Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Motyvacijos ir motyvavimo priemonių vertinimas viešbutyje

Motyvacijos ir motyvavimo priemonių vertinimas viešbutyje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Įvadas. Kas yra motyvacija. Pagrindiniai motyvacijos teiginiai. Motyvacijos teorijų apžvalga. A. Maslow poreikių hierarchijos teorija. C. Alderferio ERG teorija. V. Vroomo lūkesčių teorija. Poreikių pažinimas motyvacijos skatinimo sistemoje. Poreikiai – personalo pažinimo ir motyvavimo pagrindas. Darbuotojų motyvavimo metodai. Darbo užmokestis kaip motyvavimo priemonė. Socialiniai motyvatoriai. Motyvacija kaip mokymo priemonė ir kaip tikslas. "N" įmonės – viešbučio pristatymas. Įmonės struktūra. "N" įmonėje taikomi darbuotojų skatinimo planai. Motyvacijos skatinimo tyrimas "n" įmonėje. Motyvacijos teorijų praktinis taikymas "n" viešbutyje. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Temos aktualumas. Motyvacija – tai valdymo funkcija arba kelias į rezultatyvų valdymą; tai veiklos skatinimo sistema, be kurios neišgyvena nei viena organizacija. Motyvacija pažadina žmones veiklai, tikslų siekimui. Todėl jos buvimas ir efektyvumas organizacijoje yra labai svarbus. Tiktai skatinant darbuotojų elgesį įmonė gyvuoja ir tik jos dėka pasiekiami organizacijos tikslai. Be motyvacijos įmonė nepasieks užsibrėžtų tikslų. Žmogus laukia motyvacijos ir netgi labai teigiamai į ją reaguoja.
Darbo problema. Motyvacijos teorijos yra pradėtos kurti pakankamai seniai, jų yra įvairiausių, tačiau dėl jų teisingumo ir efektyvumo iki dabar vyksta daug diskusijų. Šiandiena organizacijose dažniausiai yra susiduriama su motyvacijos sistemos realizavimo problema, jos lankstumu bei pritaikymu įmonėse.
Kita problema su kuria šiandiena yra susiduriama – tai darbuotojų norų, poreikių ir organizacijos galimybių suderinimas, parenkant konkrečius motyvavimo metodus. Tam, kad būtų galima suderinti organizacijos tikslus su darbuotojų norais visų pirma reikia žinoti darbuotojų motyvus, kurie yra labai skirtingi be to, laikui bėgant šie motyvai keičiasi. Jeigu motyvavimo metodas ar priemonės, nepatenkina darbuotojų poreikių, motyvacijos sistema tampa neefektyvi.
Tikslai. Pagrindinis tikslas išsiaiškinti motyvacijas ir motyvavimo priemonių vertinimą "N"viešbutyje.
Uždaviniai: Paaiškinti kas yra motyvacija, kokie yra pagrindiniai motyvacijos teiginiai. Išanalizuoti, A. Maslow ir V.Vroomo motyvacijos teorijų reikšmę ir veiksmingumą "N" įmonėje. Taip pat supažindinti, kokiais motyvavimo metodais yra motyvuojami darbuotojai; susipažinti su "N" įmonės motyvacijos skatinimo planais; atlikti tyrimą, įvertinti ir reziumuoti tyrimo rezultatus, palyginti su iškelta hipoteze, pateikti išvadas ir pasiūlymus.
Tyrimo objektas – "N" įmonė. Įmonės pavadinimo, kurioje atliktas tyrimas neskelbsiu, kadangi ji nesutiko viešai supažindinti su šiandieniniais veiklos rezultatais. Toliau ši įmonė bus vadinama "N" įmonė arba "N" viešbutis.
Tikslų ir uždavinių įgyvendinimo būdas – tikslo įgyvendinimui atlikti tyrimą, taikant A. Maslow ir V.Vroomo motyvacijos skatinimo teorijas, anketinės apklausos būdu "N" įmonėje ir rezultatus pateikti grafiškai
Hipotezė - "N" įmonėje yra gera motyvacijos skatinimo sistema, kuri yra tinkamai taikoma ir patenkina darbuotojų poreikius ir norus.
Profesinės kompetencijos: Gebėti įvertinti įmonių veiklą; Mokėti naudotis informaciniais šaltiniais; Mokėti bendrauti ir bendradarbiauti; Gebėti planuoti įmonių darbą; Gebėti organizuoti įmonių darbą; Gebėti įvertinti darbuotojų vaidmenį; Gebėti motyvuoti darbuotojus ir organizuoti jų darbą; Gebėti pritaikyti inovacijas versle.

1. Kas yra motyvacija


Nuo seno žinoma, kad apgalvotai paveikus žmones, galima pasiekti savo tikslų. Todėl nėra vadovų, kurie nežinotų, jog būtina paveikti žmones, kad jie dirbtų organizacijos naudai. [14, p.53] Motyvacija - tai viena iš valdymo funkcijų. Anksčiau daugelis vadovų buvo įsitikinę, jog užtenka tik materialinių paskatų. Tačiau laikui einant vadovai pradėjo suprasti, kad pinigai veikia tik iki tam tikros ribos, tam tikrai žmonių grupei ir nėra tokie visagaliai, juo labiau kad, finansiniai ištekliai riboti ir tai vertė ieškoti naujų motyvavimo problemos sprendimų. [Tas pats]
Yra daug motyvacijos teorijų. Kiekviena motyvacijos teorija mėgina apibūdinti, kokie žmonės yra ir kokie jie gali tapti. Todėl yra ir daug autorių: V.Barvydienė; Stephen P.Robbins; J.A.F.Stoner, R.E.Freeman, D.R.Gilbert; G.Dessler; T.Pitersas ir R.Votermenas; Per A.Christensen Jon Lund Hausen; Henris Rodersas; A.Sakalas, P.Zakarevičius; E.Bagdonas, L.Bagdonienė; P.Jucevičienė bei kiti, kurie mus supažindina su šiomis motyvacijos teorijomis, motyvacijos principais.
Motyvavimo sąvoka kilusi iš lotynų kalbos žodžio "movere", kuris reiškia judėti, verstis. Motyvavimas suprantamas kaip judėjimo, veiklos priežastis, kuri skatina mus veikti, daryti. Taigi motyvacija – apima veiksmus, kurie sužadina elgesį, norint pasiekti tikslą. [13, p.230]
Motyvacija – noras kažką padaryti ir jį lemia veiksmo galimybė patenkinti poreikį. Mūsų terminologijoje poreikis reiškia fiziologinį ar psichologinį deficitą, dėl kurio tam tikri rezultatai ir atrodo patrauklūs. [11, p. 62] Šį elementarų motyvacijos procesą galime pateikti taip:
1 paveikslas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-11
DalykasPersonalo vadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis222.89 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasTatjana Stepankevičienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Motyvacijos ir motyvavimo priemoniu vertinimas viesbutyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-01-10 IP: 83.171.2.130
    SAKALAS sako

    LIUKS DARBAS

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 41 puslapis 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Tatjana Stepankevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą