Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbas. Darbo režimas. Darbo apmokėjimas

Darbas. Darbo režimas. Darbo apmokėjimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Darbas. Darbo vieta. Personalo parinkimas. Reikalavimai darbuotojui. Bendrieji reikalavimai darbuotojui. Darbo sutartis. Kolektyvinės sutartys. Poilsio organizavimas darbuotojams – komandos stiprinimas ir įvertinimas. Darbo laiko sąnaudų skirstymas. Paros darbo ir poilsio režimas. Savaitės darbo ir poilsio režimas. Atostogų grafikas. Darbo laiko nustatymas. Darbo apmokėjimas. Bruto ir neto darbo užmokesčiai. Paskirstymo pagal darbo dėsnius. Darbo užmokesčio lygiai. Darbo užmokestis ir darbo našumas. Lietuvos respublikos vyriausybė. Dėl minimaliojo darbo užmokesčio didinimo. Darbo užmokestis už atliktą darbą. Darbo užmokestis už dirbtą laiką. Darbo užmokesčio tikslai. Įvaizdžio galia sėkmingai karjerai. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus darbas – tai vienas iš pagrindinių gamybos veiksnių, nuo kurių priklauso visų įmonių, firmų ir organizacijų gamybinės veiklos rodikliai. Taigi, darbo organizavimui ir jo ekonominiams klausimams reikia skirti ypatingą dėmesį visose gamybos grandyse.
Terminas "darbo jėga" vartojamas neatsitiktinai, nes priimtas darbininkas ar tarnautojas ateina ir turi tam tikrą darbingumą arba tik tai, ką jis sugeba atlikti. Žmogaus darbingumas priklauso nuo įgimtų savybių – kūno fizinio sudėjimo, protinių sugebėjimų, amžiaus bei išmoktų savybių – pasirengimo ar apmokymo darbui, darbo metu sukauptos patirties. Kokį darbą jis iš tikrųjų įmonėje atliks, priklauso nuo jo sugebėjimų ir vadovybės požiūrio į personalo parinkimą.
Žmonės dirba skatinami įvairių motyvų: norėdami gauti pajamų, siekdami karjeros, pripažinimo, norėdami bendrauti su kitais žmonėmis ir t.t. Pajamos darbo rinkoje išreiškiamos darbo užmokesčiu. Gauti pajamų galima dvejopai: už darbą ir už asmeninio turto naudojimą.
Kitaip tariant, darbo pajamos – tai užmokestis darbo jėgai už atliktą darbą. Didesnę dalį pajamų žmonės gauna už darbą, ir kaina, mokama už darbo jėgos naudojimą, vadinama darbo užmokesčiu.
Darbo užmokestis – pinigine forma išreikštas pajamų šaltinis; jis vertinamas kaip nacionalinių pajamų dalis, kurią visuomenė moka savo nariams pagal jų sunaudotą darbo kiekį bei kokybę jų materialiniams kultūriniams poreikiams tenkinti; tai išmokos darbuotojams už jų darbo jėgos kaip gamybos veiksnio panaudojimą.
Taigi darbo užmokesčio lygis yra darbo jėgos, kaip gamybos veiksnio panaudojimo kaina, ir todėl darbo rinka daug kuo panaši į bet kurio kito produkto rinką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-22
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis38.91 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbas. Darbo rezimas. Darbo apmokejimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą