Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojų motyvacijos analizė

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojų motyvacijos analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647
Aprašymas

Įvadas. Motyvacijos teorinių požiūrių analizė. Motyvacijos samprata. Motyvacijos teorijų analizė. Turinio teorijos. Proceso teorijos. Motyvacijos proceso analizė. Motyvacijos esmė ir jos vaidmuo organizacijos valdyme. Darbuotojų motyvacijos skatinimo sistemos. Materialiniai skatinimo metodai. Moraliniai skatinimo metodai. Darbuotojų motyvacija ir karjeros valdymas. Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojų motyvacijos analizė. Analizės metodai ir anketos sudarymo principai. Darbuotojų motyvacijos taikymo būdai organizacijoje analizės rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu Lietuvos darbdaviai vis dažniau atkreipia dėmesį į savo darbuotojus, jų lūkesčius bei pasitenkinimą darbu. Tai yra itin svarbu užtikrinant savo organizacijos produktyvumą, išlaikant gerus specialistus, kuriant teigiamą organizacijos klimatą. Kiekvienas vadovas, norėdamas motyvuoti darbuotoją, privalo žinoti daugelį dalykų. Vienas pats vadovas žinoti visko tiesiog nepajėgus, todėl yra suburiama komanda, tai yra, pasamdomi pavaldiniai, savos srities specialistai, kurie padeda įmonės vadovui susiorenuoti. Kiekvienas žingsnis gali tapti lemtingas, o šiuolaikinėje laisvos rinkos visuomenėje, norint konkuruoti, reikia vis daugiau ir daugiau žinių. Vadovas, kuris nori efektyviai vadovauti žmonėms, turi suprasti darbuotojų poreikių prioritetus ir jų klasifikaciją. Taip pat turi išanalizuoti kokie turėtų būti darbo rezultatai, kai darbuotojams būna išaiškinama, ko iš jų norima ir suteikiama tai, ko jie nori. Visa tai padeda priimti sprendimus ir organizuoti darbo situacijos elementus taip, kad darbuotojai galėtų efektyviai naudotis savo sugebėjimais. Vadovo pagrindinis tikslas yra užtikrinti žmonių poreikių patenkinimą. Pasak kai kurių autorių, pagrindiniai motyvacijos šaltiniai yra bendrieji socialiniai motyvatoriai, organizacijos tikslai, darbo turinys, darbo sąlygos ir pinigai. Tačiau visi šie šaltiniai turi nevienodos reikšmės įvairiems žmonėms, todėl, norėdama sėkmingai motyvuoti savo darbuotojus, organizacija turi sukurti kiekvienam darbuotojui individualų motyvacijos paketą.
Taigi svarbu išanalizuoti galimas žmogaus darbinės veiklos motyvacijas, nes nuo jų priklauso organizacijos tikslai, darbo turinys, darbo sąlygos ir pinigai. Praktika rodo, kad geras vadovavimas ir darnus kolektyvas gali nuveikti daug, o motyvacijos nebuvimas gali įmonę sužlugdyti. Egzistuoja daugybė populiarių motyvacijos teorijų padedančias geriau suvokti žmonių elgesio ypatumus ir kuo remiantis yra formuojamos motyvacinės politikos ir kiekvienoje srityje galime pritaikyti mokslinėje literatūroje paminėtas motyvacijos teorijas, kurias ir išanalizuosime šiame darbe.
Daug vadovų didelį dėmesį skiria organizacijos tikslams, darbo turiniui, darbo sąlygoms ir darbo užmokesčiui. Todėl vadovo tinkamas darbuotojų motyvavimas, atkreipiant dėmesį į savo darbuotojus, jų lūkesčius bei pasitenkinimą darbu, yra ne mažiau svarbus žingsnis sėkmingo organizacijos darbuotojų darbui. Tačiau egzistuoja problema, kai įmonių vadovai nepakankamai motyvuoja darbuotojus, atsiranda motyvacijos stygius siekti rezultatyvumo, galimybių tobulėti ir kelti kvalifikaciją stoka, atsiranda netobulas darbuotojų skatinimas ir atlygio už darbą sistemos.

Todėl šio darbo tikslas – atlikti Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojų motyvacijos analizę.

Objektas: Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojų motyvacijos sistema.
Darbo uždaviniai:
Išanalizuoti motyvacijos teorijas ir pateikti jų skirtumus;
Išanalizuoti motyvacijos procesą ir pateikti jų skirtumus;
Išanalizuoti ir įvertinti Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojų motyvavimo sistemą.

Darbo tyrimo metodai: mokslinių publikacijų analizė, anketinė apklausa, pasyvus tiesioginis stebėjimas, pokalbio pobūdžio interviu, loginės išvados.


Jau pačioje vadybos mokslo pradžioje buvo pastebėta, kad valdymo rezultatyvumas itin lemia tai, kaip gebama darbuotojus sudominti darbu ir paskatinti juos rezultatyviai veikti. Jau XX a. pradžioje vakarų Europos ir JAV įmonėse žmogus buvo traktuojamas kaip būtybė, turinti fiziologinių ir saugumo poreikių, o įmonė, norėdama juos patenkinti ir priversti žmogų dirbti naudojo tokias motyvavimo priemones kaip gerą darbo organizavimą, griežtą reglamentą, normalias darbo sąlygas, stimuliuojančią darbo užmokesčio ir griežtą kontrolės bei nuobaudų sistemą (Barvydienė, Kasiulis, 2001).
Literatūros apžvalgos šaltiniai rodo, kad labai didelę reikšmę motyvacijos raidai turėjo pramoninės psichologijos mokslo atsiradimas ir ypač apie 1950 metus susiformavusi šio mokslo kryptis – biheviorizmas (Almonaitienė, 2001). Kaip teigia Glumakov (2002) šios psichologijos krypties objektas yra žmonių elgsena darbo vietoje ir vienoks ar kitoks elgesys, bihevioristų nuomone, priklauso nuo aplinkos sąlygų. Dėl pramoninės psichologijos ir biheviorizmo apie 1990 metus atsirado ir plėtojamos įvairios psichologinės motyvacijos teorijos.
Analizuojant šiuolaikinių šalių organizacijų patirtį, galima teigti, kad darbuotojų motyvavimas tampa bendrosios strategijos dalimi, kurios tikslas suvienyti organizacijos darbuotojus ir kreipti juos, kad būtų pasiektas bendras tikslas (Barvydienė, Kasiulis, 2001).
Nagrinėjant motyvavimo esmę, reikėtų apibrėžti, kas tai yra motyvacija? Kiekvienas autorius motyvaciją apibūdina savaip, pavyzdžiui Barvydienė, Kasiulis (2001) teigia, kad motyvacija yra elgesio (veiksmų, veiklos) skatinimo priemonė, kurią sukelia įvairūs motyvai. Motyvai, tai veiklos priežastis, susijusi su objektyvių poreikių patenkinimu, t.y. įsisąmoninus įtampą sukėlusias priežastis ir suradus objektą, kuris padės ją pašalinti, poreikis tampa veiklos motyvu. Gražulis (2005) teigia, kad motyvacija reiškia asmens psichologinę būseną (vidinę paskatą arba poreikį), kuris lemia jo "Įsipareigojimo laipsnį" veikti siekiant tam tikro tikslo. Stoner, Freeman, Gilbert (2000) teigia, kad motyvacija, tai veiksniai, sukeliantys, nukreipiantys ir palaikantys pavienio asmens elgesį. Sakalas, Šilingienė (2000), teigia, kad motyvacija, tai savęs ir kitų veiklos, siekiant asmeninių ar organizacijos tikslų, skatinimo procesas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis44 puslapiai 
Literatūros šaltiniai32 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis203.23 KB
AutoriusZymante
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasEdgaras Ribačonka
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klaipedos regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotoju motyvacijos analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 44 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Edgaras Ribačonka
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą