Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Organizacijos kultūra ir personalo politika

Organizacijos kultūra ir personalo politika

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Organizacijos kultūros samprata ir organizacijos kultūrą įtakojantys veiksniai. Organizacijos kultūros funkcijos, OK tipai ir subkultūros. Organizacijos kultūros lygiai. Organizacijos kultūros keitimas ir išsaugojimas. Organizacijos kultūros ir personalo politikos sąveika. Išvados.

Ištrauka

Kodėl dviejų panašių organizacijų, besiverčiančių panašia veikla ir turinčių beveik po vienodai darbuotojų, esančių panašioje geografinėje vietoje, efektyvumas smarkiai skiriasi?
Kodėl vienoje iš jų darbuotojai patenkinti savo darbu, o kitoje nuolat galvoja, kaip pasitaikius progai pakeisti darbovietę? Viena iš šių skirtumų priežasčių – organizacijos kultūra. Nors daugelis vadovų dažnai kalba apie organizacijos kultūrą, tačiau paklausus, kas tai yra, atsakoma labai skirtingai. Vieniems atrodo, kad organizacijos kultūros pagrindas – organizacijoje vyraujančios elgesio normos, kiti tapatina organizacijos kultūrą su vidiniu klimatu. Žmonės, kurie nėra atsakingi už vadovavimą kitiems darbuotojams, dar mažiau žino apie šį reiškinį. E. Scheinas organizacijos kultūrą apibrėžė kaip: "bendrų esminių nuostatų modelį, kurį grupė įsisavino, spręsdama prisitaikymo prie išorės bei vidinės integracijos problemas."
"Organizacijos kultūra – tai esminių vertybių, vienodų įsitikinimų sistema, kuri išskiria organizaciją iš kitų, yra pripažįstama organizacijos narių, įtakoja jų elgesį, yra palaikoma organizacijos istorijų, mitų, herojų, idealų, pasireiškia per tradicijas, ceremonijas, ritualus ir simbolius."
Organizacijos kultūra staiga iš nieko neatsiranda. Tačiau atsiradusi ji retai kada išnyksta. Dabartiniai organizacijos papročiai, tradicijos ir visas veiklos stilius daugiausia priklauso nuo to, kas buvo daroma anksčiau, ir nuo šių pastangų sėkmės. Tad svarbiausias organizacijos kultūros šaltinis - organizacijos įkūrėjai. Organizacijos įkūrėjai tradiciškai turi didžiausią poveikį formuojant pradinę kultūrą. Jie turi organizacijos viziją. Jų nevaržo ankstesnės veiklos tradicijos ar ideologija. Paprastai nauja organizacija būna maža, dėl ko įkūrėjams lengviau įskiepyti savo viziją visiems organizacijos nariams. Kadangi pirminė idėja priklauso įkūrėjams, jie taip pat tradiciškai turi šališką nuomonę, kaip šią idėją reikėtų įgyvendinti. Organizacijos kultūra gimsta iš įkūrėjų šališkumo bei prielaidų ir pradinių jos narių vėlesnės patirties sąveikos. Kai kultūra atsiranda, organizacijos viduje susiformuoja tokia veiklos praktika, kad jos nariai susiduria su panašia patirtimi. Išsaugant kultūrą, trys jėgos vaidina ypač svarbų vaidmenį - atrankos praktika, aukščiausiosios vadovybės veiksmai ir socializavimo metodai. Akivaizdus atrankos proceso tikslas - surasti ir pasamdyti asmenis, turinčius žinių, įgūdžių ir gebėjimų, reikalingų sėkmingai dirbti darbą organizacijoje. Tačiau paprastai daugiau negu vienas kandidatas atitinka bet kurio konkretaus darbo reikalavimus. Galutiniam sprendimui, ką priimti į darbą, didelę įtaką turės sprendimą priimančio asmens nuomonė, kaip kandidatas pritaps organizacijoje. Būtų naivu ignoruoti šį subjektyvų sprendimo pasamdyti darbuotoją aspektą. Vadovai, bandydami parinkti tinkamą derinį - tikslingai arba nevalingai samdo žmones, turinčius bendras vertybes (iš esmės sutampančias su organizacijos vertybėmis) arba bent jau nemažą šių vertybių dalį. Atrankos procesas taip suteikia kandidatams informaciją apie organizaciją. Aukščiausiosios vadovybės veiksmai taip pat daro svarbų poveikį kompanijos kultūrai. Savo žodžiais ir elgesiu aukščiausieji vadovai nustato normas, kurios prasiskverbia į visą organizaciją, įtvirtindamos supratimą, ar pageidautina rizikuoti, kiek laisvės vadovai turėtų suteikti savo pavaldiniams, kaip reikia rengtis, už kokius veiksmus bus pakelti atlyginimai, paaukštinta pareigose, duoti kiti apdovanojimai ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-07-10
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis94.05 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos kultura ir personalo politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą