Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Vadovavimo stiliaus įvertinimas: UAB "Matome kitaip"

Vadovavimo stiliaus įvertinimas: UAB "Matome kitaip"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įžanga. Kursinio darbo tikslas – nustatyti, ar vadovavimo stilius yra efektyvus ir tinkamas įmonei. Teoriniu aspektu. Vadovavimo samprata ir jo svarba. Vadovavimo stiliaus samprata ir jų skirstymas pagal įvairius autorius. Pagrindinių vadovavimo stilių aprašymas. Veiksniai įtakojantys vadovavimo stiliaus formavimui. Praktiniu aspektu. Įmonės pristatymas: UAB "Matome kitaip". Tyrimo rezultatų analizė. Vadovavimo stiliaus įvertinimas. Vadovavimo stiliaus efektyvumas. Veiksniai, turintys įtakos vadovo stiliaus formavimui. Išvados ir siūlymai. Priedai (6 psl.)

Ištrauka

Temos aktualumas. Vadovavimas – viena svarbiausių vadovo funkcijų, padedanti darbuotojams suprasti oganizacijos tikslus ir skatinanti jų siekti. Vadovai turi realizuoti įmonės tikslus, vadovauti kitų darbuotojų veiklai ir atsakyti už pavaldinių darbą. Vadovai turi ypatingą vietą įmonių valdyme, nes nuo jų priklauso įmonės sėkmė.
Iki šių dienų aktuali efektyviai dirbančio vadovo problema. Kaip turi elgtis vadovas su pavaldiniais, kokį pasirinkti vadovavimo stilių, kaip ir kokiu būdu deleguoti įgaliojimus, kokias pasirinkti valdžios formas, kad būtų sėkmingai ir efektyviai pasiekti įmonės tikslai? Į šiuos klausimus reikia atsakyti, siekiant pagerinti įmonių valdymą.
Kursinio darbo objektas – elgesio teorijos.
Kursinio darbo problema - sumažėjęs tiriamos įmonės efektyvumas.
Kursinio darbo tikslas – nustatyti, ar vadovavimo stilius yra efektyvus ir tinkamas įmonei.
Kursinio darbo uždaviniai:
Apžvelgti vadovavimo sampratą pagal įvairius autorius;
Apžvelgti vadovavimo stilius ir jų paskirstymą pagal įvairius autorius;
Įvertinti, pagal vadovų ir pavaldinių tyrimo rezultatus, dominuojantį vadovavimo stilių įmonėje.
Išaiškinti vadovų ir pavaldinių nuomonę apie efektyviausius vadovavimo stilių metodus.
Išaiškintį veiksnius, nulėmusius dominuojantį vadovavimo stilių tiriamojoje įmonėje.
Kursinio darbo metodai:
Įvairių literatūros šaltinių palyginimas ir jų analizė;
Tyrimo rezultatų analizė.

Vadovavimas tai yra procesas, kuris padeda grupei išsilaikyti drauge ir sutelkia juos darbui, padeda realizuoti tikslus (Stoškus S. Bendrieji vadybos aspektai. Šiauliai: Všį Šiaulių universiteto leidykla, 2002, 173 psl.).
Šiam teiginiui, ir amerikiečio D. D. Eizenhauerio vadovavimo apibūdinimui, kad "vadovavimas – tai veikla, kai žmonės daro tai, ko jūs norite, tada, kada jus norite, todėl, kad jie tai nori daryti" (Stoškus, S.; Beržinskienė, D. Vadyba. Kaunas: Technologija, 2005, 168 psl.), iš dalies pritariu. Šie teiginiai nėra pilnai apibrėžtai nes neakcentuoja vadovo pastangų siekiant įmonės tikslų, vadovo gebėjimo paveikti žmones, pvz. kad jie našiau ir atsakingiau dirbtų. Jei darbuotojai vykdo savo pareigybės funkcijas, apibrėžtas pareigybės taisyklėse, tai dar nereškia, kad darbuotojai daro tai, ko nori vadovas ir tai yra vadovavimas. Todėl šiuos teiginius papildyčiau, kad vadovavimas – tai vadovo gebėjimas paveikti taip, kad darbuotojai darytų tai, ko pageidauja vadovas.
Juozaitienė L. ir Staponkienė J. mokomojoje priemonėje "Verslo ir vadybos įvadas" apibūdina vadovavimą ne kaip procesą ar veiklą, o kaip gebėjimą paveikti žmones, siekiant įmonės tikslų (Šiauliai: Všį Šiaulių universiteto leidykla, 2004, 107 psl.). Pritariu šių autorių apibrėžimui, jų gebėjimo paveikti žmones akcentavimui, nes jei vadovas, nesugebės paveikti darbuotojus daryti tai, ko jis pageidautų, tada šiuo atveju nebus vadovavimo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-23
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis137.88 KB
Autoriusivona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDruteikienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimo stiliaus ivertinimas UAB Matome kitaip [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Druteikienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą