Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Teoriniai įmonių funkcionavimo pagrindai: sandorių kaštai, suvaržytas racionalumas, šiuolaikinė firmos teorija (2)

Teoriniai įmonių funkcionavimo pagrindai: sandorių kaštai, suvaržytas racionalumas, šiuolaikinė firmos teorija (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Teoriniai įmonių funkcionavimo pagrindai: sandorių kaštai ("Transaction costs"), suvaržytas racionalumas ("Bounded rationality"), šiuolaikinė firmos teorija ("Theory of the firm"). Įvadas. Darbo tikslas – aprašyti, kokie yra teoriniai įmonių funkcionavimo pagrindai, aptariant sandorių kaštus, suvaržyto racionalumo problemą bei išskiriant šiuolaikinę firmos teoriją. Sandorio kaštų požiūris. Išsivystymo istorija. Sandorio kaštai. Paprastas pavyzdys. Informacinių technologijų įtaka sandorio kaštams. Efektyvumo naudojimas, kaip pagrindas priežastiniam ryšiui. Suvaržytas racionalumas. Suvaržyto racionalumo pasekmės, įeinantiems į rinką. Šiuolaikinė firmos teorija. Pelno maksimizavimas arba tradicinė firmos teorija. Elgesio modelis. Cyert ir March modelis. Tradicinės ir elgesio firmos teorijų palyginimas. Coca-Cola ir Pepsi pasiskirstymo kaita: sandorio kaštų aiškinimas. Išvados.

Ištrauka

Šio kursinio darbo tema, teoriniai įmonių funkcionavimo pagrindai, susideda iš trijų dalių - tai sandorių kaštai ("transaction costs"), suvaržytas racionalumas ("bounded rationality"), šiuolaikinė firmos teorija ("theory of the firm"). Jau iš pavadinimo galima įžvelgti nagrinėjamą objektą – įmonę. Norint pilnai išnagrinėti jos funkcionavimo galimybes, reikia suprasti darbo problematiką - tai yra, su kokiomis problemomis susiduriama, todėl šis temos išskaidymas palengvins uždavinį.
Darbo tikslas – aprašyti, kokie yra teoriniai įmonių funkcionavimo pagrindai, aptariant sandorių kaštus, suvaržyto racionalumo problemą bei išskiriant šiuolaikinę firmos teoriją. Šis išskaidymas nebus visiškai trilypis, nes dalykai yra susiję, todėl kai kurias temas dalinai aprašysiu kartu, pavyzdžiui, sandorio kaštai ir firmos teorija turi sąsajų tarpusavyje, todėl jas pamėginsiu šiek tiek parodyti, taipogi suvaržyto racionalumo klausimas yra aktualus šiose dvejose temose.
Darbo tvarka – šis darbas yra suskirstytas į tris pagrindines dalis. Pirmojoje dalyje išnagrinėtas sandorio kaštų klausimas – kaip jie yra išreikšti, kas pirmas juos apibrėžė, kokia buvo jų išsivystymo istorija, kokios pagrindinės idėjos, kokią įtaką jie daro informacinėms technologijoms, taip pat pateiksiu paprastą pavyzdį, kaip šie kaštai patirimai tiek žiūrint iš pirkėjo, tiek iš tiekėjo pusės. Naudosiu ne vieną šaltinį, kad galėčiau aiškiau pavaizduoti ir apibūdinti, kas tai yra ir kodėl jie tokie svarbūs firmos funkcionavimui. Taip pat remsiuosi keliais straipsniais, kurie vienu ar kitu aspektu paliečia sandorio kaštų tematiką. Glausčiau paliesiu temą, kokios įtakos sandorio kaštai turi įmonių efektyvumui, pradžioje aprašant, kas yra efektyvumas įmonėje apskritai, ir kaip įvairūs ekonomikos tyrinėtojai vienaip ar kitaip traktuoja šį reiškinį, naudodamasis straipsniais iš verslo duomenų bazių.
Kitoje dalyje nagrinėsiu suvaržyto racionalumo klausimą. Pirmiausia svarstysiu kas tai yra, pateiksiu keletą apibrėžimų bei aprašymų, tada, remdamasis keliais straipsniais analizuosiu jų įtaką įmonės valdymui. Dėl šiokio tokio teorijos trūkumo tai bus daugiau remimasis pavyzdžiais nei grynas teorinis aiškinimas. Viename iš pavyzdžių, pagrindinis analizės objektas bus naujų įmonių, ką tik įeinančių į šaką, laukiamos galimybės ir kaip riboto racionalumo "pagalba" įvyksta įvairių stebinančių situacijų.
Trečioji dalis vadinsis šiuolaikinė firmos teorija, pradedant nuo sąsajų su sandorio kaštais. Kalbant apie firmos teoriją, tai joje bus nagrinėjama, kokios jos būna, išskirtinai dvi: tradicinė ir elgesio, taip pat jų sandara, palyginimas ir apibendrinimas. Tada bus nagrinėjamas dar vienas pavyzdys, parodantis, kaip realiame gyvenime funkcionuoja įmonės: kaip jos elgiasi, keisdamos savo strategijas, planuoja ir įgyvendina savo siekius.
Galiausiai išvadose padarysiu viso kursinio darbo apibendrinimą, apjungiant visas tris nagrinėtas dalis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis77.29 KB
Autoriusxanat
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAsist. Kristina Kalašinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teoriniai imoniu funkcionavimo pagrindai sandoriu kastai suvarzytas racionalumas siuolaikine firmos teorija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Asist. Kristina Kalašinskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą