Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Organizacinis klimatas ir valdymo stilius tarptautinėje įmonėje: AB "Danske bankas"

Organizacinis klimatas ir valdymo stilius tarptautinėje įmonėje: AB "Danske bankas"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – nustatyti AB "Danske bankas" organizacinį klimatą ir valdymo stilių. Organizacinio klimato ypatumų teoriniai aspektai. Organizacijos filosofija, klimatas ir kultūra. Organizacijos klimato įtaka personalo valdymui. Valdymo reikšmė organizacijoje. Vadovavimo stiliai, elgsena ir organizacijų socialinė atsakomybė. Požiūris į darbuotojus kaip personalo valdymo pagrindas. Tyrimo metodologija. Organizacinio klimato ir valdymo stiliaus tyrimas organizacijoje "Danske bankas". Tyrimo metodai. Tyrimo rezultatai. Tyrimo rezultatų apibendrinimas. Išvados ir pasiūlymai. Summary.

Ištrauka

Temos aktualumas. Daugelis Lietuvos organizacijų yra dalinai ar visiškai užsienio kapitalo įmonės. Vienos jų yra valdomos vienų savininkų nuo jų atsiradimo, tačiau kai kurios yra perperkamos kitų, stambesnių korporacijų. Šios tendencijos ir besikeičianti aplinka sąlygoja naujų organizacinių kultūrų atsiradimą Lietuvoje, taip pat kaip ir naujų valdymo stilių, požiūrių į personalo valdymą atsiradimą.
Organizacijų valdymas per pastarąjį šimtmetį patyrė radikalias transformacijas. Devyniolikto amžiaus pabaigoje pramonės vystymąsis sąlygojo naujų darbo organizavimo formų ir teorijų atsiradimą. Buvo stengiamasi gauti kuo didesnę ekonominę naudą ir kuo labiau didinti personalo darbo našumą. Darbuotojus buvo stengiamasi išnaudoti, kol nebuvo patebėta darbo sąlygų ir psichologinio klimato įtakos svarba veiklos rezultatams. Nuo tada vadybos teorijos vystėsi humanistinio požiūrio į personalą linkme. Šiuolaikinės valdymo teorijos grindžiamos kuo didesniu darbuotojo įtraukimo į organizacijos tikslų siekimą požiūriu. Siekiama ieškoti būdų motyvuoti personalą kuo efektyviau panaudoti savo kūrybinį potencialą. Tačiau nežiūrint plačiai prieinamų teorinių modelių jų pritaikymas praktikoje nėra toks platus. Daugeliu atvejų iki šiol matoma ekonominės naudos pirmaeilis tikslas. Tai gali būti sąlygota organizacijų vadovų vadybinės kompetencijos stoka ar kitų, ne mažiau reikšmingų, veiksnių.
Dar neseniai mūsų šalyje žinomas SAMPO bankas užvertė paskutinį savo sėkmingos septynerių metų veiklos istorijos puslapį ir nuo 2008 m. birželio 1 dienos visus savo klientus pasitinka kaip "Danske Bank". Taip pat pasikeitė SAMPO banko dukterinių įmonių pavadinimai. "Sampo lizingas" tapo "Danske lizingu" , o "Sampo pensijų fondų valdymas" – "Danske Capital investicijų valdymu" .
Finansinių paslaugų grupė "Danske Bank", kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Kopenhagoje, yra didžiausias Danijoje ir antrasis pagal turtą bankas Šiaurės Europos finansų rinkoje. "Danske Bank" grupė veikia 15-oje valstybių, turi 842 banko skyrius, kuriuose darbuojasi beik 25 tūkst. darbuotojų .
"Danske Bank" pradėjęs veiklą Lietuvoje į naują įmonę ėmė diegti savo kultūrą, struktūrą, vertybes ir valdymą, o tai lėmė tam tikrus tiek teigiamus tiek ir neigiamos pokyčius organizacijoje susijusius su personalo valdymu, kurie įtakojo organizacijos klimato pokyčius.
Darbo problema – organizacija nupirkus danams pasikeite banko valdymo stilius, iš demokratinio valdymas tampa labiau autokratinis. Tai salygoja įtemptą klimatą organizacijoje, didina konfliktų tikimybę. Visus minėtus aspektus paaštrina ir pasaulinė ekonomine krizė. Kyla kvalifikuoto personalo praradimo grėsmė.
Darbo tikslas – nustatyti AB "Danske bankas" organizacinį klimatą ir valdymo stilių.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti organizacinio klimato ypatumų teorinius aspektus;
2. Išnagrinėti vadovavimo stilių teorinius aspektus;
3. Išnagrinėti personalo valdymo ir požiūrio į darbuotojus ypatumų teorinius aspektus;
4. Atlikti AB "Danske bankas" organizacinio klimato ir valdymo stiliaus empirinį tyrimą;
5. Remiantis išnagrinėta literatūra darbo tema ir atlikto tyrimo rezultatais parengti organizacinio klimato ir valdymo stiliaus gerinimo rekomendacijas.
Darbo metodai. Mokslinės literatūros analizė, interpretavimas ir apibendrinimas, empirinis kiekybinis tyrimas apklausos metodu.


Kiekviena organizacija, siekdama sėkmingos veiklos, turi suformuoti tam tikras kryptis, kuriomis galės vadovautis joje dirbantys darbuotojai.
Organizacijos filosofija – tai organizacijos veiklos konsti¬tucija, jos elgesio standartas, dalykinis kredo. Ji nusako pagrindines vertybes, lūkesčius ir principus, kuriais veikia organizacija, siekdama savo tikslų ir vykdydama savo veiklą .
Organizacijos klimatas literatūroje persipina su psichologinio klimato ir organizacijos kultūros sąvokomis. Psichologinis klimatas literatūroje siejamas su individo darbo aplinkos suvokimu ir teigiama, kad organizacijos klimatas susideda iš psichologinio klimato rezultatų.
Psichologinis klimatas – organizacijos narių patiriamas organizacijos aplinkos suvoki¬mas, priklausantis nuo socialinių psichologinių sąlygų, kurios vadinamos organizacijos klimatu, ir nuo objektyvaus ir struktūrinio socialiai nulemtų sąlygų rinkinio, kuris irgi vadinamas organizacijos klimatu .
Organizacijos klimatas dar gali būti apibūdinamas kaip tarpasmeninio žmonių funk¬cionavimo darbo vietoje atmosfera. Individų tarpusavio sąveika reaguojant į tuos pačius stimulus sukuria bendrą sutarimą, kuris tampa organizacijos klimato pagrindu. Indivi¬dų tarpusavio dinamikos derinys darbo aplin¬koje sukuria klimatą, kuriame jie veikia .
D. Denison teigimu, organizacijos klimatas yra esamos situacijos suvokimas, susijęs su personalo mintimis, jausmais, ir organizacijos narių elgsena. Todėl, klimatas yra laikinas ir subjektyvus reiškinys, kuriame dažnai subjektai tiesiogiai manipuliuoja žmonėmis, turinčiais valdžią ir įtaką .
Apibendrinant organizacijos klimato sąvoką galima teigti, kad organizacijos klimatas yra tampriai susijęs su organizacijos psichologiniu klimatu, yra priklausomas nuo individų asmeninių suvokimų apie juos supančią aplinką organizacijoje ir sudarytų sociopsichologinių darbo sąlygų bei organizacijos narių elgsenos suderinamumo. Todėl organizacijos klimatas gali lengvai keistis jei pasikeis organizacijos narių sudėtis, valdymo stilius ar organizacija patirs kitų išorinių ir vidinių veiksnių poveikį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-02-08
DalykasPersonalo vadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis54 puslapiai 
Literatūros šaltiniai28 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis274.54 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDalia Bagdžiūnienė
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacinis klimatas ir valdymo stilius tarptautineje imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 54 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Dalia Bagdžiūnienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą