Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Šiuolaikinis lyderis

Šiuolaikinis lyderis

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Šiuolaikinio lyderio samprata. Šiuolaikinio lyderio asmenybės bruožai. Šiuolaikinio lyderio tipai. Lyderiavimo samprata. Lyderio ir vadybininko palyginimas. Vadovas – lyderis. Šiuolaikinio lyderio koncepcija. Šiuolaikinio lyderio problemos. Šiuolaikinio lyderio koncepcijos ir problemų tyrimas. UAB "Langitas". Tyrimo metodika ir instrumentarijus. Duomenų interpretavimas ir analizė. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Šiuolaikinis lyderis- tai žmogus, savo autoritetu darantis įtaką kolektyvo nariams. Lyderiavimas reiškia iniciatyvumą bei kitų asmenų veiklos organizavimą, koordinavimą bei koregavimą. Labai gerai, kai abu statusai – vadovo ir lyderio – sutampa. Taip pat lyderiavimas yra svarbi tema vadovams, nes lyderiai vaidina lemiamą vaidmenį, užtikrindami grupės ir organizacijos darbo efektyvumą. Nemažai mokslinių darbų autorių yra nagrinėję įvairias lyderiavimo teorijas bei bandę sudaryti svarbiausių lyderiams būdingų asmeninių bruožų sąrašą. Tačiau iki šiol vis dar nėra aišku, kokia lyderiavimo teorija yra efektyviausia konkrečioje situacijoje, kokie lyderio asmeniniai bruožai turėtų būti svarbiausi jam vadovaujantis viena ar kita lyderiavimo teorija.
Daugelyje organizacijų per daug vadovaujama ir mažai lyderiaujama…" (W. Bennis).Lyderio statusas bendradarbiams daro didesnę įtaką nei jo turimi valdžios įgaliojimai. Lyderiavimas - tai grupės narių veiklų, reikalingų užduočiai atlikti, nukreipimo ir lyderio poveikio jiems procesas. Svarbu pastebėti, kad nors lyderiavimas artimai susijęs su valdymu ir yra jam svarbus, tačiau lyderiavimas ir valdymas nėra ta pati sąvoka. Iš tiesų, žmogus gali būti efektingas vadovas: geras planuotojas ir puikus administratorius, bet jam gali trūkti lyderiui būtinų motyvavimo sugebėjimų. Lyderiavimas reikalauja atsižvelgti į vertybes ir suteikti pasekėjams pakankamai žinių apie alternatyvas, kad jie patys galėtų sąmoningai rinktis, kai ateina laikas nuspręsti, eiti paskui lyderį ar ne.
Uždavę sau klausimą,ką drįstame vadiname šiuolaikiniu lyderiu, galime drąsiai teigti, kad tai žmogus,neieškantis naudos organizacijos veikloje ir kuris niekada nenustoja gylinęsis ir tobulėjęs…

Darbo objektas-šiuolaikinio lyderio koncepcija ir problemos

Darbo tikslas- ištirti šiuolaikinio lyderio koncepciją ir problemas

Darbo uždaviniai:

1)atskleisti šiuolaikinio lyderio sampratą
2)pateikti lyderiavimo ypatumus,lyderių tipus ir svarbiausius jų bruožus
3) išanalizuoti šiuolaikinio lyderio koncepciją ir problemas

Darbo metodai:

Mokslinės literatūros analizė
Periodinių leidinių analizė
Anketinė apklausa ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis73.21 KB
AutoriusIndra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasOficerovienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasPanevėžio institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siuolaikinis lyderis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Oficerovienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą