Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Apmokėjimo už darbą ir premijavimo sistemos įmonėje

Apmokėjimo už darbą ir premijavimo sistemos įmonėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Apmokėjimo už darbą ir premijavimo sistemos įmonėje. Apmokėjimas už darbą įmonėje. Darbo apmokėjimo veiksniai. Atlyginimų sistema. Darbo užmokesčio formos, sistemos. Tiesioginė ir akordinė darbo užmokesčio sistemos. Kitos vienetinės darbo užmokesčio sistemos. Laikinė darbo užmokesčio forma. Vadovų ir specialistų darbo apmokėjimas. Vadovų darbo apmokėjimas. Specialistų darbo apmokėjimas. Premijavimo sistemos įmonėje. Premijų samprata. Specialistų premijavimas. Viešbučio – restorano apmokėjimo už darbą ir premijavimo sistemos. Įmonės organizacinė valdymo struktūra. Pagrindiniai įmonės padaliniai. Darbo užmokestį įtakojantys veiksniai. Išoriniai veiksniai. Vidiniai veiksniai. Apmokėjimo už darbą sistema. Vadovų ir specialistų apmokėjimas už darbą. Vadovų apmokėjimas už darbą. Specialistų apmokėjimas už darbą. Specialistų premijavimas. Išvados.

Ištrauka

"Įmonė – tai savo firmos vardą turintis ūkinis vienetas, įsteigtas įstatymų nustatyta tvarka tam tikrai komercinei ūkinei veiklai. Medžiagų, daiktinių, finansinių ir materialinių aktyvų, jos teisių ir pareigų kompleksas sudaro įmonę"(Leonienė B., 1997).
Darbo užmokestis – tai išmokos darbininkams už jų darbo jėgos, kaip gamybinio veiksnio panaudojimą. Taip pat, darbo užmokestis įmonės požiūriu – tai darbo išteklių kaina, kuri veikia gamybos procese ir yra gamybos ir realizacijos kaštų dalis.
Šiuo metu dažniausiai taikomos vienetinė ir laikinė darbo apmokėjimo formos, turinčios savas sistemas.
Darbo sudėtingumas dabartiniais laikais vertinamas, atsižvelgiant į specialisto išsimokslinimą, profesinę patirtį, sprendimų mastą, vadybos ir pareigų lygius. Kiekvienas kriterijus vertinamas tam tikra balų suma, kuri apskaičiuota pagal vienetinius veiksnius.
Vienetinė darbo užmokesčio sistema – tai sistema, kurios esmė yra darbo užmokesčio dydžio tiesioginė priklausomybė nuo atlikto nustatytos kokybės darbo kiekio, atsižvelgiant į darbo turinį ir sąlygas.
"Vienetinės ir laikinės darbo užmokesčio formos įmonėje priklauso nuo daugelio veiksnių ir į juos būtina atsižvelgti priimant sprendimą dėl darbo užmokesčio formos"(Gronskas V., 1993).
Atlyginimai darbuotojams nuo atlyginimų specialistams, vadovams labai skiriasi, nes yra skirtingai skaičiuojami. Be to, specialistų ir vadovų atlyginimai yra didesni, nei darbuotojų atlyginimai.
Kiekvienas dirbantis darbuotojas vertas gero atlyginimo ir, jei jis dirba geriau nei kiti, tai yra vertas premijos ar kitų priedų prie atlyginimo, kad būtų skatinamas ir toliau taip elgtis. Įmonių vadovai turi atskiras darbuotojų skatinimo formas, sistemas, kurias naudoja savo įmonėse. Pasirinktos ir patvirtintos sistemos yra veiksmingos, kadangi jos kuriamos, atsižvelgiant į darbuotojų interesus.
"Kur bedirbtų darbuotojas, jis susiduria su darbo vienokia ar kitokia užmokesčio sistema, kadangi jam yra mokamas atlyginimas, premijos, kiti priedai"(Sergejev I. V., 2001).
Lietuvoje, deja, dažnai darbuotojai susiduria su darbdaviais, kurie nesilaikydami įstatymų, verčia žmones dirbti viršvalandžius, už kuriuos nesumoka, mažai sumoka arba nesumoka už darbuotojui priklausantį atostogų laiką. Dažnai taip atsitinka todėl, kad darbininkai nenori savo teisių išsakyti įmonės vadovui arba jų teises ginančiai instancijai, nes tai gali baigtis atleidimu iš darbo. Šiuo metu, yra didelė konkurencija dėl darbo vietos, todėl darbdavys nepatenkintus darbuotojus atleidžia iš darbo.
DARBO TIKSLAS: Apibūdinti ir išanalizuoti, kokios įmonėse yra apmokėjimo už darbą ir premijavimo sistemos.
DARBO UŽDAVINIAI:
Apibūdinti darbo apmokėjimo veiksnius.
Apibūdinti ir išanalizuoti atlyginimų sistemas.
Apibūdinti ir išanalizuoti darbo užmokesčio formas ir sistemas.
Apibūdinti vadovų ir specialistų darbo apmokėjimą.
Pateikti premijų sampratą.
Apibūdinti specialistų premijavimą.
Visame darbe analizuoti Viešbučio – Restorano "Pušyno namai" apmokėjimo už darbą ir premijavimo sistemas.
Pateikti praktines žinias apie Viešbučio – Restorano "Pušyno namai" vadovų ir specialistų darbo apmokėjimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis49.24 KB
Autoriusaugra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apmokejimo uz darba ir premijavimo sistemos imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2015-08-30 IP: 78.62.91.229
    i.uleckiene sako

    Labas, Apmokėjimo už darbą ir premijavimo sistemos įmonėje darbą norėjau parsisiųsti, apmokėjau, bet darbo taip ir negavau, nebuvo atsiųstas į nurodytą paštą. Todėl vertinti galiu tik paslaugą, kurios negavau - vertinu blogai.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą