Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Vadovavimas ir lyderiavimas (2)

Vadovavimas ir lyderiavimas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Dėstymas. Vadovavimas. Vadovavimas - tarpusavio santykiai. Vadovavimas – svarbiausioji vadybos funkcija. Penki pavyzdingo vadovavimo metodai. Veiksmingo valdymo principai. Orientavimasis į rezultatą. Įnašas į visumą. Susitelkimas į keletą dalykų. Pranašumų išnaudojimas. Pozityvus mąstymas. Penki vadovavimo metodai ir dešimt įpareigojimų. Lytis, kaip atsitiktinumų veiksnys: ar vyrai ir moterys vadovauja skirtingai. Modernizuotos bruožų teorijos: charizmatinis vadovas. Vizijomis grindžiamas vadovavimas. Lyderiavimas. Lyderiavimo apibrėžimas. Lyderiavimo funkcijos. Lyderiavimo stiliai. Lyderiai ir nelyderiai. Efektingi ir neefektingi lyderiai.

Ištrauka

Vadyba – tai specifinė darbinės veiklos rūšis, susiformavusi darbo pasidalijimo procese, pradėjus žmonėms burtis į bendro tikslo siekiančias grupes. Vadovavimo specifika reiškiasi tuo, kad išsiskiria žmogus ar asmenų grupė , lemianti kitų žmonių veiksmus ir pastangas, realizuojant bendrą tikslą, kad kuo efektyviau būtų panaudoti visi turimi ištekliai. Taigi vadovavimas – tai procesas, telkiantis žmones siekti ir realizuoti tam tikrus tikslus. Vadovavimas – tai ypač svarbi ir sudėtinga funkcija.
Prieš pradedant analizuoti vadovavimo funkcijos esmę, reikėtų apibrėžti pačią vadovavimo sąvoką, nes literatūroje (ypač vertimuose iš anglų kalbos) ši sąvoka dažnai tapatinama su lyderiavimu (verčiant iš anglų kalbos žodį "leadership"). Pirmiausia šių lietuviškų sąvokų skirtinga prasmė: vadovavimas remiasi formalios jėgos pozicija, turinčia įtakos žmonėms, o lyderiavimas kyla iš socialinės įtakos proceso.
Vadinasi, asmuo gali būti vadovas, lyderis arba ir vadovas, ir lyderis. Lyderis taip pat gali būti formalus – paskirtas vadovauti grupei, arba neformalus – iškilęs iš grupės narių vertinimo bei pripažinimo. Taigi lyderiavimas apibrėžtinas kaip procesas ir kaip savybė. Kaip procesas lyderiavimas yra nepriverstinės įtakos naudojimas, bandant kreipti ar koordinuoti grupės narių veiklą, kad būtų pasiektas tikslas. Lyderiavimas kaip savybė – tai rinkinys charakteristikų , priskiriamų tam, kuris suvokia galįs tokią įtaką sėkmingai panaudoti.
Taigi vadovas gali būti arba nebūti lyderiu, jei, kreipdamas pavaldinių elgsena, remsis prievarta. Daugelis autorių sutaria, kad terminai lyderiavimas ir vadovavimas nėra tapatūs, tačiau jų nesutarimų esmė – šių terminų tarpusavio sąsaja. Vadovavimas bus neefektyvus, jei nesirems lyderiavimu, pasireiškiančiu vadovo sugebėjimu sutelkti žmones sėkmingai įgyvendinti tikslus. Lyderiavimas – viena iš vadovavimo poveikio priemonių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis38.83 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasValickas
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimas ir lyderiavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Valickas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą