje skiriami: 1) strateginiai planai (3-7 metams), 2) vidutinės trukmės planai (2-3 metams), 3) einamieji planai (vieniems metams), 4) operatyviniai planai (ketvirčiams, mėnesiams). Būtina susikurti visus planus, bet pradėti įgyvendinti nuo žemiausio, nes jei nebus įgyvendintas žemiausias, nebus įgyvendintas ir aukščiausias, kadangi žemesnis planas yra aukštesnio plano dalis. Visi šie planai – tai organizacijos ateities planai arba strategija.
Strateginis valdymas – tai valdymas, vadovavimas socialinėms grupėms, žmonėms, įvairaus tipo organizacijoms, įmonėms, įstaigoms, mokykloms ir t.t. Strateginio valdymo mokslo pradžia laikomi 1964 metai. Rašytiniai dokumentai egzistuoja apie kelis tūkstančius metų, o mokyklos - susiformavo šio amžiaus pradžioje. Vieningo Strateginio valdymo apibrėžimo nėra. Įvairūs autoriai strateginį valdymą apibūdina skirtingai. Labiausiai paplitęs ir pripažintas apibūdinimas, jog strateginis valdymas – tai nuolatinis, dinaminis ir nuoseklus procesas, kuriuo remdamasi organizacija laiku prisitaiko prie išorinės aplinkos pokyčių ir efektyviai išnaudoja savo turimą potencialą. Strateginio valdymo tikslas – rasti tinkamiausia būdą, padedanti organizacijai pasiekti geriausių rezultatų didinant bendrą organizacijos vertę, organizuoti darbą taip, kad numatytus įgyvendinus ir iškilusius uždavinius išspręstume taikiai, per trumpą laiką ir su mažiausiomis sąnaudomis.
Strateginis planavimas Vadovybės apsaugos departamente (toliau – VAD) taip pat yra vienas iš pagrindinių dalykų, kuriuos VAD privalo atlikti. Departamentas kuria savo strateginius planus, tikslus, bei nurodo jų įgyvendinimo priemones. Bet šie strateginiai neturi prieštarauti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerisjos strateginiams planams,nes šis departamentas yra pavaldus vidaus reikalų ministerijai (1pav.) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-15
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis247.58 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Smaliukienė
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovybes apsaugos departamento (VAD) pareigunu kvalifikacijos kelimo strategija [speros.lt].doc
 

Komentarai

  • 2010-09-20 IP: 193.219.11.145
    VAD darbuotojas sako

    Darbas prastas, visiškai neatskleista tema.Yra klaidu. Tarkim VAD pareigūnu darbo laika įtakoja visiškai ne darbo kodeksas, o Vidaus tarnybos statutas.Kuro VAD niekada nėra pirkusi is Mažeikiu naftos, juolab sudariusi 3 metu tiekimo sutarčių.Didžiąją darbo dalį sudaro bendrų teorinių dalykų dėstymas, bei nuplagijuota VAD strateginio veiklos plano dalis. Tuo tarpu „nagrinėjama“ tema susideda vos iš kelių puslapių ir deklaratyvių teiginių.Tai puikus pavyzdys, kai per vakarą galima parašyti darbą kuris tebus makulatūros krūvelė.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 2 Klasė/kursas
  • R. Smaliukienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą