Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbuotojų adaptacija įmonėje

Darbuotojų adaptacija įmonėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbuotojų adaptacija – planingas procesas. Darbuotojų adaptacijos proceso dalys. Profesionali adaptacija. Psichofiziologinė adaptacija. Socialinė – psichologinė adaptacija. Organizacinė adaptacija. Adaptacijos programa. Naujo darbuotojo adaptacija kolektyve. Darbuotojo adaptavimo organizacijoje klaidos. Darbuotojų adaptavimo "x" įmonėje tyrimas. Išvados.

Ištrauka

Darbuotojų adaptacija – tai planingas procesas, kuris padeda naujam darbuotojui įsilieti į organizaciją, kolektyvą, įgauti pagrindinių žinių bei įgūdžių, be kurių jis negalėtų atlikti savo tiesioginio darbo.
Darbuotojų adaptacija yra vienas iš personalo vadybos mokslo nagrinėjamų dalykų.
Darbuotojų adaptacija pagal svarbą nusileidžia tik darbuotojų atrankai ir mokymui. Adaptacijos sistemos įdiegimas mažina naujo personalo paieškos išlaidas ir pagreitina naujų darbuotojų adaptavimąsi ir didina jų darbo efektyvumą.
Didesnėse įmonėse naujo darbuotojo adaptacija dažniausiai rūpinasi personalo vadybininkas ar kitas personalo skyriaus darbuotojas. Tačiau mažesnėje įmonėje personalo skyriaus darbą tenka atlikti sekretorei. Tad jai tenka labai svarbi užduotis – sukurti nuoseklią naujų darbuotojų adaptacijos organizacijoje sistemą.
Naujo darbuotojo adaptacijos tikslas – laiku sutvarkyti naujo darbuotojo darbui reikalingus dokumentus, padėti jam suprasti jo darbo pobūdį ir funkcijas, užtikrinti greitą ir veiksmingą naujo darbuotojo prisitaikymą prie kolektyvo.
Priimtas į darbą darbuotojas turi prisitaikyti prie naujų darbo sąlygų. Jei sunkiai sekasi prisitaikyti, veikiama darbuotojo psichika, jis negali pasiekti įprasto darbo našumo. Todėl įmonė yra suinteresuota trumpinti prisiderinimo – adaptavimosi laikotarpį.
Aktualu yra išnagrinėti įmonėse taikomas darbuotojų adaptavimosi sistemas, nes nuo jų labai gali priklausyti darbo efektyvumas.
Darbo objektas: darbuotojų adaptacija "X" įmonėje.
Darbo tikslas: išanalizuoti darbuotojų adaptavimą "X" įmonėje.
Uždaviniai tikslui pasiekti:
1. Išanalizuoti literatūrą;
2. Sudaryti anketą;
3. Išsiaiškinti kaip vyksta darbuotojų adaptavimas "X" įmonėje;
4. Palyginti gautus duomenis;
5. Pateikti išvadas, rezultatus ir priežastis.
Šią darbo temą aš pasirinkau manydama, kad šiandieninėmis rinkos konkurencijos sąlygomis personalo atranka ir naujų darbuotojų adaptacija tapo vienu iš svarbiausių faktorių, kuris apsprendžia smulkių įmonių išgyvenimą bei ekonominę padėtį.
Penkiuose pirmuose savo darbo skyriuose aš analizavau kitų autorių pateiktą teorinę medžiagą. Šeštąjame savo darbo skyriuje aprašinėju savo tyrimą "X" įmonėje, pateikiu anketos rezultatus ir juos lyginu.
Pirmąjame savo darbo skyriuje "DARBUOTOJŲ ADAPTACIJA – PLANINGAS PROCESAS" aš, remdamasi kitų autorių teorine medžiaga, analizuoju ar darbuotojų adaptacija tikrai yra planingas procesas ar ne…
Antrąjame savo darbo skyriuje "DARBUOTOJŲ ADAPTACIJOS PROCESO DALYS" aš aprašinėju 4 darbuotojų adaptacijos proceso dalis. Jas smulkiai analizuoju keturiuose šio skyriaus poskyriuose.
Ketvirtąjame savo darbo skyriuje pavadintame "ADAPTACIJOS PROGRAMA" pateikiu teorinę medžiagą iš ko susideda adaptacijos programa ir kaip ji turi būti įgyvendinama organizacijose.
Penktąjame skyriuje "DARBUOTOJO ADAPTAVIMO ORGANIZACIJOJE KLAIDOS" pateikiamos dažniausiai darbuotojo adaptavimo organizacijose pasikartojančios klaidos. Su jomis vertėtų susipažinti kiekvienam, kad šis procesas vyktų sklandžiai ir būtų išvengta klaidų.
Šeštąjame darbo skyriuje pateikiamas realios įmonės, užsiimančios mažmenine maisto ir ūkinių prekių prekyba, darbuotojų adaptavimo proceso tyrimas. Kadangi apklausa įmonėje vyko anonimiškai ir darbuotojai prašė neįvardinti įmonės pavadinimo, todėl aš įmonę pavadinau "X" įmone. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis45.39 KB
Autoriusfuryy
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju adaptacija imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-05-18 IP: 193.219.4.31
    A. sako

    Neblogas darbelis, svarbiausia, kad atliktas pagal visus kursinio darbo reikalavimus, pateiktos aiškios nuorodos į literatūrą.Aciu

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą