Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Komandinis darbas (5)

Komandinis darbas (5)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Įvadas. Komandinis darbas. Komandų ir grupių skirtumai. Komandų klasifikavimas. Komandų narių vaidmenys. Komandų kūrimas. Asmenybe pagrįstas komandos formavimas. Veikla pagrįstas komandos formavimas. Įgūdžiais pagrįstas komandos formavimas. Problemų sprendimu pagrįstas komandų formavimas. Asmenybės testavimas su R&D komanda. Virvių kursas su strategine verslo grupe (SBU). Įgūdžiais paremtas komandos formavimas plataus vartojimo prekių gamybos kompanijoje. Problemų sprendimo intervencija su projekto komanda. Penkios pagrindinės komandos kūrimo nuorodos. Pagrindiniai komandinio darbo vaidmenys . Vaidmenų pasiskirstymas komandoje. Komandiniai vaidmenys. Woodcock. Cragan & Wright. Belbin. Vaidmenų komandoje savybės. Vadovas ir komanda. Pagrindinės komandos vadovo rolės. Kūrybingumas ir vadovavimas. Kūrybingumas. Skatinant kūrybingumą. Gebėjimų derinimas su užduotimis. Laisvė. Resursų vadyba. Įvairovė komandoje bei šakniniai įsitikinimai. Komandos paraginimas. Parama iš organizacijos. Vadovavimo raginantis kūrybingumą. Kūrybingo vadovo charakteristikos. Apolo sindromas. "Mirtino apkabinimo" apibrėžimas. Komandos efektyvumas. Efektyvi komandos veiklos misija. Efektyvios komandos tarpusavio santykiai. Superkomandos. Savivaldos komandos. Pagrindinės efektyvaus komandinio darbo sąlygos. Komandinis darbas ir jo taikymo problemos Lietuvos įmonėse. Išvados.

Ištrauka

XXa. pabaigoj atsiranda ir sparčiai vystosi tokia organizacijų valdymo forma, kaip komandinis darbas. Tai įvyko nebereikalo, visur vyravo aukščiausia valdžia kuri susidėdavo is mažų grupeliu kurios kontroliuodavo visus darbuotojus ir tai nebuvo labai sekmingas valdymas, reikėjo maksimaliai išnaudoti darnuotojų potensiala, ypač tų kurie galėjo teikti geras paslaugas. Šis valdymo tipas būtų kaip koks voratinklis, kur vidutiniai vadovai kontroliuoja mažas komandas. Ankstesnės teorijos buvo orientuotos i personalo poreikiu patenkinimą pavyzdžiui kaip: karjera, materialine gerovė, valdžia, žmogaus statusas. Dirbantieji žmonės nenori vien aklai vykdyti kažkieno paliepimų, jie nori gauti įkvėpimo, kažkokio potensialo dirbti.
Taip ir atsirado nauja darbuotojų valdymo forma "Komandinis darbas" kuris numato savitarpio pagalbą ir kontrolę, darbuotojų dalyvavimą bendroj veikloj, benrdus tikslus, bendra atsakomybę už darbus ir jų rezultatus, tai padeda išnaudoti darbuotojų potensialą dirbti kuo našiau.
Komandinio darbo metu žemesnio rango darbuotojams leidžiama įsitraukti i problemų sprendimo procesą, tam kad galima butų iš jų sulaukti naudingų patarimų kaip tas problemas spręsti, kaip pagerinti darbo našumą ir kokybę. Šis metodas leidžia savarankiškai personalui priimti tam tikrus sprendimus ir atsakyti už savo padarytus darbus.

K o m a n d a - tai kartu dirbančių asmenų grupė, kurioje visų asmennų buvimas yra būtinas bendram tikslui įgyvendinti ir kiekvieno grupės nario individualiems poreikiams patenkinti.

Išskiriame pagrindinius komandos darbo bruožus:
• Bendradarbiavimas.
• Tarpusavio pagalba.
• Vienalytiškumo ir įvairiapusiškumo pusiausvyra.

Komandinis darbas yra grindžiamas bendradarbiavimu ir tarpusavio pagalba, tačiau jeigu komandą sudaro panašios ar vienodos asmenybės, komandinio darbo efektyvumas krenta, kaip besistengtų komandos nariai bendradarbiauti ir vienas kitam padėti.[3, 12]
Įvairūs asmenybių bruožai įgalina komandą dirbti efektyviai, nes tuomet komandos nariai mokosi vienas iš kito, papildydami vienas kitą. Iškylančios priešingos nuomonės padeda diskutuoti ieškoti geriausio sprendimo. Nors ir visiškai nieko bendro neturinčios asmenybės konfliktuoja, tačiau komandoje turi būti išlaikyta pusiausvyra, kad nesumažėtų komandinio darbo efektyvumas. [3, 12 ] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis43 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis388.17 KB
Autoriussvinis
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komandinis darbas (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 43 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą