Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Žmogiškųjų išteklių valdymas (4)

Žmogiškųjų išteklių valdymas (4)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas būtų išsiaiškinti ir išnagrinėti žmogiškųjų išteklių valdymą, jo sampratą bei pritaikymą organizacinėje struktūroje. Bus taikomas mokslinės teorinės literatūros ir kiti informacijos šaltiniai. Personalo valdymas. Žmoniu ištekliu valdymo procesas. Žmogiškųjų ištekliu principai. Šiuolaikinis požiūris į žmogiškųjų ištekliu valdymą. Žmogiškųjų ištekliu tikslai. Veiklos sritys. Žmoniu ištekliu planavimas. Verbavimas. Atranka. Socializacijos (adaptacijos) paskirtis. Veiklos vertinimas. Veiklos vertinimas. Pareigų paaukštinimas, perkėlimas, pareigų pažeminimas ir atleidimas iš darbo vietų. Mokymo ir tobulinimo tikslas. Perkėlimas į kitas pareigas.Bausmės, pažeminimai ir atleidimai iš pareigų. Žmoniškųjų ištekliu sisteminis valdymo požiūris. Žmogiškųjų išteklių politika ir strategija. Žmogiškųjų išteklių valdymo tyrimas. Žmogiškųjų ištekliu auditas.

Ištrauka

Prieš dešimtmetį, kai komercinės įmonės tik kūrėsi, kadrų darbuotojo pareigos apsiribojo dokumentų tvarkymu. Palaipsniui, įsigaliojus sąvokoms "privati nuosavybė" ir "verslininkystė", steigiamų įmonių vadovai ėmė įžvelgti sąryšį tarp aukštos personalo kvalifikacijos ir pelno. Kadrų skyrių darbuotojų funkcijos palengva plėtėsi ir tapo šiek tiek sudėtingesnės. Tačiau tik pastaraisiais metais savininkai ir vadovai pagaliau visiškai atsigręžė į personalo vadybos problemas. Tą nulėmė ir tai, kad šiandiena jau aktyviai diegiami vakarietiški žmogiškųjų išteklių valdymo metodai. Šiandien daugelyje bendrovių atsakingo už kadrus darbuotojo pareigos toli gražu neapsiriboja kadrų dokumentacijos tvarkymu. Jo darbas – palankaus psichologinio klimato palaikymas, lanksčių darbo skatinimo metodų rengimas, mokomųjų seminarų ir praktinių užsiėmimų organizavimas.
Nors verslas Lietuvoje labai sparčiai auga, žmogiškųjų išteklių sritis čia dar tik plėtojasi. Pasidomėjus, kokios tarptautinės žmogiškųjų išteklių kompanijos veikia Lietuvoje, paaiškėjo, kad tokių yra tik kelios. Vengrijoje, Lenkijoje ir Čekijoje ši verslo sritis yra labiau išplėtota.
Žmogiškųjų išteklių vadyba yra pažangesnė netgi Rumunijoje, kurios ekonominė padėtis gana prasta. Taigi Lietuvoje – daug neišnaudotų šios srities vadybos galimybių. Visos Rytų ir Vidurio Europos valstybės yra atsilikusios nuo Vakarų žmogiškųjų išteklių srityje. Tad šie klausimai yra labai svarbūs kasdieninei įmonių veiklai. Be to, žmogiškųjų išteklių valdymas yra labai svarbus veiksnys, užtikrinantis įmonės veiksmingumą ir našumą .
Todėl darbo tikslas būtų išsiaiškinti ir išnagrinėti žmogiškųjų išteklių valdymą, jo sampratą bei pritaikymą organizacinėje struktūrje. Bus taikomas mokslinės teorinės literatūros ir kiti informacijos šaltiniai .
Darbo uždaviniai siekiant sužinoti plačiau, būtų tokie:
1. Kas yra personalo valdymas.
2. Zmoniu istekliu valdymo procesas
3. ŽI principai
4. Zmoniu istekliu planavymas
5. ŽI politika ir strategija
6. ŽI auditas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-06
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis86.38 KB
Autoriuskarinak
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogiskuju istekliu valdymas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą