Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbo sutarties turinys ir jos sudarymas (3)

Darbo sutarties turinys ir jos sudarymas (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutartis. Darbo sutarties turinys. Darbo sutarties sudarymas. Pagrindinės darbo sutarties sudarymo sąlygos. Darbdavio atsakomybė už darbo sutarties įforminimą. Papildomos darbo sutarties sudarymo sąlygos. Garantijos ir apribojimai priimant į darbą.

Ištrauka

Seimas 2002 m. birželio 4 d. patvirtino naująjį Lietuvos Respublikos darbo kodeksą, kuriame yra įteisintos nuostatos, reguliuojančios darbo sutarčių turinį ir jų sudarymą, vykdymą, jų pasibaigimą ir t.t.
Darbo sutartis yra pagrindinis darbo teisės institutas ir jam naujame darbo kodekse skiriamas ypatingas dėmesys.1991 m. lapkričio 7 d. priimtas Lietuvos Respublikos darbo sutarties įstatymas, kuris šiandien yra netinkamas ir neatspindi pasikeitusių šalies ekonominio, socialinio, politinio gyvenimo sąlygų. Todėl įsigaliojus darbo kodeksui, šis įstatymas netenka galios. (Darbo kodekso komentaras, 2002)
Galiojančiame darbo sutarties įstatyme, darbo sutartis – tai susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas, o darbdavys įsipareigoja mokėti darbuotojui atlyginimą ir užtikrinti darbo sąlygas, numatytas darbo įstatymuose, kolektyvinėje sutartyje, šalių susitarimu.
Darbo kodekse darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu (LR Darbo kodeksas, 2002)
Šiame darbo sutarties apibrėžime skirtingai nei dabartiniuose teisės aktuose įžvelgiamas įsipareigojimas paklusti vidaus darbo tvarkai: atlikdamas darbo funkciją, darbuotojas privalo laikytis nustatytos darbo tvarkos ir paklusti darbdavio nurodymams. Šalių pavaldumas darbo teisėje yra būtina darbo organizavimo prielaida. (Darbo kodekso komentaras, 2002)
Darbo sutarties įstatyme darbo sutarties turinys yra darbuotojo ir darbdavio susitarimu nustatytos jų teisės ir įsipareigojimai, o darbo kodekse darbo sutarties turinį apibūdina šalių sulygtos sąlygos, apibrėžiančios šalių teises ir pareigas. (LR Darbo kodeksas, 2002)
Kiekvienoje darbo sutartyje šalys turi susitarti dėl būtinųjų sutarties sąlygų: darbuotojo darbovietės (įmonės, įstaigos, organizacijos, struktūrinio padalinio), darbo funkcijų (tam tikros specialybės, profesijos, kvalifikacijos darbo arba tam tikrų pareigų), taip pat susitariama dėl darbo apmokėjimo sąlygų (darbo užmokesčio sistemos, darbo užmokesčio dydžio, mokėjimo tvarkos ir kt.). atskiroms darbo sutarčių rūšims darbo įstatymuose ir kolektyvinėse sutartyse gali būti nustatomos ir kitos būtinosios sąlygos, kurias šalys sulygsta sudarydamos tokią darbo sutartį.
Darbo sutartis yra pagrindinė teisinė asmens teisės į darbą įgyvendinimo forma, todėl socialinė ir ekonominė darbo sutarties reikšmė labai didelė.
Darbo objektas: Lietuvos Respublikos darbo kodeksas, darbo sutarties įstatymas, darbo teisė – darbo sutarties turinys ir jos sudarymas .
Darbo dalykas: Darbo sutarties turinio ir jos sudarymo analizė.
Darbo tikslas: išanalizuoti darbo sutarties turinį, jos sudarymo sąlygas ir palyginti jų esmę.
Darbo uždaviniai:
• Išanalizuoti darbo sutarties turinį ir jos sudarymą.
Darbo metodai: darbo kodeksų, darbo sutarties įstatymų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-28
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis22.23 KB
AutoriusGulis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠatienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasPanevėžio institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties turinys ir jos sudarymas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Šatienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą