Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbo užmokesčio formos Europoje

Darbo užmokesčio formos Europoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo užmokestis. Europos šalių darbo užmokesčio formų apibūdinimas. Vienetinis darbo užmokestis. Laikinis darbo užmokestis ir jo rūšys. Papildomas darbo užmokestis. Apmokėjimas už atostogas. Darbo apmokėjimas esant darbo tvarkos ir laiko pakitimams. Apmokėjimas darbuotojo ligos atveju. Premijavimas. Darbo užmokesčio formų taikymas ir apskaita. Kai kurių Europos šalių darbo užmokesčio sistemos. Darbo užmokesčio organizavimas Prancūzijoje. Darbo apmokėjimas Vokietijoje. Darbo užmokesčio sistemos Italijoje. Apmokėjimas už darbą Švedijoje. Išvados.

Ištrauka

Dauguma žmonių gauna savo gamybos produkto dalį "darbo užmokesčio" forma. Už darbą apmokama dviem pagrindiniais būdais - laikiniu darbo užmokesčiu ir vienetiniu darbo užmokesčiu.
Laikinis darbo užmokestis mokamas už atitinkamos trukmės - valandos, dienos, savaites, mėnesio arba metų - darbą. Paprastai ši forma naudojama tokiose šakose kaip transportas, žemės ūkis, įstaigose, kur sunku ar visai neįmanoma išmatuoti darbo kiekio ir kokybės arba kur įvairūs darbuotojai atlieka labai skirtingą darbą; taip pat apmokant darbą tokių profesijų, kur būtinas ypatingas susikaupimas ir nederama skuba gali sukelti nuostolių arba sugadinti produkciją, - prietaisus ar įrengimus.
Jei mokama atsižvelgiant į dirbtą laiką, daug kas priklauso nuo darbuotojo sąžiningumo ir lojalumo arba, kaip alternatyvos, nuo priežiūros efektyvumo. Ar darbuotojas dirbs lėtai ar greitai, gerai ar blogai, jam vis tiek bus mokamas sutartas atlyginimas. Paprastai laikinį darbo užmokestį gauna žmogus, kuris dirba mėgstamą ir jo gerai išmanomą darbą, kada darbdavys, tai įvertindamas, pasitiki jo atidumu ir atitinkamai atlygina.

Darbo užmokestis – pinigine forma išreikštas pajamų šaltinis; jis vertinamas kaip nacionalinių pajamų dalis, kurią visuomenė moka savo nariams pagal jų sunaudotą darbo kiekį bei kokybę ir materialiniams ir kultūriniams poreikiams tenkinti; tai išmokos darbuotojams už jų darbo jėgos kaip gamybos veiksnio panaudojimą. Darbininkų darbo užmokesčio dydis reguliuojamas pagal veikiančias darbo užmokesčio formas ir sistemas.
Darbo užmokesčio formų parinkimas priklauso nuo:
1. Produkcijos pobūdžio;
2. Technologinio proceso ypatumų;
3. Reikalavimų produkcijos kokybei;
4. Gamybos raidos lygio ir tempų;
5. Rinkos imlumo produkcijai;
6. Darbuotojų profesinės struktūros;
7. Darbuotojų skaičiaus.
Darbo užmokesčio mokestis:
1. Pagrindinis darbo užmokestis
a) vienetinis
b) laikinis
2. Papildomas darbo apmokėjimas
3. Premijavimas
Gamyboje dažniausios dvi užmokesčio formos: vienetinė ir laikinė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-08
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis44.08 KB
AutoriusJurga
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio formos Europoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą