Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Socialinė atsakomybė ir etikos problemos ir jų sprendimo būdai organizacijoje

Socialinė atsakomybė ir etikos problemos ir jų sprendimo būdai organizacijoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Socialinė atsakomybė. Socialinio posistemio organizacinė bloko schema. Vadyboje žmonės vertinami pagal 3 požymius. Žmogaus savybės. Bendravimas su aplinka. Būdai asmeniniams kontaktams gerinti. Darbo etika. Verslininko etika. Etikos kodeksai. Etikos taisyklės verslo specialistams. Valdymo etika. Kolektyvo bendravimo kultūra. Etiniai sprendimai organizacijoje. Skundas ir šmeižtas. Klientų aptarnavimo etika. Konfliktai. Žmonės priešinasi permainoms.

Ištrauka

Šio referato tema yra "Socialinė atsakomybė ir etikos problemos ir jų sprendimo būdai organizacijoje". Nagrinėjamas klausimas yra aktualus šiuolaikinėje visuomenėje,taip pat ir verslo pasaulyje, kur dažnai nepaisomos paprasčiausios moralinės normos, neatsakoma už savo poelgius ir veiksmus.
Etika - žmonių dorovinių normų sistema, jų pareigos visuomenei, šeimai, vienas kitam. Autoriai, kalbėdami apie moralę (dvasines vertybes, vidinę kultūrą, atsakomybę), pamini ir etiketo dalykus bei socialinę atsakomybę.
Pažinti profesinės (šiuo atveju – verslo) etikos ir socialinės atsakomybės pagrindus ypač svarbu tiems, kuriems bendravimas su žmonėmis yra darbo veiklos pagrindas, tai būtent verslininkams. Visi tie, kurie save laiko verslininkais, turi mokėti vadovauti žmonėms, savo elgesiu pelnyti pagarbą, padaryti gerą įspūdį, rasti geriausią išeitį iš konfliktinių situacijų, atsakyti už kiekvieną savo veiksmą, kuris paveikia žmones, jų bendruomenes ir aplinką.
Galima teigti, kad verslo etika – verslo žmogaus reikmėms adaptuoti duomenys apie pagrindines etikos sąvokas, dėsningumus, kolektyvinių santykių formavimą, dorovines vertybes, poveikį visuomenei ir darbo stiliaus moralinius reikalavimus.
Apibendrintai galima būtų teigti, jog moralės įgyvendinimas yra etiškas elgesys. Etika ir socialinė atsakomybė, tai tarsi sėkmingo vadovavimo slaptažodis, kurį privalu žinoti, norint išlaikyti savo reputaciją, išvengti susikirtimo su bendradarbiais, konkurentais ar su įstatymu.
Šiame darbe apibūdinama socialinė atsakomybė ir etikos problemos organizacijoje, aprašoma, kaip verslininkas turėtų elgtis su savo darbuotojais, partneriais bei konkurentais. Referato tikslas – atskleisti, jog etika bei socialinė atsakomybė egzistuoja ir versle. Manau, jog ši tema yra aktuali ne tik verslininkams, bet ir studentams, besirengiantiems jais tapti. Naudojomės literatūrinės analizės metodu. Šia tema literatūros nebuvo daug, bet informacija įdomi ir naudinga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-12
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis51.68 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasasist. R.Balvočiūtė
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
FakultetasŠiaulių fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialine atsakomybe ir etikos problemos ir ju sprendimo budai organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • asist. R.Balvočiūtė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą