Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbo užmokesčio įtakos produkcijos savikainai vertinimas: UAB "Statyba"

Darbo užmokesčio įtakos produkcijos savikainai vertinimas: UAB "Statyba"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758
Aprašymas

Darbo užmokesčio įtakos produkcijos savikainai vertinimas uždaroje akcinėje bendrovėje "Statyba". Santrauka. Įvadas. Kaštų sąvokos ir darbo apmokėjimo teoriniai aspektai. Produkcijos savikainos samprata. Kaštų sąvoka ir klasifikavimas. Darbo kaštų esmė. Darbo užmokesčio apskaita. Valstybinio socialinio draudimo išlaidos. Darbo užmokesčio formos. Apmokėjimo už darbą įtaka darbuotojui. Vienetinė darbo apmokėjimo forma. Laikinė darbo apmokėjimo forma. Atlyginimų rinkos tyrimai. Kvalifikacijos kėlimo išlaidos. UAB "Statyba" darbo užmokesčio įtakos produkcijos savikainai analizė. UAB "Statyba" charakteristika. UAB "Statyba" organizacinė valdymo struktūra. UAB "Statyba" vykdomų darbų nomenklatūra. UAB "Statyba" gamybinių išlaidų struktūra ir jų kitimas. UAB "Statyba" darbuotojų skaičiaus kitimas. UAB "Statyba" darbuotojų kvalifikacija. UAB "Statyba" darbo užmokesčio fondas. UAB "Statyba" vadovų, specialistų darbo apmokėjimas. Pagrindinių darbininkų darbo apmokėjimas. Darbo užmokesčio skaičiavimas UAB "Statyba". UAB "Statyba vidutinis darbo užmokestis. UAB "Statyba" savikaina, nustatant darbo užmokesčio kaštų įtaką. UAB "Statyba" darbo kaštų įtakos produkcijos savikainai įvertinimas. Organizacijos UAB "Statyba" galimybių vertinimas (SWOT analizė). Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Kaštų apskaita dažnai traktuojama labai supaprastintai, nes iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad nėra nieko paprasčiau kaip apskaičiuoti, kiek kainuoja pagaminti kokį nors daiktą. Tačiau realiame gyvenime viskas atrodo kiek kitaip. Dažnai būna ne taip lengva priskirti tam tikrus kaštus konkrečiam gaminiui, ypač kai jie - bendros ne tik kurio nors padalinio, bet ir visos įmonės išlaidos, pavyzdžiui, įmonės vadovo ar vyriausiojo buhalterio darbo užmokestis. .
Temos aktualumas - darbo užmokestis užima vis svarbesnį vaidmenį mūsų gyvenime. Tiek darbdaviams, tiek patiems dirbantiesiems darbo kaštų tema yra labai svarbi. Pinigai – tai labiausiai akivaizdus būdas, kuriuo organizacija gali atlyginti žmonėms už darbą. Tyrimais nustatyta, kad tik esant tam tikrom sąlygom darbo užmokesčio augimas stimuliuoja darbo našumo augimą. Darbuotojai turi tikėti, kad egzistuoja tarp darbo našumo ir apmokėjimo už darbą tamprus ryšys ir, kad darbo našumo didėjimas padidins ir apmokėjimą už darbą.
Ypač daug dėmesio turi būti skiriama darbo išlaidoms įmonėje, kadangi kai kurių pramonės šakų įmonėse jos sudaro didžiąją dalį gamybos išlaidų.
Temos naujumas – darbo užmokesčio tema savaime pati nėra nauja. Tačiau dabartinėmis sąlygomis išsivysčiusios rinkos šalyse daug dėmesio skiriama darbo apmokėjimo priklausomybei nuo šalies ekonomikos plėtotės veiksnių , nuo darbo turinio kitimo, darbuotojų kvalifikacijos, darbo sąlygų, įmonės specifikos. Šiai dienai tai labai aktualu mums, kadangi atsiranda daugiau galimybių darbuotojams išvykti į svečias šalis Plėtojantis rinkos santykiams Lietuvoje, iškyla būtinybė kurti lankstesnes darbo apmokėjimo sistemas, labiau atitinkančias išsivysčiusios rinkos santykių prigimtį.

Darbo tikslas - atlikti darbo užmokesčio įtakos produkcijos savikainai vertinimą.
Siekiant darbo tikslo keliami uždaviniai:
1. Pateikti apibendrintus kaštų sąvokos ir darbo apmokėjimo teorinius aspektus.
2. Pateikti įmonės charakteristiką..
3. Išanalizuoti UAB "Statyba" darbo apmokėjimo sistemą ir darbo užmokesčio fondo struktūrą.
4. Išanalizuoti UAB "Statyba" produkcijos savikainos struktūrą.
5. Įvertinti UAB "Statyba" darbo užmokesčio įtaką produkcijos savikainai.
Tyrimo objektas – UAB "Statyba".
Šio darbo problema - ta, jog dažniausiai įmonių vadovai nežino savo parduodamų produktų tikslios savikainos, ją sudarančių kaštų, jų tikslaus kiekio, todėl daugeliui įmonių tampa sunku išsilaikyti rinkoje. Norint žinoti tikslią savikainą, reikia ją tinkamai apskaičiuoti, o tam reikia tinkamai pasirinkti savikainos skaičiavimo metodus. Norint mažinti savikainą reikia tiksliai žinoti parduodamų produktų gamybos kaštų sandarą. Šiame darbe kaip vienas iš savikainos mažinimo būdų yra akcentuojamas darbo užmokesčio kaštų mažinimas.
Atliekant analizę naudojami šie metodai:
Literatūros analizė ;
Įmonės dokumentų analizė;
Statistinė analizė.

Tyrimo rezultatas - apibendrinant darbą galima pasakyti, kad pateikti analizės rezultatai įmonei leis ne tik peržiūrėti susistemintą nagrinėjamo laikotarpio ekonominę informaciją, bet ir gauti objektyvų darbo užmokesčio būklės įvertinimą. Šio darbo rezultatai bus naudingi ir prognozuojant darbo užmokesčio fondus ateityje, kurie savo ruožtu daro įtaką savikainai.


Konkurencijos sąlygomis dirbančioms įmonės svarbu pasirinkti tinkamą gamybos išlaidų ir sąnaudų skaičiavimo būdą, nes tik turint objektyvią informaciją galima priimti ekonomiškai pagrįstus sprendimus. Gamybos savikainos valdymas leidžia siekti didesnio pelno kontroliuojant ir taupant gamybos išlaidas bei gerinant prekių kokybę.[12]
Apskaitos ir finansinės atskaitomybės terminai turi daug netikslumų. Sąvoka "savikaina" vartojama kalbant ir skaičiuojant skirtingus ekonominius rodiklius. Finansinėje apskaitoje vartojamas "parduotų prekių ir atliktų darbų savikaina" (pelno ir nuostolio ataskaitoje, į kurią įskaičiuojamos tiesioginės ir netiesioginės gamybos išlaidos, patirtos per tam tikrą laikotarpį uždirbant pajamas. Vadybos apskaitoje vartojama sąvoka "pagamintos produkcijos savikaina", į kurią įskaičiuojamos visos ataskaitinio laikotarpio išlaidos produkcijai gaminti. Ekonomikos teorijoje operuojama bendresne teorine sąvoka - gamybos kaštai.[12]
Produktų savikainos apskaičiavimas yra vadinamas produktų savikainos kalkuliavimu. Kalkuliuojant savikainą galimi du principiniai metodai:
Kai į produkto savikainą įskaičiuojamos visos per tam tikrą laikotarpį padarytos išlaidos. Šis metodas vadinamas bendruoju (pilnasis) savikainos kalkuliavimo metodas.
Kai į produktų savikainą kalkuliuojamos visos kintamos išlaidos tiek gamybinės, tiek negamybinės. Šis metodas vadinamas daliniu (kintamu) savikainos kalkuliavimo metodu. Pilnosios savikainos kalkuliavimo metodo trūkumai:
1. Neskatina vadybininkų mažinti bendrųjų kaštų, be to dažnai gali išprovokuoti klaidingus sprendimus, nukreiptus ne į gamybos ir pardavimų apimčių didinimą, bet į jų mažinimą, atsiskaitant nuostolingų produktų, kuriuos galima padaryti pelningus padidinus gamybos ir pardavimų apimtis ir taip kompensuojant (padengiant) bendruosius kaštus.
2. Neatspindi realios įmonės darbuotojų veiklos: padalinių, juolab visos įmonės vadovai atlikdami savo pareigas negamina konkrečių produktų, bet organizuoja visų darbuotojų veiklą, kontroliuoja ją, motyvuoja darbuotojus, rūpinasi darbuotojų kvalifikacijos kėlimu ir pan.
3. Toks kalkuliavimas labai brangus, nes visų bendrųjų kaštų paskirstymas produktams yra labai imlus darbui, be to, jis dažniausiai būna netikslus, bent jau nevisiškai tikslus..
4. Atsiranda neatitikimas tarp valdymo ir finansinės apskaitos rodiklių, nes Pelno (nuostolio) ataskaitos rodiklyje Parduotų prekių savikaina iš esmės atspindima gamybinės produktų savikaina, o Veiklos sąnaudose - visos bendrosios (taip pat ir pardavimų) išlaidos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis55 puslapiai 
Literatūros šaltiniai29 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis202.52 KB
Autoriusrasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasD. Bendikienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio itakos produkcijos savikainai vertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2012-07-19 IP: 85.206.127.111
    Tautvydas sako

    Negaunu iš Jūsų darbo "Darbo užmokesčio įtakos produkcijos savikainai vertinimas: UAB "Statyba", nors susimokėjau ir buvo pranešta, kad išsiųsta mano nurodyti el. adresu: koopernikas@gmail.comAčiū

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 55 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • D. Bendikienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą