Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo valdymas (10)

Personalo valdymas (10)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įžanga. Organizacijos. Organizacinė struktūra. Organizacijos tikslai. Aplinkos poveikis asmenybei ir jos elgsenai. Organizavimas. Personalas. Įmonės kultūra. Personalo pripažinimo sistemos tikslai. Karjeros planavimas. Motyvacija. Atlyginimas. Socialiniai motyvatoriai.

Ištrauka

Šiandieninės ekonomikos sąlygos – ekstremalios. Tai sąlygoja valdymo orientacija į tikslus, konkurencijos augimas, rinkos prisotinimas ir internacionalizavimas, gamybos bei darbo organizavimo kaita. Tai verčia ieškoti naujų šaltinių efektyvumui didinti visose srityse: kuriant naujus gaminius, diegiant pažangią techniką, technologiją, organizuojant darbą ir valdymą. Visuose procesuose paprastai dalyvauja žmogus, jo vaidmuo yra lemiamas. Personalas ne tik tiesiogiai dalyvauja procese, naudodamas objektus ir darbo priemones, bet ir numato tikslus, bei organizuoja racionalią jų įgyvendinimo sistemą, vėliau kontroliuoja ir koreguoja jų vykdymą. Taigi, šiame referate aptariama su kokiomis problemomis susiduria personalas, kas lemia jo darbo efektyvumą ir kokie veiksniai skatina geriau bei efektyviau dirbti . Taip pat, supažindinama su organizacijomis, jų struktūra bei aplinka.

Organizacija yra žmonių, kuriuos sieja bendradarbiavimo ryšiai, bendri interesai ir tikslai, grupė. Organizacija yra socialinė sistema. Tai objektas, kuriame vyksta tiesioginis žemės (plačiąja prasme), fizinio kapitalo ir darbo jėgos jungimasis, kitaip tariant, vyksta pirminis ekonominis procesas, atsiranda vienoks arba kitoks produktas. Pabrėžtina tai, kad ekonominis procesas vyksta ne tik gamybinėse ar komercinėse, bet ir kitokio pobūdžio organizacijose. Todėl šiuo požiūriu kiekviena organizacija yra ekonominė sistema.
Žmones, kaip sudėtinius organizacijos elementus, vienu metu sieja dvejopi santykiai – bendražmogiški (socialiniai) ir produkto gamybos (ekonominiai). Šie santykiai tarpusavyje integruojasi ir vadinami socialiniais – ekonominiais santykiais.
Taigi, organizacija yra dualistinė sandaros ir vykstančių procesų požiūriu sistema, dažniausiai vadinama socialine ekonomine sistema. Todėl organizacija suprantama kaip pagrindinė visuomenės ląstelė. Suprantama, kad organizacija turi visas, sistemoms būdingas savybes (vientisumas, dalumas, unikalumas, izoliavimasis, neapibrėžtumas, identifikavimas, įvairumas). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-02
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis31.21 KB
AutoriusDalia
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo valdymas (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą