Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbo motyvacija organizacijoje

Darbo motyvacija organizacijoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Motyvacijos esmė ir jos svarba organizacijoje. Motyvacijos teorijos. Ankstyvieji motyvacijos požiūriai. Šiuolaikiniai motyvacijos požiūriai. Poreikių teorijos. Procesinės teorijos. Skatinimo formos. Materialinis skatinimas. Moralinis skatinimas. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienai organizacijai žmonės yra svarbus išteklinio potencialo komponentas, leidžiantis realizuoti ir valdyti veiklą. Kai kuriose veiklos šakose (pavyzdžiui, laisvalaikio ir turizmo paslaugos, konsultacinės ir reklamos firmos, medicininis aptarnavimas ir t.t.) žmonės yra net pats svarbiausias sėkmės veiksnys. Net jei organizacijai gali būti būdingi ir kiti sėkmės veiksniai, personalui tenka ypatingai svarbus vaidmuo. Personalo sugebėjimas laiku prisitaikyti prie išorinės aplinkos pokyčių leidžia organizacijai užsitikrinti ilgalaikius konkurencinius pranašumus greitai kintančiose rinkose
Literatūroje galime rasti labai daug motyvacijos teorijų. Šiame referate bandysime atskleisti ir apibūdinti pagrindines ir labiausiai ištobulintas motyvacijos teorijas. Matysime, kad kiekviena teorija mėgina apibūdinti, kokie žmonės yra ir kokie gali tapti. Todėl įprasta sakyti, jog motyvacijos teorija išreiškia ypatingą požiūrį į žmones, motyvacijos teorijos turinys padeda suprasti dinamiškų santykių pasaulį, kuriame gyvuoja organizacijos, apibūdindamas kasdienius vadovų ir darbuotojų ryšius organizacijose. Kadangi motyvacijos teorijos nagrinėja žmonių tobulėjimą, tai jos taip pat padeda vadovams ir darbuotojams galynėtis su organizacijos gyvenimo dinamika.
Manome, kad darbuotojų motyvacija yra sudėtingas reiškinys, todėl jam paaiškinti sukurta tiek daug motyvacijos teorijų. Visos jos yra iš dalies teisingos, tačiau iki šiol nėra sukurtos, visiems priimtinos motyvacijos teorijos. Tai galima paaiškinti tuo, kad pagrindinę žmogaus elgesio priežastį sąlygoja susidariusi situacija. Motyvacija priklauso nuo individo, sąlygų ir laiko, ji nėra pastovi, o nuolat kinta. Taigi, nors nė viena motyvacijos teorija nėra tobula, tačiau jas žinant galima pasirinkti efektyviausias priemones bei metodus.
Techninis progresas griežtai pakeitė požiūrį į darbą. Todėl vadovas kas dieną susiduria su problema – kaip motyvuoti darbuotojų veiklą, kaip jų energiją nukreipti į darbą.
Individualus pasitenkinimas gerai atliktu darbu ir didžiavimasis už atlikto darbo rezultatus, ugdo tikslo jausmą. Vadybininkus visada domino, kaip yra motyvuojamas žmogus vykdyti svetimą užduotį. Toks interesas augo plečiantis individualiai pavaldinio laisvei, jis pamažu virto daliniu bendrininku. Juo laisvesnis tampa žmogus, tuo svarbesnis yra suvokimas kas jį stumia, kas skatina siekti didesnės naudos.
Žmogus įgytą kvalifikaciją, sugebėjimus, žinias bei patirtį siekia panaudoti savo darbe ir kuo geriau jam tai sekasi, tuo didesnis jo pasitenkinimo lygis. Taip žmogus jau sukurtas, kad jis nuolat siekia išreikšti ir realizuoti save veikloje, ir tai yra neginčijama. Ten, kur vadovavimas ir darbo organizavimas suteikia darbuotojams tokias galimybes, jų darbas bus efektyvus, o darbo motyvai – dideli.
Taigi, darbo tikslas – išanalizuoti darbuotojų motyvavimo būdus ir skatinimo formas bei jų poveikį organizacijai.
Darbo uždaviniai:
• Išanalizuoti personalo motyvavimo svarbą šiuolaikiniame pasaulyje
• Apibūdinti vyravusias motyvacijos teorijas ir žmogaus poreikių poveikį motyvavimui
• Išanalizuoti materialinio ir moralinio skatinimo būdus ir poveikį ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis59.41 KB
AutoriusDanguole
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo motyvacija organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą