Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbuotojų karjeros planavimas ir organizavimas

Darbuotojų karjeros planavimas ir organizavimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Darbuotojų karjeros planavimas ir organizavimas. UAB "HNIT-BALTIC" darbuotojų karjeros planavimas ir organizavimas. Apie įmonę. Valdymo struktūra. Darbuotojų karjeros planavimas ir organizavimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Vadybos mokslas Lietuvoje tampa vis svarbesniu ekonominės plėtros veiksniu. Vadybinių tyrinėjimų ir jų praktinio taikymo reikšmė dar labiau didėja prasidėjus realiems integracijos į vakarų šalių sistemas procesams, nes šių procesų sėkmė nemažai priklauso nuo organizacijų darbuotojų, ypač vadovų, administracinių gebėjimų.
Dinamiškoje, greit besikeičiančioje aplinkoje ypatingą įtaką organizacijų vadybos procesams daro įvairaus turinio pokyčiai organizacijose. Todėl pastaruoju laikotarpiu viena iš svarbiausių vadybinių tyrinėjimų sričių yra pokyčių valdymo problemos. Viena iš organizacijos pokyčių sričių yra organizacijos personalo kitimas.
Šio darbo tikslas yra susipažinti su karjeros valdymo ypatumais, vadovo ir darbuotojo vaidmeniu planuojant karjerą, karjeros planavimo procesu bei pateikti įvairių šaltinių ištraukų, susijusių šia tema ir jas palyginti tarpusavyje. Taip pat pažiūrėti kokie skirtumai ir panašumai tarp teorijos ir mano pasirinktos įmonės praktikos.
Darbuotojų karjeros planavimas ir organizavimas

Taigi pradžiai reikėtų išsiaiškinti kas tai yra karjera:

"Karjera – tai stimulas, verčiantis žmogų siekti geresnių darbo rezultatų, jo našumo tobulėjimo. Kiekvieno žmogaus karjeros supratimas yra individualus. Tikrai ne visi trokšta užimti aukštas vadovaujančias pareigas. Yra žmonių, kuriems siekti karjeros reiškia planuoti atitinkamą tobulėjimą tam tikroje srityje ar profesijų grupėje. Vadinasi, organizacijoje negali būti sukurta ir visiems taikoma viena karjeros planavimo strategija. Todėl palaipsniui karjeros planavimo ir formavimo iniciatyva perduodama patiems darbuotojams. Tuo tarpu organizasacijos užduotis visapusiškai paremti darbuotojus, siekiančius karjeros, suteikti reikiamą informaciją bei apmokymą." (1, psl. 50)
"Karjera – Tai darbuotojo pareigybių / darbo vietų raida įmonėje (-ėse). Nors karjera dažniausiai asocijuojasi su vertikaliu darbuotojo augimu, tačiau ji apima ir horizontalų judėjimą. Kylant darbuotojų reikalavimų lygiui, jis darosi vis svarbesnis. Planuojant karjerą, asmeniniai aspektai būtinai derinami su organizacijos poreikiais." (6, 140 psl.)

Taigi trumpai tariant karjera yra žmogaus siekimas tobulėti, siekti tam tikrų užsibrėžtų rezultatų. Tačiau kaip tai susiję su organizacijos veikla?

"Norėdamos tvirčiau susieti organizacijos narį su pačia organizacija, daugelis Vakarų firmų perspektyviausiems darbuotojams taiko tam tikrą programą, vadinamą gyvenimo (karjeros) planavimu (angliškai life-career planning). Pastebėję perpektyvų darbuotoją ir pamatę, kad jis, kaip daugelis jaunų žmonių, dar neturi savo aiškios gyvenimo programos, firmos vadovai parengia jam ilgalaikę ( iki 10-15 metų) veiklos ir darbo organizacijoje programą. Joje numatomas darbuotojo kvalifikacijų ugdymas (mokymas mokymo įstaigose, stažavimas įvairiose įstaigose, kūrybinės komandiruotės bei atostogos) bei preliminarinis kopimas per įvairias pareigybes. Tokia programa pateikiama darbuotojui kaip organizacijos veiklos naudojant ir plečiant jo galimybes bendram organizacijos ir paties žmogaus labui gairės. Dažnai ji patikslinama pagal paties darbuotojo pareikštas pastabas ir norus. Todėl ji labai susieja žmogų su organizacija, verčia jį kelti organizacijos interesus, kurie visuomet yra ilgalaikiškesni, negu pavienio asmens interesai, virš jo asmeninių, sustiprina darbuotojo susitapatinimą su organizacija ir atsidavimą jai." (2, psl. 112)

"Labai svarbią reikšmę tobulinant personalo ugdymo sistemą turi darbuotojų karjeros planavimas. Ši veikla integruoja organizacijos (jos savininkų, vadovų) ir atskiro darbuotojo interesus bei tikslus. Darbuotojas suinteresuotas susiplanuoti savo profesinės veiklos etapus, užtikrinančius jo ekonominio gerbūvio ir socialinės padėties pokyčius, o organizacijai būtina skatinti personalo aktyvumą, žinoti kaip keisis kokybinė sudėtis, koks bus darbuotojų judėjimas įvairiausiomis profesinėmis ir pareigybinėmis trajektorijomis.
Kaip taisyklė, karjeros plane išdėstomi keturi pagrindiniai parametrai:
1) Karjeros pakopos (etapai).
2) Pakopų realizavimo laikas.
3) Kvalifikaciniai reikalavimai užimti atskirų pakopų pareigas.
4) Priemonės kiekvienai pakopai pasiekti." (3, psl 130)

"Sėkmingas karjeros planavimas organizacijoje leidžia:
Patenkinti darbuotojų potencialo ugdymo ir profesinio augimo poreikius;
Užtikrinti pastovų kvalifikuotų specialistų skaičiaus augimą;
Efektyviai panaudoti darbuotojų galimybes;
Padidinti darbuotojų pasitikėjimą savo jėgomis;
Suformuoti vidinį profesinio augimo rezervą;
Atsirasti pagarbiems santykiams tarp organizacijos vadovybės ir pavaldinių." (1, psl. 49-50)

Taigi matome kad karjeros planavimas leidžia organizacijos nariui suartėti su su pačia organizacija, galimybę pasiekti aukštenių rezultatų, užsitikrinti gerbūvį bei socialinę padėtį, o pačiai organizacijai efektyviai panaudoti darbuotojų galimybes darbinėje veikloje.

"Karjeros planavimą organizacijose reikia organizuoti dvejomis pagrindinėmis kryptimis:
Iš darbuotojo pusės, individualiai planuoti savo karjerą;
Iš organizacijos pusės, organizuoti darbuotojo individualios karjeros rėmimą, sudarant įvairias karjeros planavimo programas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis76.16 KB
Autoriuskristoote
Viso autoriaus darbų54 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Liubertienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju karjeros planavimas ir organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Liubertienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą