Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Vienetinės darbo užmokesčio formos ir atmainos

Vienetinės darbo užmokesčio formos ir atmainos

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Bendrosios sąvokos. Pagrindiniai darbo apmokėjimo sistemos reikalavimai. Darbo apmokėjimo sistemos organizavimas. Vienetinė darbo užmokesčio forma. Vienetinės ir laikinės darbo užmokesčio formų apskaičiavimas. Vienetinės ir laikinės darbo užmokesčio formų skirtumai. Veiksniai įtakojantys atlyginimo dydį. Išvados.

Ištrauka

Pinigai – aktuali tema kiekvieno žmogaus gyvenime. Su jais susiduriama kiekvieną dieną: jie skatina tokius žmogaus veiksmus kaip poreikių patenkinimas, ieškant bei įsigyjant reikalingiausių prekių ar paslaugų bei planuojant išlaidas vėlesniam laikui.
Sprendžiant darbo apmokėjimo klausimus, tiesiogiai susiduria darbuotojų ir darbdavių interesai. Daugiausia mūsų yra darbingi žmonės, užsiimantys tam tikra naudinga veikla. Jų atliktas darbas yra įvertinamas pinigais. Tai gali būti mėnesinė alga, laikinis ar vienetinis darbo užmokestis, premijos ir kt. Už darbą gaunama pinigų suma yra pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės jungiasi į tam tikras veiklos organizacijas ir jose dirba. Pinigai – priemonė, skatinanti žmogų dirbti tol, kol jis jų negavo. Darbo užmokestis ir piniginis įvertinimas tampa ypač svarbiu motyvaciniu veiksniu, kai nėra patenkinti dirbančiųjų fiziologiniai, saugumo ar kiti poreikiai.
Neretai įmonėse iškyla ir tokia problema - konfliktai tarp darbdavių ir darbuotojų. Kartais darbininkams atrodo, kad jų atliktas darbas nėra pakankamai gerai įvertintas, tačiau įmonės savininkas neišgali mokėti didesnio atlyginimo. Kita vertus, daugumoje Lietuvos įmonių nėra sutvarkyti vidiniai darbo apmokėjimo teisingumą garantuojantys veiksniai. Todėl šiame referate aptarsime įmonėje atsirandančių nesutarimų dėl algos pagrindines priežastis bei jų sprendimo būdus. Taip pat kalbėsime apie įvairias darbo užmokesčio sistemas, kurios galėtų pagerinti vadovo ir pavaldinių tarpusavio santykius, garantuotų teisingą darbo apmokėjimą, veiksmus, kuriais turi vadovautis darbdavys, nustatydamas atlyginimą, kriterijus, į kuriuos yra atsižvelgiama vertinant darbą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-11
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis32.09 KB
AutoriusKarolis
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdr. V. Kumpikaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vienetines darbo uzmokescio formos ir atmainos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • dr. V. Kumpikaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą